Tomić: "Gasol i ja igramo slično, ali ne volim usporedbe s njim, prerano je za njih"
Hrvatski košarkaš Ante Tomić igra u izvrsnoj formi u dresu španjolske Barcelone, u koju je stigao ove sezone iz redova velikog rivala, madridskog Reala...
Ante Tomić bilježi odlične nastupe u dresu španjolske Barcelone, u koju je došao ove sezone. Hrvatski košarkaš u razgovoru za .eurohoops.net osvrnuo se na svoju "eksploziju"...
"To je kombinacija svega. Prvo, tu je talent, a zatim rad, iskustvo i suradnja sa suigračima, jer bez njih ne bih mogao biti gdje sam sada. Ove godine sam mnogo napredovao, poboljšao sam svoje brojke, no jedino mi je važno pobjeđivati."
"Ove godine sezona u Euroligi je jako dugačka, s puno utakmica protiv velikih momčadi. Tako da nam je najvažnije biti u doigravanju, a zatim, nadam se, otići do Final Foura", izjavio je u razgovoru za eurohoops.net.
Za Tomića u Španjolskoj govore da je nasljednik hrvatskih centara poput Rađe, Vujčića i Vrankovića. No, 26-godišnjak smatra da još nije vrijeme za takve usporedbe.
"Na dobrom sam putu da postanem veliki igrač poput njih, ali je još uvijek prerano za usporedbe, oni su neki od najboljih u hrvatskoj košarkaškoj povijesti. Međutim, nisam imao idola koje je igrao na mojoj poziciji dok sam bio dijete", rekao je.
No, košarkaš koji mu je uzor u ovom trenutku je bivši član Blaugrane Pau Gasol: "Igramo slično, ali mislim da me mnogi, pogotovo u Španjolskoj, pokušavaju usporediti s njim i to je situacija koja mi se ne sviđa."
"Kao što sam već rekao ranije, prerano je za usporedbe s takvim igračima", zaključio je.
- Najnovije
- Najčitanije


Igrač utakmice: Sjajni Trossard s dva pogotka otključao mrežu Novog Zelanda
1 sat•SP 2026.

Perišić: 'Tu sam godinama, igrat ću sve što izbornik treba'
1 sat•Reprezentacija

Igrač utakmice: Saeid Ezatolahi umalo je bio junak, ali svejedno je odigrao odlično
1 sat•SP 2026.

Dalić: 'Moramo biti odgovorniji, ne gubiti posjed lopte lako kao do sada'
1 sat•Reprezentacija

Novi Zeland - Belgija 1:5: Velika razlika u klasi, Belgijci na kraju ipak prvi u skupini
1 sat•SP 2026.

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
1 sat•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
4 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
4 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
4 sata•SP 2026.

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
20 sati•SuperSport HNL

KRONOLOGIJA: Norveška - Francuska 1:4 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
12 sati•SP 2026.

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
4 sata•SP 2026.

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•SP 2026.

Nova prognoza za prolazak Hrvatske u nokaut fazu, remi s Ganom zadovoljava
21 sat•Reprezentacija

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
1 sat•SP 2026.
Pročitaj više
Detroit doveo elitnog šutera, Oklahoma razmjenom uštedjela čak 216 milijuna dolara
Priznanje za sjajnog Hrvata: New Orleans Pelicansi produljili Matkovićev ugovor
All-Star zvijezda odbila milijune Pistonsa i zatražila razmjenu čim krene prijelazni rok
Završen NBA draft 2026: Washington s prve pozicije uzeo Dybantsu, Jazz dobio Petersona
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik11.03.2013. u 20:02A Ante je car.

- Obrisan korisnik11.03.2013. u 19:59Ne spominji Slavka molim te - dobijem proljev kad slušam tog blebetavca. Nemogu vjerovat da na htv-u nemaju nekog boljeg od starog iskusnog brojača trica. Njega je jadnog vreme pregazilo prije 20 godina. Ako ste primjeili on uopće ne prenosi utakmicu već nam priča razne zgode. Sreća da ima... [više na forumu]

- Master Yoda11.03.2013. u 15:27zamišljam trenutak u kojem ante zakucava preko gasola protiv španjolaca a slavko viče spusti se ante

- Obrisan korisnik11.03.2013. u 15:01Skroman,korektan i vrhunski igrač,hvala Ante i smo naprijed!

- Obrisan korisnik11.03.2013. u 13:26ante na zemlji-tako i treba! samo rad, rad i rad...i onda ćeš daleko dogurati! za početak, povedi repku na ovogodišnjem EP-u do barem 5. mjesta i ja sretan:))

Hrvatska košarkaška reprezentacija
Danas u 08:52
KK Zadar 2026/2027
Danas u 06:40
U17 World Cup 2026
Danas u 03:12
EuroLeague 2026/2027
Danas u 00:02
EuroCup 2026/2027
Danas u 00:00
KK Split 2026/27
Jučer u 23:59






