Bundesliga: Borussia do pobjede nakon 14 kola

Marko Breljak • nedjelja, 30.04.2000.

Rezultati 32. kola:

Eintracht Frankfurt – Wolfsburg 4:0 Stuttgart – Borussia Dortmund 1:2 Hertha – Freiburg 0:0 K’lautern – Ulm 6:2 Bayern Munchen – Hansa Rostock 4:1 Schalke – 1860 Munchen 2:2 Duisburg – Arminia Bielefeld 0:3

U petak i subotu igrana je većina utakmica 32. kola Bundeslige. Interesantno je bilo na utakmici između Schalkea i Munchena 1860. Na početku utakmice Wilmots nije realizirao jedanaesterac za domaćine, a Hassler je uzdrmao vratnicu. Vodstvo za goste donio je Bavarcima Martin Max, igrač koji je za samo 1.5 milijuna maraka prešao prije sezone u Munchen 1860, a sada je prvi strijelac lige. Crveni karton za zehsigere poremetio je sastav Wernera Loranta, koji je do poluvremena primio dva gola te je gubio sa 2:1. Tako je bilo sve do 65. minute, kada Tapalović odnosi loptu na sredini igrališta, a akciju zaključuje svojim drugim golom Max te postavlja konačnih 2:2.

U susretu dvaju renomiranih klubova, kojima ove godine ne ide najbolje, gosti iz Dortmunda su golom Herlicha u posljednjoj minuti susreta odnijeli vrijednu pobjedu na gostovanju u Stuttgartu. To im je prva pobjeda nakon 14 kola i time su najvjerovatnije izašli iz opasne zone za ispadanje. Vodstvo gostima iz Dortmunda donio je Kohler u 27. minuti, a izjednačio je Thiam u 47. minuti. Međutim Borussia je bila puno bolja i potpuno dominirala. Stoga je pogodak i pobjeda u zadnjoj minuti potpuno zaslužena.

Prije četiri godine, dok je Bayern vodio Otto Rehaghel imali su Bavarci vodstvo na tablici i nekoliko kola prije kraja dolazili su im gosti iz Rostocka. Izgubili su na olimpijskom stadionu 0:1 i izgubili naslov. Činilo se da će se priča ponoviti, kada je Agali doveo Hansu u vodstvo u 18. minuti. Strijepnja najvećeg njemačkog kluba trajala je do 58. minute, kada Sergio izjednačava rezultat. Do kraja utakmice su domaćini postigli još tri gola i pobjedom sustigli na tablici Bayer. Derbi kola je na programu u nedjelju, kada igraju Hamburg i Bayer iz Leverkusena.