SuperSport Prva NL, 5. kolo, 15.09.2024, 15:00 h, ŠC Rudeš, Zagreb
Suci: Marino Majstrović, Filip Krznarić, Patrik Tkalčević; 4. sudac: Ivan Šantić
Rudeš
Rudeš
Roko Brajković 61'
1:0(0:0) BSK Bijelo Brdo

Rudeš nastavlja s pobjedama, BSK ostaje na dnu ljestvice

Petar Jenjić • nedjelja, 15.09.2024.

Rudeš je u posljednjem susretu petog kola SuperSport Prve NL stigao do druge pobjede zaredom. Zagrebačka momčad slavila je minimalno protiv BSK Bijelog Brda, ali potpuno zasluženo...

Marko Đira
85'
22
Mihael Stipić
90'

Brain Chinedu Uwalakaji
46'
23
Luka Zebec
63'
15
Zinedin Mustedanagić
63'

Domagoj Pušić
78'
30
Josip Knežević
78'
Igor Budiša

Do druge uzastopne pobjede u SuperSport Prvoj NL, a treće ukupno, stigli su nogometaši Rudeša pod vodstvom Samira Toplaka. Na domaćem terenu slavili su protiv BSK Bijelog Brda i ostavili ga na dnu ljestvice. Iako su pobijedili s 1:0, dominirali su većim dijelom susreta i ne bi bilo nezasluženo da je konačan rezultat bio viši.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva velika šansa za susretu stigla je u 16. minuti za zagrebačku momčad. Roko Brajković je izašao sam ispred protivničkog vratara, ali Filip Kovačević pročitao je njegov pokušaj i upisao lijepu obranu.Vrlo brzo nakon toga u posljednji trenutak blokiran je udarac Luke Pasaričeka iz blizine, nakon čega je uslijedio period bez konkretnijih situacija.

U 29. minuti Luka Pasariček je šutirao iz slobodnog udarca, uhvatio je to Kovačević bez većih poteškoća. Vratar gostiju dvije minute kasnije imao je jako dobru obranu kada je odbio nezgodan udarac Riada Mašale s ruba 16 metara. Izdvaja se još jedan udarac Pasaričeka, ovoga puta glavom u prvi kut, no još jednom obranio je Kovačević.

Nova šansa stigla je u nastavku, preciznije u 53. minuti kada je udarac Brajkovića od bloka otišao malo kraj stative. Rudeš je zasluženo poveo u 61. minuti. Ivan Tomečak je ubacio na Brajkovića kojem nije najbolje sjela lopta, ali u visokom luku prebacila je Kovačevića i ušla u gol.

U ostatku utakmice domaćin je imao još nekoliko pokušaja, ali nije bilo nove promjene rezultata. Gosti u cijeloj utakmici gotovo da i nisu ozbiljnije zaprijetili. test