Villa i United u uspavanci podijelili bodove, na utakmici Chelseaja i Foresta briljirali vratari

Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

U prve dvije nedjeljne utakmice engleske Premier lige, Aston Villa i Manchester United su odigrali remi bez golova, a Nottingham Forest je na Stamford Bridgeu stao na kraj pobjedničkoj seriji Bluesa...

Od 15 sati u engleskoj Premier ligi odigrane su dvije utakmice sedmog kola. Aston Villa je nakon velike pobjede protiv Bayerna dočekala Manchester United, a rezultat 0:0 najbolje oslikava ono što se događalo na terenu.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nottingham Forest je nedavno na Anfieldu iznenadio Liverpool, a danas je kod Chelseaja na Stamford Bridgeu s igračem manje u završnici izvukao bod, završilo je 1:1.

Uspavanka u Birminghamu završila je bez golova. Villansi su očekivano bili prazni nakon rušenja moćnog Bayerna, a Crveni vragovi su prije samo tri dana gostovali kod Porta u Europskoj ligi.

Prvi dio protekao je bez prilika, a u drugom je najprije Youri Tielemans imao dobru u 56. minuti, a najbliže golu bili su gosti u 68. kad je Bruno Fernandes iz slobodnog udarca pogodio okvir gola.

Jaden Philogene je u 93. zamalo donio sva tri boda momčadi Unaija Emeryja, ali je njegov udarac od bloka otišao pokraj desne vratnice.

Momčad Erika Ten Haga je tako petu utakmicu zaredom ostala bez pobjede. Nakon sedam kola nalazi se na 14. mjestu s osam bodova i gol razlikom 5-8, a Nizozemac bi vrlo lako u reprezentativnoj stanici mogao postati bivši.

Villa je na visokom petom mjestu s 14 bodova, a ove sezone je u deset utakmica izgubila samo od Arsenala. Ponovno je briljirao Emiliano Martinez koji je skupio četiri obrana.

Chelsea je odlično krenuo u prvenstvo pod vodstvom Enza Maresce, ali protiv Nottingham Foresta nije uspio doći do šeste uzastopne pobjede u svim natjecanjima.

Bluesi su imali veliki posjed, ali u prvom dijelu vidjeli smo nekoliko dobrih prilika sa svake strane. Gosti su bili opasni iz prekida, a nadmoć u tom segmentu igre iskoristili su u 49. minuti. Nikola Milenković bio je najviši u skoku nakon centaršuta koji je stigao gotovo s polovice igrališta.

Lopti je put prema mreži malo skrenuo Chris Wood kojem je to bio četvrti pogodak ove sezone. Chelsea se vrlo brzo vratio, Cole Palmer je uposlio Nonija Maduekea koji je ostao izoliran na lijevom krilu, prošao svog čuvara i kroz šumu nogu pogodio donji lijevi kut.

Forest je u 78. minuti ostao s igračem manje nakon što je James Ward-Prowse zaradio drugi žuti karton zbog igranja rukom. Chelsea je svim silama krenuo po pobjedonosni zgoditak, a imao je čak 13 minuta sudačke nadoknade da do njega stigne.

Ipak u 104. Neco Williams je imao priliku donijeti sva tri boda gostima.

Pobjegao je obrani, izašao je jedan na jedan s Robertom Sanchesom koji je fenomenalno obranio i spasio svoju momčad. Španjolac je upisao čak osam obrana, a njegov kolega na drugoj strani Matz Sels samo jednu manje.

Chelsea je nakon sedam kola četvrti s 14 bodova, a Forrest je deveti s četiri manje. Bluesi nakon reprezentativne stanke gostuju kod vodećeg Liverpoola, a Forest dočekuje Crystal Palace. test