Premier liga, 1. kolo, 16.08.2024, 21:00 h
Manchester United 1:0 Fulham
Fulham

Debitant donio pobjedu Manchester Unitedu na startu Premiershipa

Petar Jenjić • petak, 16.08.2024.

Nogometaši Manchester Uniteda stigli su do pobjede na domaćem terenu protiv Fulhama, u susretu prvog kola nove sezone Premiershipa. Pogodak vrijedan tri boda zabio je debitant, Joshua Zirkzee...

Manchester United krenuo je u svoju jubilarnu 100. sezonu u najvišem rangu engleskog nogometa na najbolji mogući način. Na domaćem terenu slavio je protiv Fulhama rezultatom 1:0. Do 100. sezona u najvišem rangu, prije njega, stigli su: Everton, Aston Villa, Liverpool i Arsenal.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na prvi i jedini pogodak na susretu čekali smo sve dozavršnice susreta kada je domaćin stigao do sva tri boda koja su im donijele zamjene iz 61. minute.

Igrala se 87. minuta kada je Alejandro Garnacho ubacio, a Joshua Zirkzee skrenuo loptu u mrežu. Tako je postao 15. nizozemski nogometaš koji je zabio pogodak u svom debiju u Premiershipu, a četvrti koji je to uspio za United. Ranije je to za nogom pošlo Ruudu van Nistelrooyu, Alexanderu Büttneru i Donnyju van de Beeku.

Čak 22 igrača Manchester Uniteda zabila su u svom premierligaškom debiju, a samo dva kluba imaju više strijelaca debitanata. Aston Villa njih 26, a Chelsea jednog više. test