Manchester United zaslužio novi šamar, lekciju mu održao i Tottenham

Branimir Korać • nedjelja, 29.09.2024.

U šest odigranih prvenstvenih kola, Manchester United skupio je već tri poraza. Najnoviji na Old Traffordu protiv Tottenhama koji ga je svladao s 3:0 u susretu u kojem je baš sve išlo krivim smjerom za United...

Nakon što ga je Liverpool svladao na Old Traffordu s 3:0, isto je napravio i Tottenham. Bio je to susret u kojem je United ušao u zaostatak pa ostao bez isključenog Brune Fernandesa i onda i bez ozlijeđenog Kobieja Mainooa i sve to u prvih 45 minuta.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kako je United izgledao u tom dvoboju, ništa ne garantira da bi ostao neporažen i da nije bilo isključenja i ozljede, jednostavno nije izgledao dobro, a taj splet okolnosti samo ga je dodatno dotukao.

Već u trećoj minuti mala majstorija Mickyja van de Vena koji je sjajno pronašao Brennana Johnsona, a on zabija za vodstvo gostiju.

Nastavio je Tottenham s odličnom igrom i ubrzo je Johnson mogao spojiti dva gola, međutim njegov drugi pokušaj zaustavila je vratnica.

Deset minuta prije odlaska na odmor i na drugoj strani Alejandro Garnacho je bio u sjajnoj prilici, ali pogodio je vratnicu te je ostalo 1:0 za goste.

U 42. minuti Bruno Fernandes dobio je izravni crveni karton nakon opasnog starta na Jamesu Maddisonu, a odmah je iz igre izašao i Mainoo koji je osjetio problem s mišićem.

Manchester je tako u kratkom roku ostao bez dva vrlo bitna igrača i brojčano deficitaran.

Tottenham je to znao iskoristiti i s dva gola u drugom poluvremenu otišao je do uvjerljive pobjede.

U 47. minuti Dejan Kuluševski povisio je na 2:0, a Dominic Solanke u 77. postavio je konačnih 3:0. test