Zaragoza - Athl Bilbao 0:0
Sociedad - Malaga 2:2
Sevilla - Oviedo 2:3
Celta - Deportivo 2:1

Španjolska liga ove je godine potpuno nepredvidiva. Deportivo je preuzeo vodstvo na tablici u 17. kolu, kada je u derbiju pobjedio Celtu, s kojom je do tog kola imao isti broj bodova. Celta je u toj utakmici bila bolja, ali je gol Turu Floresa učvrstio Depor u vodstvu. Od tada je prednost kluba iz La Corune pred prvim pratiocima bila između 3 i čak osam bodova. Iako nisu blistali pobjeđivali su i zahvaljujući kiksevima ostalih ostali na vrhu. Celta je pak nakon poraza u tom galicijskom derbiju potpuno pala. Prije ove utakmice nalazili su se na 12. mjestu i odavno su otpali iz kombinacija za Europu.

20. Sevilla 27

U tom okruženju dočekan je još jedan galicijski derbi u Vigu. Da bi ova utakmica mogla biti vrlo uzbudljiva dalo se nagovjestiti već u 5. minuti, kada je McCarthy doveo Celtu u vodstvo. Tenzije su bile vrlo visoke a pokazana su čak tri crvena kartona. Prvi je zaradio Juanfran u 13. minuti zbog pogibeljnog starta na Victoru Sanchezu. Dvojbeno je da li je prekršaj bio unutar šesnaesterca ili izvan. Celta je održala vodstvo, a usprkos manjem broju igrača mogli su i povećati vodstvo. Na poluvremenu ulazi Turu Flores i nakon samo dvije minute u 47. minuti izjednačava rezultat. Gosti su u nastavku zaigrali bolje, ali ih je u 73. minuti presjekao gol Gustava Lopeza, koji je pao nakon pograške Donata. Rezultat od 2:1 ostao je i konačni, a nervozni gosti su do kraja utakmice zaradili samo dva crvena kartona. Prvo je Romero u 83. minuti dobio drugi žuti, a zatim je Songo u 90. igrao rukom izvan šesnaesterca.

Porazom je prednost ostala dva boda jer je Barcelona u subotu pobjedila Atletico. U slijedećem kolu Deportivo ugošćuje Zaragozu koji su nerješenim rezultatom protiv Athletic Bilbaa smanjili šanse za naslov. Zaragozi igra samo pobjeda dok će Deportivo biti oslabljen za Songa i Romera te treba očekivati vatromet na Riazoru.

Od naših igrača igrao je samo Ivan Jurić i to 81. minutu. U drugoj ligi Jarnijev Las Palmas i dalje vodi, a naš reprezentativac ovo kolo zbog ozljede nije nastupio.