Ozljeda Kovačića u glatkoj pobjedi Cityja, Tottenham nadigrao Everton

Petar Jenjić • subota, 24.08.2024.

Odigrano je još pet utakmica drugog kola engleskog Premiershipa. Nažalost, izdvaja se ozljeda Matea Kovačića koji je izašao iz igre u drugom poluvremenu i nadamo se da nije ništa ozbiljnije. Njegov Manchester City slavio je na krilima Erlinga Haalanda protiv Ipswich Towna...

Manchester City - Ipswich 4:1

Još jednu pobjedu na otvaranju sezone upisao je Manchester City koji je na domaćem terenu slavio protiv Ipswicha s 4:1. Novi prvoligaš nije imao sreće s rasporedom na startu sezone, ali sada mu slijedi nekoliko "lakših" protivnika.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u sedmoj minuti, Ben Johnson poslao je loptu u prostoj za Sammieja Szmodicsa čiji je udarac pokušao zaustaviti Ederson, ali lopta je samo usporila, no dovoljno da prijeđe preko gol linije. Prvi pogodak Ipswicha od ulaska u Premiership.

Međutim, nije se dugo trebalo čekati na odgovor Manchester Cityja koji je poravnao iz kaznenog udarca u 11. minuti susreta. Poentirao je Erling Haaland. Tri minute kasnije jako slaba reakcija gostujućeg vratara Arijaneta Murića donijela je pogodak Kevina De Bruynea i preokret.

Tek što je lopta krenula s centra, novi pogodak u mreži gostiju. De Bruyne je bio u ulozi asistenta, a zabio je ponovno Haaland. Nove promjene rezultat nije bilo do kraja poluvremena, a u 50. minuti iz igre je izašao Mateo Kovačić koji je imao problema s ozljedom.

Konačan rezultat City je postavio u 89. minuti kada je do trećeg pogotka i hat-tricka stigao Haaland. Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za pobjedničku ekipu.

Fulham - Leicester 2:1

Fulham je novu sezonu minimalnim porazom, a sada je došao do minimalne pobjede. Na domaćem terenu slavio je protiv Leicestera rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 18. minuti, a poentirao je Emile Smith Rowe koji se sjurio prema golu i lijepo pogodio. U 38. minuti Facundo Buonanotte je ubacio iz kornera, a Wout Faes je skrenuo glavom loptu u mrežu za 1:1. Pogodak se provjeravao zbog potencijalnog prekršaja, no ipak je priznat.

Fulham se vratio u vodstvo u 70. minuti pogotkom Alexa Iwobija nakon proigravanja Antoneeja Robinsona.

Tottenham - Everton 4:0

Vrlo glatku pobjedu upisao je Tottenham koji je potpuno nadigrao Everton i na domaćem terenu slavio s 4:0 te tako stiže na četiri boda.

Tottenham je poveo u 14. minuti susreta. Akcija - kao na igrici. Kružili su domaći kroz i oko šesnaesterca, Dejan Kuluševski ostavio je povratnu za Yvesa Bissoumu koji krasno od grede šalje loptu u gol.

Drugi pogodak Tottenham može djelomično zahvaliti i vrataru Evertona Jordanu Pickfordu koji nije najbolje reagirao, iskoristio je to Heung Min Son za krađu i pogodak. U 71. minuti Cristian Romero pospremio je loptu u mrežu za 3:0, u svom 100. nastupu.

Još jedna odlična akcija Tottenhama donijela je četvrti gol, a ponovno je poentirao Son.

Crystal Palace - West Ham 0:2

Čekićari su do pobjede kod Crystal Palacea stigli golovima u drugom poluvremenu. Prvo je u 67. minuti poentirao Tomas Souček, a pet minuta kasnije i Jarrod Bowen.

Southampton - Nottingham Forest 0:1

Gosti su do pogotka, prvog i jedinog na susretu, stigli u 70. minuti preko Morgana Gibbsa-Whitea koji je u mrežu pospremio vlastiti odbijanac. test