Chelsea eksplodirao kod Wolverhamptona, show Maduekea i Palmera

Branimir Korać • nedjelja, 25.08.2024.

Odigrana su još dva susreta drugog kola Premier lige, Chelsea je u gostima pregazio Wolverhampton sa 6:2 dok su Bournemouth i Newcastle remizirali 1:1...

Nakon startnog poraza od Manchester Cityja, Chelsea je pokazao puno bolje lice u gostima kod Wolverhamptona. Slavio je sa 6:2 u susretu u kojem je izgledao odlično, posebno prema naprijed gdje je brzom igrom stvarao velike probleme domaćinu.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u drugoj minuti Chelsea je poveo golom Nicolasa Jacksona, a sredinom prvog dijela Matheus Cunha vraća domaćina u igru.

U završnici prvog dijela bilo je dosta uzbuđenja, prvo je Cole Palmer vratio gostima prednost, ali Jorgen Larsen ponovno poravnava.

Drugo poluvrijeme pripalo je potpuno gostima. Do 63. minute Palmer je tri puta asistirao Noniju Maduekeu koji postiže hattrick u razdoblju od 49. do 63. minute i odvodi Chelsea na 5:2.

Konačni 6:2 u povratničkoj utakmici postavio je Joao Felix na dodavanje dojučerašnjeg igrača Wolverhamptona Pedra Neta.

Manje pogodaka bilo je u Bournemouthu gdje je istoimeni domaćin ugostio Newcastle, a susret je okončan bez pobjednika.

Bilo je dosta prilika na obje strane, a domaćin je prvi stigao do pogotka i to u 37. minuti preko Marcusa Taverniera.

Gosti su uspjeli izjednačiti na ulasku u posljednjih 15 minuta preko Anthonyja Gordona koji postavlja konačnih 1:1.

U sudačkoj nadoknadi Ouattara je poslao loptu u mrežu, domaćini su se poveselili da su došli do novog pogotka i pobjede, ali gol je poništen zbog igranja rukom. test