SuperSport HNL, 36. kolo, 25.05.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1.130
Suci: Ante Terzić (Split), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina), Vice Vidović (Split)

Branimir Korać • subota, 25.05.2024.

Osijek je sezonu završio pobjedom na gostovanju u Varaždinu s 2:0. Oba pogotka stigla su sredinom drugog poluvremena za potvrdu četvrtog mjesta u SuperSport HNL-u.

Dvoboj bez rezultatskog značaja u posljednjem kolu u Varaždinu. Osijek je već ranije osigurao četvrto mjesto, Varaždin šesto i trebalo je tek odraditi ovaj posao. U konačnici uspješniji su bili Osječani koji su slavili s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždin je bolje otvorio utakmicu i prvi je konkretnije zaprijetio te dosta rano umalo i poveo.

U 14. minuti dobro su kombinirali Šego i Škaričić, Škaričić je u konačnici pucao s 14-15 metara u bliži kut, ali vratnica je spasila Kolića od pogotka.

Varaždinci su ostavili bolji dojam u prvih 45 minuta, ali nisu uspjeli izuzev te vratnice približiti se pogotku. Imali su nekoliko dolazaka pred gol, ali su si komplicirali život i nisu uspjeli zapucati na gol.

Osijek je u prvom dijelu bio vrlo samozatajan i izuzev jednog pokušaja Matkovića glavom nakon ubačaja s lijeve strane, prebacio je loptu prema drugoj vratnici, ali nije bio precizan.

Ivo Smoje nije mogao biti zadovoljan igrom Osijeka u prvom dijelu i očito je u svlačionici jako dobro dao igračima do znanja da ovako ne mogu nastaviti.

U drugi dio Osječani su tako ušli angažiranije i bolje te su postali oni ti koji su opasniji i aktivniji.

Tako je vrlo brzo zaprijetio Omerović koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Silić je lijepo obranio.

No sredinom drugog dijela Osječani su stigli do dva pogotka i to u kratkom razmaku, a kod oba je sudjelovao tek ušli Renan Guedes.

U 65. minuti Guedes je idealno centrirao, odlično je reagirao Ramon Mierez i u svom stilu glavom zabio za vodstvo.

Samo četiri minute kasnije već je 2:0. Ovaj put Guedes je na 18 metara proigrao Bukvića, on bez previše razmišljanja puca i zabija za 2:0.

Nakon drugog gola Osijek, Varaždin je bio opasniji, imao je nekoliko izglednih situacija preko Poldrugača, Mištrafovića i Levanića, ali rezultat se nije mijenjao. Osijek je zadržao prednost i slavio s 2:0.

Apsolutni autsajder na krovu Europe

Europsko prvenstvo 2004. godine donijelo je jedno od najvećih iznenađenja u povijesti reprezentativnog nogometa kada je do zlata stigla...