Cedevita Junior povela protiv Dinama u četvrtfinalnoj seriji

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 02.05.2024.

Posljednja prva utakmica četvrtfinala prvenstva Hrvatske odigrana je u Domu sportova gdje je Cedevita Junior bila domaćin Dinamu i slavila s 95:82...

Košarkaši Cedevite Junior poveli su s 1-0 u pobjedama protiv Dinama u četvrtfinalu doigravanja prvenstva Hrvatske. U prvoj utakmici, odigrnaoj u Domu sportova, slavili su s 95:82.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cedevita Junior do pobjede je stigla prvenstveno odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme kada je nadoknadila zaostatak iz prvih 20 minuta te ostvarila solidnu prednost pred posljednju četvrtinu. U završnici utakmice prednost domaćih je narasla i na 13 razlike.

Renato Serdarušić s 18 poena, osam skokova i pet asistencija te Ivan Karačić sa 17 koševa i šest skokova bili su najefikasniji kod Cedevite Junior, dok su po 17 poena za Dinamo ubacili Ivan Novačić (osam skokova) i Karlo Mikšić.

Druga utakmica ovih suparnika na programu je u ponedjeljak, a plasman u polufinale izborit će sastav koji prvi ostvari dvije pobjede.