Bayern se mučio, Dortmund slavio u dvoboju imenjakinja, a Wolfsburg nastavio svoju agoniju

Mario Borko • subota, 13.04.2024.

Bayern je nakon dva poraza kod kuće slavio protiv Kolna, Leipzig je s 3:0 razbio Wolfsburg, a Mainz je protiv Hoffenheima nastavio sjajan niz. Borussia Dortmund je u Moenchengladbachu s 1:2 bila bolja imenjakinje...

U pet utakmica 29. kola Bundeslige koje su počele od 15:30, uspješniji su bili domaćini. Bayern je crni niz prekinuo s 2:0 pobjedom protiv Kölna. RB Leipzig je s 3:0 bio uvjerljiv protiv Wolfsburga, a s 4:1 još uvjerljiviji bio je Mainz protiv Hoffenheima. Gostujuću pobjedu ostvarila je Borussija Dortmund koja je, unatoč 40 minuta s igračem manje, s 1:2 pobijedila Borussiju Moenchengladbach, a jedinu utakmicu bez pobjednika odigrali su Bochum i Heidenheim, završilo je 1:1.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayern se dugo mučio protiv Kolna, ali pogodak Raphaela Guerreira u 65. minuti odškrinuo je vrata pobjedi. Posao je u 93. minuti dovršio Thomas Muller. Velikom Nijemcu ovo je bio tek teći gol ove sezone.

Bavarci su pobjedom odgodili slavlje Bayera i barem privremeno pobjegli Stuttgartu na tri boda prednosti. U idućem kolu gostuju kod Union Berlina, ali prije toga u srijedu na Allianz Arenu dolazi Arsenal. Köln je ostao 17., ali slijede mu dvije utakmice protiv izravnih konkurenata u kojima može promijeniti svoju sudbinu. I idućem kolu dočekuje Darmstadt, a potom gostuju kod Mainza.

U susretu bivših dinamovaca, uspješniji je bio Španjolac. RB Leipzig je s 3:0 pobijedio Wolfsburg, a prvi gol iz 13. minute djelo je Danija Olma. Lovro Majer u igru je ušao u 55. minuti, ali unatoč dobroj individualnoj predstavi nije uspio promijeniti tijek utakmice. Benjamin Šeško je u 68. povisio na 2:0, a slavlje Crvenih bikova potvrdio je Lois Openda u 81. minuti.

RB Leipzig je tako zadržao četvrtu poziciju, a do kraja ga čeka velika borba s Dortmundom koji ima jednak broj bodova. U idućem kolu gostuje kod Heidenheima. Pobjeda u prvoj utakmici nakon odlaska Nike Kovača ipak se pokazala slučajnom. Vukovi su izgubili drugu za redom, a u obje su primili tri gola. Problemi su u ekipi očito veliki, a 16. Mainz približio im se na samo dva boda. Borbu za opstanak momčad Ralpha Hasenhüttla započinje u idućem kolu protiv Bochuma.

U derbiju Borussija, bolji su bili gosti iz Dortmunda. Sva tri gola pala su u prvih 45 minuta igre. Marcel Sabitzer bio je dvostruki strijelca za goste, prvi je u 22. minuti zabio iz igre, a drugi u 28. iz kaznenog udarca. U 36. Maximilian Wöber vraća nadu domaćinima, ali ni to ni isključenje Karima Adeyemija u 55. minuti nije pomoglo Moenchengladbachu koji je u drugom dijelu uputio tek jedan udarac u okvir vrata.

Dortmund je nakon poraza od Stuttgarta i Atletico Madrida upisao važna tri boda, a u utorak mu slijedi borba za polufinale Lige prvaka. Crno-žuti su u prvom susretu pokazali više od Madriđana, a težak raspored u prvenstvu nastavlja se idući vikend protiv Bayer Leverkusena. Moenchengladbach je nakon pobjede protiv Wolfsburga ponovno poražen, a idući tjedan gostuje kod Hoffenheima.

Mainz je čini se u pravom trenutku ulovio željenu formu. Nullfünferi su nakon četiri gola u mreži Darmstadta isto ponovili protiv Hoffenheima. Gosti su poveli u 19. minuti kada je Andrej Kramarić asistirao Pavelu Kaderabeku, a preokret je uslijedio u nastavku. Jonathan Burkardt u 47. i Philipp Mwene 51. minuti dovode svoju momčad u vodstvo, a Brajan Gruda u 63. povećava prednost na 3:1. U 88. Karin Onisiwo zabija za konačnih 4:1 i treću pobjedu u posljednje četiri utakmice.

Mainz je tako sve bliže sigurnoj zoni. Trenutno je 16. s četiri boda više od Kolna, a 15. Bochum bježi samo jedan bod. Sjajnu formu momčad Bo Henriksena pokušat će nastaviti kod Freiburga. Hoffenheim ne može uhvatiti pobjednički ritam, bio je ovo četvrti poraz u zadnjih pet susreta, a pobjeda protiv Augsburga u prošlom kolu pokazala se kao anomalija. Bez obzira na poraz Kramarićeva momčad je ostala osma, a prilika za popravak je idući vikend protiv Borussije Moenchengladbach. Hrvatski reprezentativac odradio je svih 90 minuta, a bila mu je to druga asistencija ove sezone.

81 minuta nogometa trebala je za prvi pogodak na susretu između Bochuma i Heidenheima. Gosti su poveli autogolom Kevena Schlotterbecka, a domaćine je od poraza u 90. spasio isti igrač koji je ovoga puta pogodio protivničku mrežu. Bochum je tako produžio niz bez pobjede na osam utakmica, a negativan rezultat idućeg tjedna kod Wolfsburga mogao bi ga baciti u zonu ispadanja. Heidenheim unatoč primljenom golu u posljednjoj minuti može biti zadovoljan bodom, a deseto mjesto u debitantskoj sezoni djeluje bolje od očekivanog.