Premier liga, 33. kolo, 13.04.2024, 13:30 h
Newcastle 4:0 Tottenham
Tottenham

Newcastle na krilima Gordona i Isaka pregazio Tottenham

Mario Borko • subota, 13.04.2024.

U prvom susretu 33. kola Premier lige Newcastle je na svom stadionu s 4:0 pobijedio Tottenham. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon 50 minuta igre, a posebno raspoloženi bili su Alexander Isak i Anthony Gordon...

Iako je Tottenham u ovu utakmicu ušao kao blagi favorit, Newcastle je nastavio dobru formu i pokazao da je u ovom trenutku bolja ekipa. Svrake su pobjedom od 4:0 skočile na šesto mjesto ljestvice i Spursima zadale težak udarac u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Newcastle je bolje ušao u susret, ali i Tottenham je imao svoje prilike. Mreže su mirovale do 30. minute kada je Anthony Gordon, bez prekršaja, ukrao jednu loptu i proigrao Alexandera Isaka koji se u situaciji jedan na jedan riješio čuvara i pogodio za 1:0. U 32. već je 2:0, pogriješio je Pedro Porro, a Gordon efektno zabija svoj deseti gol sezone. Da se radi o igraču za velike utakmice najbolje sugerira podataka da je u ovoj sezoni zabio gol svim ekipama iz takozvane "velike šestorke".

Ange Postecoglou bez obzira na loš rezultat nije ništa promijenio na poluvremenu, a kazna je stigla već u 51. kada, danas indisponirani, Son gubi loptu na dvadesetak metara od protivničkog gola, Bruno Guimaraes šalje dugu loptu, a Isak izbjegava zaleđe i nakon trka s centra zabija za 3:0. Šveđaninu je ovo bio 17. gol ove sezone. Do sad je startao samo 21 utakmicu, a zabija svake 104 minute.

Momčad Eddieja Howea, četvrtim golom u mreži gostiju, osvetila se za 4:1 poraz iz prosinca. Najbolji igrač utakmice Gordon je ubacio iz kornera, a Fabian Schär zabija za konačnih 4:0.

Svrake su pobjedom, barem privremeno, zasjele na šesto mjesto. Peti Tottenham bježi velikih deset bodova i prošlosezonsko četvrto mjesto ostaje nedohvatljivo. Bez obzira na to u preostalih šest utakmica prilika je da se momčad uigra za iduću sezonu, a u sljedećem kolu Newcastle gostuje kod Crystal Palacea.

Tottenham nije iskoristio priliku da se odvoji od Aston Ville koja je u četvrtak igrala Europu, a u nedjelju gostuje kod Arsenala. Spursi su na posljednjih deset gostovanja pobijedili samo dva puta i do kraja sezone morat će na tome poraditi. U idućih šest utakmica, četiri puta igraju protiv momčadi iz "velike šestorke", a niz teških susreta započinje gradskim derbijem protiv Arsenala.