Saka i Arsenal dobro otvorili sezonu, težak poraz Evertona protiv Brightona

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 17.08.2024.

Odigrana su još četiri susreta prvog kola Premier lige. Arsenal je krenuo pobjedom, a Arsenal teškim porazom...

Nogometaši londonskog Arsenala pobijedili su Wolverhampton Wandererse s 2:0 pred svojim navijačima, a najveće zasluge za pobjedu "Topnika" ima engleski reprezentativac Bukayo Saka, asistent kod prvog i strijelac drugog pogotka.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Saka se u 25. minuti oslobodio svog čuvara na desnom boku, ubacio u srce kaznenog prostora, a njegovu akciju je odlično pratio njemački reprezentativac Kai Havertz i preciznim udarcem glavom poslao loptu u mrežu. Arsenal je bio nadmoćan tijekom cijelog susreta, a potvrdu te nadmoći vidjeli smo u 74. minuti, kad je Saka sa desnog boka ušao u kazneni prostor, "zanjihao" je svog čuvara te snažnim udarcem lijevom nogom poslao loptu u mrežu uz bližu vratnicu.

Najuvjerljiviju pobjedu na otvaranju nove sezone postigao je Brighton & Hove Albion gostujući na Goodison Parku, gdje je svladao domaći Everton s 3:0 pod vodstvom novog trenera, 31-godišnjeg Nijemca Fabiana Hurzelera, najmlađeg trenera u povijesti Premier lige.

Kaouru Mitoma u 26. minuti, Danny Welbeck u 56. minuti i Simon Adingra u 87. minuti bili su strijelci za pobjedu Brightona. Momčad pod vodstvom Seana Dychea je od 66. minute bila s igračem manje, kad je izravan crveni karton zaradio 39-godišnji branič Ashley Young.

Tri boda u prvom nastupu ove sezone osvojili su i nogometaši Newcastle Uniteda pobijedivši Southampton s 1:0 na svom St. James' Parku. Brazilac Joelinton bio je strijelac pobjedničkog pogotka u 45. minuti.

Jedina subotnja utakmica bez pobjednika odigrana je u Nottinghamu, gdje su domaći Forest i Bournemouth osvojili po bod postigavši po jedan pogodak. Povela je domaća momčad u 23. minuti golom Novozelanđanina Chrisa Wooda, a konačnih 1:1 postavio je Antoine Semenyo u 87. minuti.

U nedjelju će biti odigrane dvije utakmice prvog kola, Brentford - Crystal Palace (15.00) i Chelsea - Manchester City (17.30), dok će u ponedjeljak prvo kolo zaključiti Leicester City i Tottenham Hotspur (21.00). test