Nottingham Forest slavio na Anfieldu nakon 55 godina, Haaland nastavlja trpati

Petar Jenjić • subota, 14.09.2024.

Nottingham Forest upisao je prvu pobjedu na gostovanju kod Liverpoola od 1969. godine, Manchester City slavio je na domaćem terenu protiv Brentforda uz nastupe dvojice hrvatskih nogometaša...

Manchester City - Brentford 2:1

Na maksimalnom učinku ostaje Manchester City koji je na domaćem terenu napravio preokret protiv Brentforda rezultatom 2:1.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Splet loših reakcija obrane Manchester Cityja donio je Brentfordu vodstvo već u prvoj minuti susreta. Loptu je u mrežu glavom skrenuo Yoane Wissa. Uz malo sreće Erling Haaland poentirao je za 1:1 u 19. minuti na asistenciju Kevina De Bruynea.

Sjajni Norvežanin othrvao se Ethanu Pinnocku u 32. minuti i nakon odličnog ispucavanja Edersona zabio za preokret Građana. Nakon četiri i pol utakmice u prvenstvenoj sezoni, već je stigao na devet pogodaka.

Mateo Kovačić igrao je prvo poluvrijeme i zaradio žuti karton, dok je Joško Gvardiol ušao u 46. minuti i odigrao jako dobru rolu.

Liverpool - Nottingham Forest 0:1

Po prvi put nakon 1969. godine nogometaši Nottingham Foresta došli su do pobjede na Anfieldu kod Liverpoola. Jedan pogodak odlučio je pobjednika. Time ostaje neporažen nakon četiri kola, a ovo mu je drugo slavlje.

Redsi su bili konkretniji u prvom poluvremenu, ali nije bilo promjene rezultata. Nastavak susreta donio je i promjenu na semaforu, ali na suprotnoj strani.

Dobro su povukli gosti polukontru, izvukao se na udarac Callum Hudson-Odoi s 20 metara i neobranjivo pogodio sami kut Liverpoolovog gola.

Fulham - West Ham 1:1

Nije bilo pobjednika na Craven Cottageu, a više će za punim plijenom žaliti Fulham koji je do same završnice imao vodstvo protiv West Hama, no na kraju je završilo 1:1.

Na polovici prvog poluvremena Fulham je došao do vodstva preko Raula Jimeneza na asistenciju Emilea Smitha Rowea.

Dobra kombinacija donijela je Čekićarima poravnanje u 95. minuti. Na asistenciju Jarroda Bowena poentirao je Danny Ings.

Crystal Palace - Leicester 2:2

Crystal Palace vratio se s dva pogotka zaostatka protiv Leicestera i došao do boda. Zanimljiv dvoboj završio je 2:2.

Jamie Vardy još jednom pokazao je svoju napadačku klasu u 21. minuti i nakon proigravanja Wilfreda Ndidija zaobišao domaćeg vratara i pospremio loptu u mrežu.

Odmah na otvaranju nastavka vidjeli smo po jedan pogodak na svakoj strani. Prvo su gosti podebljali vodstvo preko Stephyja Mavididija, da bi odmah nakon toga smanjio Jean-Philippe Mateta.

Domaćin je pogotkom Matete iz penala u 92. minuti stigao do poravnanja, a samim time i boda.

Brighton - Ipswich 0:0

Nije bilo golova na dvoboju Brightona i Ipswicha, a gosti su drugo uzastopno kolo ostali neporaženi. S druge strane, Brighton dolazi do osam bodova.

Southampton - Manchester United 0:3

U ranije odigranoj utakmici Manchester United glatko je slavio na gostovanju kod Southamptona s 0:3. Domaćin je prvo promašio penal preko Camerona Archera u 33. minuti, a do kraja poluvremena gosti su poveli golovima Matthijsa de Ligta i Marcusa Rashforda

Pobjedu je potvrdio u finišu utakmice Alejandro Garnacho nakon što su domaći prethodno ostali i s igračem manje nakon isključenja Jacka Stephensatest