Jan Doležal 86'
Rudeš

[VIDEO] Dinamo u slavljeničkom raspoloženju remizirao s Rudešom

Branimir Korać • nedjelja, 26.05.2024.

Završena je ova sezona SuperSport HNL-a susretom na Maksimiru između Dinama i Rudeša. Završilo je 3:3, ali to nije pokvarilo raspoloženje Modrima koji su proslavili naslov prvaka Hrvatske...

Feštom na Maksimiru završena je ova sezona SuperSport HNL-a. Dinamo je već ranije osigurao naslov prvaka, na Maksimiru je odrađivao posljednju ovosezonsku zadaću i s brojnim navijačima proslavio naslov prvaka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ulaznice su bile rasprodane, popunjene su sve tribine osim zatvorene istočne, a Sergej Jakirović odlučio je dati slobodno većem broju igrača te je veliki broj mladih igrača bilo na travnjaku, a neki od njih i od prve minute.

Među tim novim licima bio je i Luka Stojković koji se oporavio od teške ozljede i nakon propuštene gotovo cijele sezone odigrao je povratničke minute.

Što se tiče susreta Dinamo je dominirao, imao 35 udaraca na gol, ali nije uspio slaviti. U završnici susreta Rudeš je iskoristio šarenu i premladu Dinamovu postavu te je stigao do poravnanja.

Na prvi pogodak čekalo se do polovice prvog dijela. Dotad je propušteno ponešto prilika, a u 24. minuti Dinamo je poveo. Akcija u tri poteza, Kaneko daje na stranu za Kulenovića, on šalje na peterac gdje je Brodić koji zabija za 1:0.

Četiri minute kasnije Rudeš dolazi do poravnanja. Latković je dao loptu za Topića koji sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa za 1:1.

U 36. minuti Dinamo vraća vodstvo. Kaneko je bio s loptom na desnoj strani, ubacio je prema sredini, na loptu je išao Brodić, ali nije je stigao, no dovoljno da prevari Markovića i završi u mreži.

U drugi dio Dinamo je dobro krenuo i već u 49. minuti bio je blizu novog pogotka. Kaneko se izborio za prostor, snažno opalio s 15 metara i pogodio gredu.

Nije ušla tada, ali ušla je tri minute kasnije. Brodić se lako oslobodio Camare i poslao loptu u sredinu gdje ju je dočekao Sandro Kulenović i pospremio je u mrežu za 3:1.

Imao je Dinamo nekoliko odličnih prilika za bijeg na 4:1, nije ih uspio iskoristiti, a onda je u završnici Rudeš to iskoristio. U 77. minuti lopta u dubinu za Doležala koji je vraća u sredinu za samog Petkovića, a on lakoćom zabija.

Desetak minuta kasnije novi pogodak. Šare je ubacio s desne strane, na drugoj vratnici ostao je sam Doležal koji lako zabija.

Do kraja promjena više nije bilo, završilo je 3:3, a to nije pokvarilo veliko Dinamovo slavlje nakon susreta.