Zadar uvjerljiv protiv Cibone, a Split protiv Bosca

HINA, Petar Jenjić • utorak, 16.04.2024.

Zadar je do nove pobjede u domaćem prvenstvu stigao protiv Cibone koja je na raspolaganju imala tek nekoliko seniora. S druge strane, Split nije imao problema protiv Bosca...

Košarkaši Zadra i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede u prvim susretima 31. kola košarkaške Premijer lige.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadar je u dvorani II Doma sportova pobijedio Cibonu s 92:70, dok je Split na Gripama porazio Bosco sa 113:62.

Vodeći Zadar nije imao previše problema protiv "ranjene" Cibone koja je na raspolaganju imala svega nekoliko seniora, dok su ostatak momčadi činili juniori.

Zadar je ovom pobjedom stigao na milimetar od pozicije broj jedan koja u doigravanju donosi prednost domaćeg terena. Naime, do kraja Zadrane očekuju domaći susreti sa Splitom i posljednjeplasiranim Boscom. Jedna pobjeda u ta dva susreta bila bi dovoljna za startnu jedinicu.

Gosti su već nakon prve četvrtine vodili sa 13 razlike (21:8), u drugoj dionici Zadar je stigao na +20 (32:12), no "Vukovi" su pokazali zube smanjivši na svega pet koševa zaostatka (28:33). Na poluvrijeme se otišlo s 37:30, međutim, Zadar je treću dionicu dobio s velikih 35:15, pa je na ulazu u zadnju imao 27 razlike (72:45). Na koncu je završilo 92:70.

Do pobjede su ga predvodili Patrik Jambrović s 20 koševa i šest skokova, Petar Vujačić s 14 i Dario Drežnjak s 12 koševa. Kod Cibone najefikasniji je bio Ivan Perasović s 31 košem.

U drugom susretu Split je deklasirao Bosco sa 113:62. Žuti su u prvoj četvrtini poveli s 30:7 i bilo je upitno tek s koliko će razlike na koncu slaviti. Na poluvremenu su imali +26 (55:29), u trećoj velikih 47 razlike (93:46), a na koncu je završilo sa 51 košem razlike.

Split su do pobjede predvodili Shannon Shorter sa 16 koševa i Derek James Funderburk. Lovre Runjić i Ante Perkušić s po 15 koševa. Kod Bosca su najefikasniji bili Matej Akrep s 20 i Bruno Bubalo s 12 poena.