EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 11.10.2024, 18:00 h, Koprivnica, Ivan Kušek Apaš
Suci: Joonas Jaanovits, Aron Härsing, Neeme Neemlaid (Estonija)
Hrvatska (U21)
Dion Drena Beljo 60'
Veldin Hodža 86'
2:0(0:0) Andora (U21)

Andora je odrađena, protiv Grčke odluka u odlasku na Europsko prvenstvo

Branimir Korać • petak, 11.10.2024.

Hrvatska nije dopustila senzaciju i upisala je pobjedu protiv Andore 2:0. Posao je odrađen, tri očekivana boda su tu i odluka o tome tko će uz Portugal na Europsko prvenstvo ili u dodatne kvalifikacije, past će u posljednjem kolu protiv Grčke u utorak u Koprivnici...

Marin Ljubičić
46'
6
Veldin Hodža
46'
11
Lukas Kačavenda
58'
19
Marin Šotiček
65'
10
Lovro Zvonarek
76'
Alex Cornella Molins
63'
9
Eric Balastegui
76'
11
Arnau Torrellas
85'
20
Pau Silva
85'
6
Daniel Bienert
85'
Eloy Casals

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je pobjedu protiv Andore u susretu u kojem je bila osjetno bolji protivnik, ali većim dijelom susreta nije bila dovoljno konkretna i dugo je lomila otpor Andoraca.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP U-21 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bez obzira na to, Hrvatska je upisala pobjedu 2:0, nije bilo nekih posebnih dvojbi tko će slaviti, Andorci su u 90 minuta imali tek jednu priliku dol koje nije smjelo niti doći.

Od početka susreta Hrvatska je imala posjed i tražila je prolaze kroz obranu Andore, ali protok lopte nije bio dovoljno brz i Andora se uspješno branila bez da je bilo nekih većih prilika.

Prvu veću priliku Hrvatska je imala u 20. minuti kada je Ivanović odlično proigrao Belju, ali njegov udarac s 14-15 metara iskosa brani andorski vratar.

Do kraja prvog dijela Beljo je imao još jedan pokušaj glavom, nije bio precizan i na odmor se otišlo sa skromnih 0:0.

Odmah na početku drugog dijela u igru ulaze Marin Ljubičić i Veldin Hodža, a Hrvatska do pogotka dolazi u 60. minuti.

Marko Soldo napravio je dobar posao i prebacio loptu pred gol za Belju koji ju je zakucao u mrežu.

Sedam minuta kasnije Andora ima svoju jedinu priliku, hrvatska obrana je pogriješila, De la Heras je došao sam pred Čavlinu, ali pucao neprecizno.

Do kraja susreta Andora je dodatno pala, Hrvatska još malo pojačala ulaskom Zvonareka i Šotičeka, a potonji je kreirao i drugi pogodak. Odlično je proigrao Velina Hodžu koji je lako zabio s nekih desetak metara.

Hrvatska je stigla do pobjede 2:0 i čeka posljednji susret protiv Grčke. Za drugo mjesto bit će joj dovoljan i bod, ali dobro znamo da baš i nije pametno igrati na remi. test