Srbija uvjerljiva u Austriji

Zoran Zdelar • srijeda, 15.10.2008.

Srbija je slavila iznimno uvjerljivo na gostovanju u Beču rezultatom 3:1, dok je do svojeg trećeg boda stigla i Litva pobjedom nad Farskim otocima...

Reprezentacija Srbije četiri dana nakon jedne od svojih najboljih predstava u posljednjih nekoliko godina odigrala je još jednom iznimno dobru utakmicu, a ovog je puta svladana Austrija na gostovanju. Na ispunjenom Ernst Happel stadionu u Beču Srbija je uspjela utakmicu riješiti rezultatske neizvjesnosti već tijekom prvog dijela.

Izbornik Srbije Radomir Antić poslao je na teren od prve minute čak tri napadača, a to mu se vratilo već u 15. minuti kad je goste u vodstvo udarcem s veće udaljenosti doveo Krasić. Samo tri minute kasnije Srbi slave novi pogodak nakon što je Pantelić zatresao vratnicu, a onda je na odbijenu loptu reagirao Jovanović i zabio za 2:0.

Nije Srbiji mnogo trebalo da stigne i do svog trećeg pogotka. Igrala se 24. minuta kad je domaćeg vratara uspio svladati i Obradović nakon što je precizno naciljao dalji kut austrijskog gola. Srbija je pokušavala stići i do četvrtog pogotka, no to nisu uspjeli, a u završnici utakmice Austrija stiže do počasnog gola. U 80. minuti Janko je pobjegao svojem čuvaru, a zatim je uspio svladati Stojkovića za konačnih 1:3.

Litva je održala korak sa Srbijom te su također upisali svoj treći trobod u ovom kvalifikacijskom ciklusu, no oni ipak nisu bili ni približno uvjerljivi kao trenutno vodeći Srbi u skupini. Reprezentativcima Litve u goste su stigli nogometaši Farskih otoka, koji su u subotu kreirali jedno od iznenađenja kola nakon što su oteli bod Austriji.

Ovog puta Farski otoci ipak nisu uspjeli pružiti dovoljno snažan otpor kako se ne bi vraćali kući, odnosno u svoje klube, bez ikakvog plijena. Litva je jedini pogodak na utakmici postigla u 22. minuti, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Danilevicius.