[uredio s.canic94 - 21. siječnja 2019. u 23:08]
21. siječnja 2019. u 23:27

Buggy
Buggy
22. siječnja 2019. u 22:43

Dinamo Zagreb - Istra 1961  1:4 (Bruma 16' / James 35', Muniain 45'+, 90'+, Rebić 80')

U: 8(4) - 14(6)
P: 47% - 53%
ŽK: I. Gueye (Dinamo)

Odličan i sadržajan derbi između Dinama i Istre završio je slavljem gostiju, a prema prikazanom na terenu, Dinamo je ipak zaslužio puno više od visokog poraza koji je vrlo nerealan. Krenuo je domaćin goropadno, prvi napad i odmah zicer, obrana Istre je ispala visoko, Adama ide sam na vratara, no Asenjo brani njegov udarac. U 10. minuti obrana Dinama se poigrava, James krade loptu i proigrava Girouda koji puca tik uz vratnicu. Istra je djelovala dosta uspavano u obrani i to je Dinamo uspio iskoristiti, u 16. minuti Bruma nakon kontre tek što je ušao u 16-erac desno iskosa krasno gađa suprotne rašlje za 1:0. U 34. minuti Santi krade jednu loptu na sredini, upošljava James, a ovaj s 20-ak metara gađa rašlje Edersona, no Brazilac krasno brani. Samo minutu poslije nova velika greška modrih, Giroud im krade loptu nakon izvođenja gol auta, bježi na bok i centrira, Yerri Mina je prekratak, James potpuno sam prima loptu i gađa kut za 1:1. Tek što su krenuli s centra, Dinamo preko Gervinha ulazi u još jednu stopostotnu šansu, no njegov udarac po sredini brani Asenjo. Muniain iz kontre nakon solo akcije pokušava kazniti taj promašaj, no neprecizan je sam ispred vratara. Kazna za Dinamo će ipak doći, i to u najgorem mogućem trenu, u sudačkoj nadoknadi po ko zna koji put gube loptu na svojoj polovici, Muniain kombinira sa Kondogbiom i Giroudom, ulazi u 16, izvlači se na desnu nogu i gađa suprotni kut za preokret - 1:2. Prvu šansu u drugom dijelu imaju gosti, u 47. minuti Rebić je ostao sam na desnom krilu, no njegov slab udarac lako brani Ederson. Dinamo uvraća u 57. minuti, Adama krasno upošljava Gervinha koji je sam, no pokušava iz prve pucati sa 16, a lopta ide nebu pod oblake. Nervozna je bila Istra i branila se, a onda je sjevnula kontra, obrane Dinama nije bilo na njihovoj polovici, Bakambu je jurnuo sam, opalio s 20-ak metara, no Ederson lijepo brani. Adama je bio najveća prijetnja Dinama, pobjegao je obrani i u 71. minuti, no onda sve upropastio lošim udarcem ljevicom. Istra to umalo kažnjava već u idućem napadu kada James lažnjakom vara čuvara, a onda desnicom gađa vratnicu, a par minuta poslije još jedan Rebićev udarac brani Ederson. Brazilac je u 80. minuti ipak i treći put svladan, slobodnjak na 30-ak metara kratko izvodi James, gura u prostor Muniaina, a ovaj centaršutem nalazi glavu Rebića za 1:3. Taj je gol dokrajčio dotad ravnopravni Dinamo, iako su modri zaprijetili u 88. preko Ronalda čiji udarac odlazi tik uz vratnicu, u zadnjem napadu na utakmici primili su i četvrti, Muniain bježi još jednom svima i lobuje istrčalog Edersona za konačnih 1:4.

23. siječnja 2019. u 17:37

Čukarički - Istra 1961  3:4 (Immobile 10', Sergej M.-Savić 33', Quaresma 57' / AG Strakosha 12', Ben Arfa 71', Bernardo Silva 89', Kramarić 90'+)

U: 12(8) - 11(7)
P: 48% - 52%
ŽK: Mahrez (ČUK)

Luda utakmica novaka u ligi i aktualnog viceprvaka u kojem je Čukarički pomalo i nepravedno izgubio, jer zaslužili su najmanje bod, ali su ipak poraženi duboko u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je puno bolji u prvom dijelu i to naplaćuju u 10. minuti preko Immobilea, da bi s druge strane Strakosha autogolom dvije minute nakon vratio Istru. Do kraja poluvremena niz šansi za Čukarički, a novo vodstvo donosi im SMS u 34. minuti lijepim pogotkom u malu mrežicu nakon što mu je Babel sve prethodno pripremio. Istra u drugom dijelu stišće, ali djeluju nervozno, pa primaju i treći, Immobile je krasno pronašao Quaresmu a on još ljepše gađa vrata Asenja za šokantnih 3:1. Nije Istra imala više šta čekati i bacaju tada sve u napad, ostavilo je to puno prostora za kontre domaćinu, no Asenjo je do kraja bio sjajan. Gol nade za Istru postiže Ben Arfa u 72. minuti nakon što koristi jedan krivi pas u obrani domaćina i gađa rašlje Strakoshe za 3:2. Ubacuje tad Istra i četvrtog napadača, a uslijedila je šokantna završnica. Najprije Čukarički promašuje dva zicera oči u oči s Asenjom, a onda u 89. Rakitić upošljava Bernarda Silvu u 16-ercu, a njega ruši Mahrez za penal Istre. Odgovornost preuzima Rakitić, no krasnom paradom Strakosha to brani i lopta odlazi u korner. Ipak, domaćin kao da se prerano poveselio, odmah iz tog kornera Rakitić se iskupljuje asistencijom, a najviši u skoku je omaleni Bernardo Silva za 3:3 samo 2 sekunde prije početka dvominutne sudačke nadoknade. Gosti se nisu zadovoljili bodom, prekidaju napad Čukaričkog, kreću u kontru, Perišić nalazi Kondogbiu, no Wallace mu uzima loptu i činilo se da je to to. Ipak, Wallace nespretno izbija loptu tek do Perišića, on dodavanjem u 16-erac nalazi Kramarića, a ovaj iz prve svladava Strakoshu za ludi preokret i slavlje Istre 3:4

marjan963
marjan963
Poruka: 27
23. siječnja 2019. u 18:20

Cibalia-Čukarički 1:2 (Lacina Traore  11'/,Immobile 12' , Babel 58')

23. siječnja 2019. u 18:25

Sloboda Tuzla -Čukarički 3:5 (Mbappe 7',Mertens 30',Dzeko 66' / Gameiro 15' 74' , Sergej M.Savic 21' , Quaresma 84' 88')