Vodeni sportovi

Uz Hrvate, Pro Recco i Primorac

Hrvoje Vuković • četvrtak, 23.04.2009.

Osim Mladosti i Juga, plasman na vaterpolski Final Four Eurolige u Rijeci krajem svibnja izborile su i momčadi Pro Recca i Primorca iz Kotora. Aktualni europski prvak i uz domaći je poraz prošao Vasas, dok je Primorac u crnogorskom derbiju izbacio Jadran iz Herceg Novog...

Nakon što su u prvoj utakmici u Mađarskoj svladali Vasas sa 11:8, vaterpolisti Pro Recca već su uknjižili plasman na završni turnir, a tako su i odigrali uzvratnu utakmicu u kojoj su sami sebi zakomplicirali život. Mađari su dali sve od sebe ne bi li nadoknadili minus tri iz prvog susreta, i na sveopće iznenađenje na poluvremenu su vodili sa 2:4. Ipak, u nastavku je talijanska momčad dostigla prednost gostiju, koji su čak i slavili sa 9:10, ali to im nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

U crnogorskom derbiju Jadran iz Herceg Novog je nakon 12:12 iz prve utakmice, u svom bazenu čekao Primorac. U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici gosti iz Kotora su se pokazali kao bolja ekipa i na kraju zasluženo slavili sa 8:9 i tako osigurali polufinale protiv Mladosti. Domaćini su promašili dosta prilika s igračem više, a ključ poraza sigurno leži i u činjenicu da su igrači Primorca odlično zatvorili ponajboljeg pojedinca domaćih Aleksandra Ivovića koji nije postigao niti jedan pogodak.

"Čestitam Primorcu. Igrali su bolje, smirenije. Mi smo prokockali mnogo šansi s igračem više i za to smo kažnjeni. Nismo izgubili od posljednjeg, nego od vrhunske europske ekipe", rekao je nakon utakmice za srbijanski portal mtsmondo.com trener Jadrana Zoran Mustur. Naravno potpuno suprotnog raspoloženja bio je strateg Primorca Ranko Perović: "Podcjenjivali su nas u crnogorskoj javnosti, ponajmanje Jadran, ali pokazali smo karakter. Tokom cijele utakmice bili smo bolji, znali smo što želimo. Bili smo maksimalno spremni, jer nam je ovaj susret u neku ruku spas sezone, pošto ćemo teško obraniti titulu prvaka Crne Gore".