SuperSport HNL, 30. kolo, 13.04.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Kristijan Novosel (Gat), Deni Grofelnik (Valpovo)
Michele Šego 49' (ag)
Lokomotiva

[VIDEO] Lokomotiva uzela tri važna boda u borbi za četvrto mjesto

Branimir Korać • subota, 13.04.2024.

Lokomotiva je slavila u Varaždinu s 2:0 i tako uzela važne bodove u utrci s Osijekom za četvrto mjesto. Silvio Goričan pogodio je za vodstvo, a na 2:0 povisio je Michele Šego nesretnim autogolom...

Lokomotiva je uzela vrijedne bodove i nastavlja utrku s Osijekom za četvrto mjesto. Osječane sutra očekuje dvoboj protiv Hajduka u kojem ne mogu biti sigurni da će doći do pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ova pobjeda Lokosa tako je još važnija, upisana je na neugodnom gostovanju uz sasvim dobar nastup.

Lokomotiva je imala jako dobar ulazak u utakmicu i to samim pozicioniranjem i presingom s kojim su razbijali igru Varaždina. Nije Lokomotiva stvarala prilike, ali je potpuno paralizirala Varaždin i nije mu dopustila da zaprijeti.

Već u 19. minuti morao je Silvio Čabraja povući prvu izmjenu, iz igre je zbog ozljede morao Marin Šotiček, ušao je Silvio Goričan koji će se pokazati kao jedan od igrača odluke.

U 43. minuti Lokomotiva je povela. Goričan je dobio loptu na lijevoj strani, povukao je do nekih 18 metara i onda pogodio u suprotni kut od vratnice.

U drugi dio Lokomotiva je krenula novim pogotkom i rješavanjem pitanja pobjednika.

U 49. minuti ubacio je Mudražija iz kornera, Šego je skrenuo loptu, Zelenika je uspio odbiti loptu u gredu, ali kada ju je odbio, već je prešla gol liniju.

Varaždin se tek tada trgnuo i uslijedilo je njegovh najboljih desetak minuta.

Šego se umalo iskupio za autogol, dobro je pucao izvana, ali lopta je pogodila gredu.

Uslijedio je priotisak, Lokomotiva se grčevito branila, Čavlina je imao nekoliko intervencija i mreža se nije tresla.

Nakon što je preživjela taj nalet domaćina, iskontrolirala je utakmicu do kraja i uzela sva tri boda, potpuno zasluženo.