Premier liga, 9. kolo, 25.10.2024, 21:00 h
Leicester City
Leicester City 1:3 Nottingham Forest
Nottingham Forest

Sjajni Wood donio Forestu tri boda na neugodnom gostovanju i digao ga na peto mjesto Premiershipa

Mario Borko • subota, 26.10.2024.

Odigrana je prva utakmica devetog kola Premier lige, a “vrući“ Nottingham Forest slavio je na teškom gostovanju kod Leicester Cityja, ponajprije zahvaljujući fenomenalnoj predstavi Chrisa Wooda...

Nogometaši Nottingham Foresta slavili su s 3:1 na gostovanju kod Leicester Cityja u prvoj utakmici devetog kola engleske Premier lige, a heroj je bio Chris Wood koji je s dva gola Forest privremeno podigao na peto mjesto ljestvice.

Igraj na Premier ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje su momčadi u susret ušle s nadom u pozitivan rezultat s obzirom na to da su u prethodna dva kola Lisice osvojile šest bodova, a Forest je ostao neporažen kod Chelseaja i pobijedio Crystal Palace.

Gosti su zadali prvi udarac, nakon nekoliko vezani grešaka u obrani Leicestera, Ryan Yates u 16. minuti precizno pogađa s ruba 16 metara. Samo sedam minuta kasnije Lisice je u igru vratio, a tko drugi nego kapetan Jamie Vardy.

37-godišnji napadač postigao je četvrti pogodak ove sezone, nakon što je odlično reagirao na ubačaj Harryja Winksa između dvojice braniča.

Ipak, Forest je dvama brzim pogocima u drugom dijelu stigao do punog plijena. Wood je u 47. minuti iz okreta fenomenalno naciljao za vodstvo, a u 60. je još jednom bio precizan za svoj sedmi gol sezone i drugo mjesto ljestvice strijelaca iza Erlinga Haalanda koji je na brojci od deset golova.

Ono što je važnije, Nottingham Forest je ovom pobjedom došao do 16 bodova i nalazi se na petom mjestu, a jedini poraz u devet utakmica nanio mu je Fulham. Nuno Espirito Santo radi odličan posao, a njegova momčad u idućem kolu ugošćuje West Ham.

Leicester se u ovoj utakmici nadao bodovima. Povratnik u ligu slabo je startao, ali je s dvije pobjede prije devetog kola stigao na devet bodova na solidnom je 14. mjestu, a nakon gostovanja kod Manchester Uniteda u EFL kupu, slijedi gostovanje kod Ipswicha gdje će se Lisice nadati novim bodovima. test