Dinamo slavio nakon produžetka, Dubrovnik svladao Alkar

Petar Jenjić • srijeda, 17.04.2024.

Odigrane su dvije utakmice 31. kola domaćeg košarkaškog prvenstva. Dubrovnik je kod kuće slavio protiv Alkara, dok je Dinamo bio bolji od Dubrave...

Do 14. pobjede sezone stigao je Dubrovnik koji je u tijesnoj utakmici svladao Alkar na domaćem terenu. Na koncu je slavio rezultatom 76:72, a susret je mogao definitivno otići na obje strane.

Igraj na hrvatsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su bolje krenuli u susret i poveli s 14:1, ali drugo poluvrijeme ipak je otišlo na stranu domaćina koje je predvodio sjajni Filip Vujičić s 30 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Petar Dubelj dodao 13 koševa.

Najbolji je kod Alkara bio Noah Gurley s 19 koševa i 12 skokova, dok je Srđan Brocić dodao 14 poena.

Dinamo je u zagrebačkom dvoboju, tek nakon produžetka, svladao Dubravu sa 104:99. Mogao je utakmicu zaključiti i u regularnom dijelu, s obzirom na to da je tri sekunde prije kraja vodio s 87:84.

Tada je na liniju slobodnih bacanja za Dubravu išao Mateo Vidović koji je pogodio prvo, a namjerno promašio drugo. Kenan Karahodžić mu je proslijedio odbijanac koji Vidović ubacuje s poludistance. Međutim, u dodatnih pet minuta Dinamo je krenuo s 13:3 i sačuvao prednost do kraja.

Po 24 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Ivan Novačić (šest skokova) i Ivan Vučić (sedam skokova, deset asistencija). Dinamo je sada na omjeru 18-13.

Dubravu, koja je sada na 12-19, predvodili su s po 16 poena Toni Ročak i Andrej Matić.