Supersport Prva NL, 26. kolo, 13.04.2024, 14:50 h, Krimeja, Rijeka
Suci: Mateo Erceg, Emir Trklja, Tomislav Mioković; 4. sudac: Igor Marić
0:1(0:1) Zrinski
Mario Tadejević 7' (ag)

Zrinski nastavlja s pobjedama, Šibenik ponovno pod pritiskom

Branimir Korać, Petar Jenjić • subota, 13.04.2024.

U 26. kolu SuperSport Prve NL lider Zrinski gostovao je kod Orijenta i upisao je pobjedu 1:0 zahvaljujući ranom autogolu.

Noel Bodetić
46'
18
Karlo Valjan
60'
4
Dominik Mulac
75'
6
Franjo Lazar
84'

Patrick Stanić
46'
8
Miran Horvat
63'
23
Domagoj Jelavić
63'
14
Ivijan Svržnjak
75'
33
Marijan Oršolić
86'
Igor Budiša

Zrinski je uzeo sva tri boda u Rijeci, rano je poveo i znao je zadržati tu prednost. S druge strane Riječani imaju za čim žaliti, posebno u prvom dijelu imali su nekoliko prilika i mogli su izbjeći poraz.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rano su stigli prvi do prilike, već u trećoj minuti Simčić je imao dobru situaciju, ali udarac je bio slab.

U sedmoj minuti Zrinski sretno dolazi do vodstva. Nakon prvog ubačaja iz kuta na susretu, loptu je u vlastitu mrežu nespretno skrenuo Mario Tadejević.

Pet minuta kasnije krasna prilika za Orijent, ubačena lopta u 16 metara dolazi idealno na glavu Galešića koji puca iz blizine, ali fantastično brani Stanić.

Orijent je dosta opasno dolazio pred kazneni prostor gostiju, imao je jednu jako dobru priliku i Bubnjar koji je pucao iskosa, ali nije nadmudrio Stanića.

Jedina konkretnija situacija od strane Zrinskog, osim pogotka, bila je ona iz 35. minute kada Mujagić puca glavom, a brani Mohorović.

U drugom dijelu vidjeli smo malo toga, igralo se borbeno, ali s vrlo malo prilika na obje strane. Takva igra odgovarala je Zrinskom koji je bez većih problema čuvao prednost.