Red Bull Salzburg doživio još jedno poniženje, nakon stanke igra protiv Dinama u Ligi prvaka

HINA, Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

Dinamov protivnik u idućem kolu Lige prvaka, Red Bull Salzburgu u nedjelju je izgubio u derbiju od aktualnog prvaka Sturm Graza i to s velikom razlikom. Lovro Zvonarek je kod pobjedničke momčadi ostao na klupi za pričuve...

U derbiju devetog kola austrijske Bundeslige aktualni prvak Sturm je na domaćem terenu s uvjerljivih 5:0 pobijedio Salzburg, aktualnog doprvaka Austrije.

Igraj na utakmice austrijske Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi pogodak na susretu postigao je Yalcouye u 15. minuti, a potom je na scenu stupio Danac Mika Biereth koji je vezao tri pogotka.

Pogađao je suparničku mrežu u 30., 50. i 62. minuti za velikih 4:0, a konačnih 5:0 postigao je u 76. minuti Aiwu.

Mladi hrvatski reprezentativac Lovro Zvonarek ostao je tijekom cijelog ogleda na domaćoj klupi za pričuve.

Sturm je prvi na ljestvici s 19 bodova. Bod manje ima drugi bečki Rapid, dok je Salzburg na petom mjestu. Ima 13 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Salzburg je suparnik Dinamu ove sezone u Ligi prvaka, Modri će u Austriji gostovati 23. listopada, odmah reprezentativne stanke. Red Bull je prije nekoliko dana teško poražen od Bresta (0:4) u Ligi prvaka, a nije ništa bolje prošao ni u prvom kolu kod Sparte Prag (3:0) i zato se nalazi na 34. mjestu. test