Vodeni sportovi

Vićan izvukao jugaše

Maja Giljanović • subota, 12.06.2010.

Olakšanje u Dubrovniku, Jug je prebrodio loše otvaranje utakmice, nije paničario ni nakon 1:3 u prvoj četvrtini ni nakon 4:5 na poluvremenu ni nakon 5:7 sredinom treće četvrtine. Prvake je izvukao Frano Vićan na krilima čijih su sjajnih obrana prvi put poveli 3:15 minuta prije kraja i na koncu golovima Sandra Sukna slavili 12:10 i izborili meč-loptu za srijedu u Zagrebu.

JUG - MLADOST 12:10 (1:3, 3:2, 4:3, 4:2)

Dubrovnik, treća utakmica doigravanja za prvaka
Suci: Massimo Savarese i Luca Bianco

JUG: Vićan (11 obrana), Vranješ 1, Bošković 3, S. Sukno 2, Joković 3, Seman, Marković 2, Bušlje, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Šutalo, Nižić. Trener: Elvis Fatović

MLADOST: Pavić (7 obrana), Živković, Babić, Letica, Petković 2, Milaković 1, Zubčić, Martinić, Karač 1, Muslim 3, Hinić, Buljubašić 2, Lončar 1, Brzica. Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Jug 6/12, Mladost 4/12

Peterci: Jug 1/1, Mladost 1/1

Prvu četvrtinu treće utakmice doigravanja Jug je odigrao neprepoznatljivije nego protekle dvije u kojima je eufemizam godine da nije bio na svojoj uobičajenoj razini, Dubrovčani kao da su ustali na lijevu nogu.

Mladost je povela golom Petra Muslima iz peterca koji je na Igoru Hiniću skrivio Nikša Drobac, a nakon što je Tihomil Vranješ poravnao i to s igračem manje za utjehu nakon 0/13 jugaša u srijedu u Zagrebu, Mladost je preko Muslima (krasno je driblingom sam sebi stvorio prostor) i Ivana Buljubašića zabila dva gola i tri minute prije kraja četvrtine prvi put u seriji doigravanja za prvaka jedan od finalista se odvojio na +2.

Sandro Sukno je nakon isključenja Krešimira Zubčića i Davida Babića prokockao napad Juga s dvojicom igrača više, ali poklon-bon fatalnog u Kupu Sukna (postigao je jedan od najvećih talenata i nadolazećih zvijezda svjetskog vaterpola u Zadru u prosincu u produžecima gol za 12:11) Sukna Žapci nisu iskoristili u tri napada, jednom je lopta prozujala tik pored okvira gola, a dvaput je Frano Vićan spasio jugaše i to jednom s igračem manje.

U drugoj su četvrtini igrači Elvisa Fatovića zaigrali bolje, Pavo Marković je smanjio na 2:3, a nakon što je Buljubašić ponovno vratio goste na +2, Maro Joković i Paulo Obradović su poravnali na 4:4. Prvaci su mogli i prvi put na utakmici povesti, ali Josip Pavić je spasio gol Mladosti i u sljedećem je napadu Frano Karač vratio inicijativu igračima Emila Nikolića.

Miho Bošković je početkom treće četvrtine izjednačio na 5:5, ali Mladost ne popušta stisak nego se golovima Ivana Milakovića i Petkovića ponovno ponovno odvaja na dva gola razlike (5:7). Jug iz provalije vraćaju Joković i Marković, a nakon što je Vićan izvrsnom paradom ispred Luke Lončara spasio igrača manje, Petković pred kraj četvrtine zabija za novu prednost Mladosti (8:7).

Time-out Fatovića je nakon isključenja Borisa Letice urodio plodom, Bošković je šutom izvana u suprotan kut Pavića poravnao na 8:8, ali igrača više (Sandro Sukno) je iskoristio i Muslim i ponovno prisilio jugaše na hvatanje rezultata. U tim se trenucima igra gol za gol, Joković žabicom za 9:9, Lončar nakon isključenja Boškovića za 10:9, Bošković iz peterca sviranom Milakoviću na Drobcu za 10:10.

Jug preko Sandra Sukna 3:15 minuta prije kraja prvi put preuzima vodstvo (11:10), a čuva ga Vićan koji skida i Letici nakon isključenja Vranješa i Buljubašiću nakon isključenja Dobuda. Točku na i postavlja Sandro Sukno, manje od minutu prije kraja zabija za 12:10 i Jugu osigurava vodstvo od 2:1 u seriji.

Četvrta utakmica je u srijedu u Zagrebu, Mladost na svom bazenu spašava meč-loptu.

• Obrisan korisnik15.06.2010. u 18:51
    naravno, kad god purgercici izgube, suci su krivi. jesu li krivi i za do prosle srijede zadnjih 11, naglasavam 11, jugovih pobjeda zaredom? jeli mozda talijan branio za juga ili promasio za mladost? sve u svemu, jug iako igra ocajno cijelu sezonu ce ipak bit prvak i to sa jednim igracem sa strane... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.06.2010. u 20:47
    Ovu pobjedu Mladosti su uzeli Talijanski sudci jer je Mladost teško oštečena u utakmici uglavnom Mladost je trebala pobjediti...
  • Bogomdani12.06.2010. u 20:00