Vodeni sportovi

Jugu poraz, ali...

Hrvoje Vuković • srijeda, 08.04.2009.

Baš kao i Mladost, i Jug je pognute glave okončao prvu utakmicu četvrtfinala vaterpolske Eurolige. Ipak, minus dva protiv vrlo dobrog Partizana usred Beograda nije razlog za bacanje s nebodera i baš kao što je to bio slučaj i u Banjici, i u Gružu bi uz koju domaćinsku odluku mogli dohvatiti još jednu priliku za osvajanje najvrijednijeg klupskog trofeja...

PARTIZAN – JUG CO 11:9 (1:3, 4:2, 3:2, 3:2)

Beograd, Banjica, 1.utakmica 1/4 finale Eurolige

Partizan: Soro (7 obrana), Mirković, Rađen 1, Bailey, Aleksić 1, Pjetlović 5, Prlainović, Gocić 1, S. Mitrović, Filipović 1, Vasović, Vujasinović 2, B. Mitrović, trener: Udovičić

Jug: Vićan (11 obrana), Vranješ 1, Bošković 3 (1), Azevedo 1, Seman, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović, S. Sukno 3, trener: Fatović

Igrač više: Partizan 6/10, Jug CO 8/10
Peterci: Partizan -, Jug CO 1/2
Suci: Margeta (Slovenija), Kiselly (Mađarska)

Nažalost, prvi poraz hrvatskog vaterpola javnost je pretrpjela i prije prvog plivanja za loptu. Glavešine i mudraci s državne televizije zaključili su kako je prijenos ovakve utakmice - preskup. Na svu sreću, dubrovačka televizija se davi do grla u eurima, pa je barem tamošnjim zaljubljenicima u vaterpolo omogućila primanje toliko paprenih radio valova. Verbalnu šamarčinu sigurno je zaslužio i LEN koji se napravio blesav i iz samo njima znanog razloga odlučio ukrstiti termine s nogometnom Ligom prvaka, umjesto pomicanja na recimo, četvrtak. Što i dalje ne opravdava HTV koji je barem mogao ponuditi Olympiakos i Mladost umjesto Toma i Jerryja. No, dobro, navikli smo se.

Jug je u Beograd krenuo s dosta problema. Bez Jokovića, kojeg na tom desnom krilu zbog tromboze već neko vrijeme dobro mijenja Tihomil Vranješ, potom s Markovićem koji dugo zbog ozljede ramena nije trenirao s loptom, dok je Bušlje putovao automobilom, a ne zračnim putom s ostatkom ekipe zbog preboljene upale uha. No, i uz te poteškoće Jug je odlično otvorio utakmicu, baš kako je i najavio trener Elvis Fatović.

Dubrovčani su zahvaljujući Vranješu i Boškoviću poveli sa 0:2, domaćini smanjuju na minus jedan, no prvih osam minuta svojim golom zaključuje Andro Bušlje za obećavajućih 1:3. U drugoj četvrtini Jug drži dva razlike, drži prednost od 4:2 i 5:3, dok Partizan na životu u tim trenucima svojim golovima drži sjajni Pijetlović.

Ipak, Jug nije dugo držao prednost i ubrzo upada u crnu rupu koju su obilato iskoristili domaćini, koji uz bučnu podršku publike rade seriju 5:0 i polovicom treće četvrtine Jugaši djeluju dezorijentirano uz zaostatak od 8:5. Za prekid crne serije pobrinuo se Miho Bošković golom za 8:6, da bi Sandro Sukno potom pogodio za 8:7 i vratio Dubrovčane potpuno u igru.

Beograđani u posljednjoj četvrtini bježe na plus dva (9:7), slijedi novi pogodak Juga za minus jedan, da bi danas fanatastični Pijetlović još jednom pogodio za dva razlike (10:8). S druge strane odličan dan imao je i Sandro Sukno koji smanjuje na 10:9, Živko Gocić ponovno diže na plus dva (11:9), a tim je rezultatom i završena utakmica zahvaljujući Vićanu koji je spasio svoj klub od novog pogotka Partizana u samoj završnici. Uzvratni susret na rasporedu je za 14 dana, a ovakav rezultat sigurno nije nedostižan u Gružu, koji je češće svjedočio sibirskim medvjedima nego porazima Juga pod svojim krovom.