Dan preokreta: Manchester United bolji od Brentforda, Leicester okrenuo dva gola zaostatka

Petar Jenjić • subota, 19.10.2024.

Osmo kolo Premiershipa donijelo nam je neke uzbudljive preokret, a posebno je pamtljiv onaj Leicestera koji je nadoknadio dva gola zaostatka i slavio protiv Southamptona. Manchester United u drugom poluvremenu okrenuo je protiv Brentforda i stigao do pobjede...

Manchester United - Brentford 2:1

Manchester United napravio je preokret u drugom poluvremenu protiv Brentforda s 2:1, a Eric ten Hag kupio barem malo mira, iako ni danas nije posebno briljirala njegova momčad.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U završnici prvog poluvremena gosti su poveli, ubacio je iz kornera Mikkel Damsgaard, a loptu u mrežu skrenuo Ethan Pinnock. Međutim, radost gostiju nije trajala baš predugo.

Već u drugoj minuti nastavka Marcus Rashford je krasno uposlio Alejandra Garnacha koji još ljepšim udarcem zabija za 1:1. Preokret je stigao u 62. minuti kada je Bruno Fernandes je proigrao Rasmusa Hojlunda, a Unitedova "devetka" zabila je svoj prvi gol sezone.

Newcastle - Brighton 0:1

Iz prve prave prilike gosti su poveli, Georginio Rutter proigrao je Dannyja Welbecka koji je poentirao za 0:1.

Bio je to ujedno i jedini pogodak na susretu. Brighton je stigao do druge uzastopne pobjede, a Newcastle drugo vezano kolo ostao bez punog plijena.

Fulham - Aston Villa 1:3

Aston Villa napravila je preokret na gostovanju kod Fulhama i slavila s 1:3. Nova pobjeda donijela im je do skok na ljestvici, na 17 bodova, dok domaćin ostaje na njih 11.

Domaćin je poveo u petoj minuti kada je dobar udarac uputio Raul Jimenez, a lopta od stative ušla u gol. Četiri minute kasnije gosti su izjednačili, udarac je uputio Morgan Rogers, lopta je od bloka promijenila smjer, prevarila vratara Fulhama i ušla u gol.

Preokret su gosti kompletirali u 59. minuti, ubacio je iz kornera Youri Tielemans, a sjajnim trzajem glavom loptu u mrežu skrenuo Ollie Watkins. Pet minuta kasnije Joachim Andersen zaradio je izravan crveni karton, a domaćin ostao s igračem manje.

Iskoristili su to gosti za novi pogodak u 69. minuti, autogol je pripisan Issi Diopu. S desetoricom na terenu u završnici su ostali i gosti jer je dva žuta kartona zaradio Jaden Philogene.

Southampton - Leicester 2:3

Southampton i dalje čeka na prvu pobjedu sezone. Vodio je na poluvremenu s 2:0, ali Leicester je u drugom poluvremenu napravio preokret i slavio s 2:3.

Sveci su do vodstva stigli u osmoj minuti, zabio je Cameron Archer, da bi 20 minuta kasnije za 2:0 zabio Joe Aribo. Međutim, situacija se promijenila u drugom poluvremenu.

Prvo je u 65. minuti zaostatak smanjio Facundo Buonanotte, a nakon toga, devet minuta kasnije, Jamie Vardy, zabio je iz kaznenog udarca za 2:2. Zbog prekršaja za taj penal, izravan crveni karton zaradio je Ryan Fraser.

Leicester je napadao sve do kraja i to mu se isplatilo u 98. minuti kada je iskusni Jordan Ayew zabio za 2:3 i novu pobjedu Lisica.

Tottenham - West Ham 4:1

U ranije odigranoj utakmici, Tottenham je i više nego zasluženo slavio protiv West Hama s visokih 4:1, iako su Čekićari prvi stigli do gola. Zabio je Mohammed Kudus u 18. minuti susreta.

Do kraja poluvremena Spursi su poravnali preko Dejana Kuluševskog, a onda od 52. do 60. minute zabili još tri pogotka. Prvi je poentirao Yves Bissouma, nakon toga autogol je nespretno zabio Jean-Clair Todibo, a konačan rezultat postavio je Heung-Min Son.

U završnici susreta došlo je do naguravanja igrača, a Kudus je zaradio izravan crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Ipswich - Everton 0:2

Utakmica je još u tijeku...

Početak utakmice između Ipswicha i Evertona kasnio je zbog tehničkih problema 15 minuta. Gosti su poveli u 18. minuti susreta preko Ilimana Ndiayea, a na 0:2 povisili sjajnim pogotkom pod gredu Michaela Keanea.