Vodeni sportovi

Pro Reccu velika prednost, Crnogorci remizirali

Vedran Babić • srijeda, 08.04.2009.

Osim u Pireju i Beogradu, četvrtfinalni ogledi odigravali su se i u nama susjednim zemljama, Crnoj Gori i Mađarskoj. U crnogorskom derbiju Primorac i Jadran iz Herceg Novog su remizirali, dok će branitelj naslova Pro Recco u Italiju odnijeti tri pogotka prednosti protiv Vasasa...

Crnogorski obračun u Kotoru završen je bez pobjednika, iako su gledatelji mogli vidjeti pregršt golova (12:12). Bio je to dvoboj četvrtog i drugog sastava Jadranske lige, a bolje ga je otvorio Jadran iz Herceg Novog, koji je s tri uzastopna pogotka poveo 5:2. Ipak, Primorac je došao k sebi i do poluvremena izjednačio rezultat na 6:6.

U trećoj četvrtini crnogorski prvak je u potpunosti preokrenuo utakmicu i u posljednjih je osam minuta ušao s prednošću 10:9, no Jadran nije dopustio poraz, pa će utakmica u Herceg Novome biti praktički kao nova, iako su jadranaši ipak u blagoj prednosti zbog domaćeg terena na kojem još ne znaju za poraz ove sezone.

Najbolji strijelac Primorca bio je Vjekoslav Pasković s četiri pogotka, a njegov suigrač Gergely Kiss postigao je jedan manje. Kod Jadrana najbolji topnik Jadranske lige, Aleksandar Ivović, bio je i večeras najefikasniji u redovima svoje momčadi, postigavši četiri pogotka. Tri je zabio Marko Elez.

U drugoj utakmici dvostruki aktualni prvak Europe, Pro Recco, s 11:8 je porazio Vasas. Talijanima su pripale tri četvrtine, a Mađarima jedna, i to je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu i naizgled miran uzvrat.

Sa po tri pogotka Tibor Benedek i Vanja Udovičić su bili najbolji u redovima Pro Recca, dok je listu strijelaca domaće momčadi predvodio s isto toliko pogodaka Daniel Varga.

Uzvratni susreti Eurolige na rasporedu su za točno 14 dana.

Euroliga, 1. utakmice četvrtfinala: Primorac Kotor - Jadran CKB Herceg Novi 12:12 (2:4, 4:2, 4:3, 2:3), Vasas - Pro Recco 8:11 (1:4, 3:1, 3:4, 1:2)