SuperSport HNL, 31. kolo, 22.04.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Oliver Romić (Osijek), Ivan Janić (Ilok), Željko Bučar (Duga Resa), Marino Majstrović (Crikvenica)
Varaždin

[VIDEO] Varaždinci bez previše muke slavili kod Rudeša

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.04.2024.

Posljednji susret 31. kola SuperSport HNL-a nije donio iznenađenje. Varaždin je potvrdio status favorita i slavio je protiv Rudeša...

Nadali su se u Rudešu kako će doći do prve pobjede na svom stadionu i druge ove sezone, ali Varaždin je ipak bio prejak. Gosti su bili bolji, opasniji i u konačnici su potpuno zasluženo uzeli sva tri boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je ambiciozno krenuo i upravo on je imao prvu veliku priliku, nakon ubačene lopte s desne strane, pred golom je bio Doležal, ali glavom puca previsoko.

Kako je vrijeme odmicalo, tako su gosti preuzimali kontrolu nad igrom i postajali sve opasniji.

U 27. minuti odlično je izvana opalio Domagoj Drožđek, ali Marković je sjajno reagirao i odbio loptu u korner.

Dvije minute kasnije Varaždin dolazi do vodstva. Dosuđen je slobodan udarac na 22-23 metra za goste, sjajno ga je izveo Postonjski koji pogađa preko živog zida u kut Markovićevog gola za 0:1.

Zasluženo vodstvo Varaždina koji je do kraja prvog dijela mogao i povećati svoju prednost.

Dvije sjajne prilike imao je Dabro, još jednu Postonjski, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu Rudeš je odmah imao veliku priliku za poravnanje. Latković je pronašao Topića u sjajnoj poziciji, ali on ne zabija.

Potvrda pobjede gostiju dolazi u 59. minuti. Odlična dugačka lopta za Dabru koji bježi Mrčeli, izlazi pred Markovića i lako zabija za 2:0.

Rudeš je pokušao do kraja susreta barem smanjiti zaostatak, imao je nekih pokušaja, ali rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 2:0.