Seniorska sezona ne za zaborav već i za slogan "Ne ponovilo se i za baciti u plavim zgb vrečicama u kontejner s mješovitim otpadom". Kao što sam pisao i za Dinamo (op. naravno da će ostati u ligi) i ovdje će sasvim sigurno uskoro biti velikih igračkih promjena (u Dinamu i stručnih). Pretpostavljam i u Ciboni ukoliko žele napraviti ikakav pomak po pitanju kvalitete igre pa i rezultata. Struka u Cedi će ostati netaknuta iako koliko god je Krstić "golorezultatski" uspješno odradio zadnji dio sezone i u potpunosti opravdao ustoličenje nisam baš siguran da kao trener ima kapacitet za voditi klub s ozbiljnijim ambicijama (op. ama baš ništa protiv Krleta!, ali ruku na srce on nakon Zule i Pešuta nije imao što izgubiti, gore nije moglo biti, što je za trenera dosta konforna situacija), a Ceda, ili da ne griješim dušu, a ne vrijeđam klub s Velesajma, Košarkaški klub Cedevita junior će ih sigurno (htjeti) imati predstojeće sezone. Evo, nekako pa sam skoro siguran da Krle neće ostati na klupi cijelu iduću sezonu. Ali, da previše ne brzam i odlazim unaprijed, dosta će ovisiti i o modificiranom rosteru koji će složiti oni koji ga slažu. Ali kako KK Cedevita junior nije samo seniorska ekipa već itekako i sve klupske mlađeuzrasne kategorije, a koje su zapravo po mnogima "zaštitni znak" kluba i mjesto gdje brojni zgb, i ne samo zgb (naj)mlađi košarkaši jako vole doći, sami ili na nagovor nekog iz kluba, a što smatram skroz ok za klub koji želi biti imalo ozbiljan, do kraja sezone bit će prilike da izuzetno lošu seniorsku sezonu ublaže/poboljšaju klinci i nešto stariji momci. Već svi ovi rezultati do sada, evo čitao ih malo prije na ksz portalu, što na nivou regije Centar, što putem jedinstvenih državnih liga, nisu ni malo loši. Tu dolazim do konstatacije da je samo, sada već davnašnja odluka o organiziranju klupskog košarkaškog centra s 4 (?) dvorane na Velesajmu, dovoljna da se ovaj klub ne proziva koliko se proziva, točnije koliko se prozivao (op. i sam sam ga prozivao u jednom razdoblju, konkretno kad je sportski direktor bio Mamić) jer sad su prozivanja znatno rjeđa nego ranije. Košarkaški kompleks na Velesajmu nije vlasništvo KK Cedevita junior već u koncesiji, ali koliki bi dali da imaju takvo nešto, a što koriste i brojni drugi zgb klubovi, muški i ženski, pa makar "samo" u koncesiji? Svi!
Za kraj da se krivo ne shvatim i ne donose krivi zaključci, odavno sam napisao da nisam ičiji navijač, nit Cedin, nit Cibonin, nit Samoborov, nit Dinamov (čak ni nogometnog kluba), to sada ponavljam. Baš je dobro ne biti navijač, objektivnije možeš sagledati neke stvari, i na miru gledati utakmice. Ali naravno da ću pohvaliti nekoga kada mislim da to zaslužuje. Isto tako naravno da ću (ga) kritizirati kada treba. To sam valjda dokazao i ovim komentarom, malo sam kritizirao, malo hvalio KK Cedevita junior.
[uredio BeoBasket - 12. svibnja 2026. u 08:37]