Četiri gola Marina Žgombe u slavlju Uljanika!

Petar Jenjić • subota, 24.08.2024.

Odigrano je pet utakmica prvog kola SuperSport Druge NL, a posebno se izdvaja 4:0 pobjeda Uljanika protiv Hrvaca, a sva četiri gola zabio je mladi Marin Žgomba...

Mladi igrač Istre 1961 na posudbi u Uljaniku, Marin Žgomba, obilježio je prvo kolo nove sezone SuperSport Druge NL i pobjedi Puljana na domaćoj utakmici protiv Hrvaca.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Naime, Žgomba je zabio sva četiri pogotka svoje momčadi, prvi u 28. minuti, drugi u 43., treći u 50. i posljednji u 55. minuti. Odličan ulazak u sezonu novog trećeligaša.

Do pobjede je stigao Bjelovar koji je slavio na domaćem terenu protiv Segeste s 2:0. Prvi pogodak postigao je Samid Akanni u 11. minuti, dok je slavlje potvrdio Josip Čikvar nakon sat vremena igre.

Pobjedu pred svojim navijačima upisao je i Solin koji je slavio s 2:1 protiv Marsonije. Poveo je golom Davida Đuraka u 25. minuti, na 2:0 povisio je Ante Blažević u 62., dok je poraz gostiju ublažio Marko Žuljević u 78. minuti.

Trnje i Kustošija su u zagrebačkom dvoboju odigrali 1:1. Domaćin je poveo preko Josipa Kolara u desetoj minuti, a bod gostima donio je Domagoj Begonja. Trnje je ostalo s igračem manje u 48. minuti nakon drugog žutog kartona Igora Ribića, a snage su se poravnale u 68. nakon drugog žutog kartona Nina Stojanovića.

Jadran Luka Ploče uzeo je prva tri boda sezone nakon što je preokretom bio bolji od Grobničana. Gosti su poveli preko Dina Dukađina u 16. minuti, na 1:1 poravnao je Marin Vučković u 33. minuti, a Mislav Petrović, devet minuta prije kraja, susreta zabio za pobjedu domaćina.

Dvoboj Jadran Poreča i Radnika iz Križevaca završio je bez postignutih pogodaka. test