Liverpool nije uspio u Bergamu, Stanišić asistirao u potvrdi prolaza Bayera

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.04.2024.

Poznati su i svi polufinalisti Europske lige. Mario Pašalić s Atalantom i Josip Stanišić s Bayerom prošli su dalje...

Jedini četvrtfinalni sraz koji je završio u produžecima bio je onaj između Marseillea i Benfice. Benfica je na svom stadionu slavila s 2:1, ali Marseille je imao spreman odgovor.

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je igrao otvoreno i agresivno te je bio bolji protivnik, a do pogotka je stigao u 79. minuti kada je Faris Moumbagna pogodio za 1:0. U produžetku pogodaka nije bilo i odluka je pala u raspucavanju. Tamo je Di Maria pogodio vratnicu, a Pau Lopez obranio udarac Antonija Silve i Marseille je prošao dalje.

Roma je o drugi put bila bolja od Milana. Nakon 1:0 na San Siru, slavila je i 2:1 na Olimpicu.

U prvih 22 minute stigla je do oba pogotka preko Mancinija i Dybale da bi prva loša vijest stigla u 29. minuti. Lukaku je zbog ozljede morao napustiti igru, a zamijenio ga je Abraham.

Dvije minute kasnije Roma ostaje s igračem manje nakon prekršaja Celika nad Leaom. Pioli je bacio sve karte na napad, nije bilo razloga za čekanje, ali tek u 85. minuti smanjio je preko Gabbije. Nedovoljno za prolaz.

Liverpool je tražio čudo protiv Atalante nakon što je poražen kod kuće 3:0. Čuda nije bilo, doduše poveo je već u sedmoj minuti golom Salaha iz kaznenog udarca, ali kasnije se Atalanta jako dobro branila i nije bilo neke drame.

Mario Pašalić igrao je od 75. minute.

West Ham je bio nadomak prekida velikog niza utakmica bez poraza Leverkusena, ali nije uspio. Vodio je golom Marca Antonija, ali u 89. minuti Stanišić je povukao napad, proigrao Frimponga koji uz malu pomoć bloka zabija za 1:1.

U gostujućem sastavu Stanišić je odigrao odličnih 90 minuta.