promatrac67 je napisao/la:
Orlando je imao vrsnu bazu mladih igraca, svaku na svoju stranu talentiran.
Fournier, Payton, Gordon, Vucevic, Hezonja, Harris, Oladipo su potencijali svako u svom dijelu.
Meni je apsolutno nejasan bio trade Oladipa, koji je prosle godine imao bljeskove koje niti jedan od ovih nije imao.
Branio je najbolje suparnicke bekove, dodao dribling, unaprijedio sut, i cak pokapao druge timove u zavrsnicama utakmice, uz to, jos je bio na razini veoma mladog igraca. Tu je jos trebao u cijeloj ovoj prici biti Sabonis.
Prvo se pokopati tradeom Harrisa za Ilyasovu i Jenningsa, nakon toga priznati da si pogrjesio i ici zacijeliti rane s tradeom svog trenutno najisklesanijeg i najsvijetlijeg projekta, Oladipa, uz njega prakticki ostaviti nistavilo s obzirom da dajes i Ilyasovu koji je bio jedan od glavnih djelova bivseg tradea , za jednogodisnji rental Ibake, koji je u ponoru, i koji po svim relevantnim podacima, je stariji nego na papiru, je eksponencijalni korak unazad za svoju fransizu. Potpis Biyomba bi imao smisla da vec nemas iznadprosjecnog centra kojeg si godinama razvijao, Vucevica.
Tu debelo fali jedan kapitalac. Bez obzira bio to HOF igrac, allstar, ili sl.
Sad kad bi aktivirao svu svoju mastu, s obzirom na ono sto su imali prije cca godinu dana, i kartama koje bi mjesali drukcije, gledajuci u buducnost, filozofski gledano, na trade deadlineu negdje oko veljace 2017. komotno bi mogli imati nesto slicno ovome lineupu.
Dellavedova - Oladipo - Gay - Gordon - Cousins.
Vucevic, Harris, Hezonja/Payton, i filleri bi vjerojatno zaigrali mastu u Divcu, i vlasniku indijcu.
Ovako, Hennigan nema druge nego pokusati dovrsiti svoj proces, a to je napad na playoff ove i sljedece godine, sto uspjesnije i sto bolje. I njega logicno ne zanima iskljucivo razvoj mladih, pogotovo dok je zaposlio operativca s istoka Vogela, koji se isto tako zeli vratiti sto prije na pobjednicke vode.
Volio bih da Hezonja uspije, ali me uzasno zivcira subjektivnost kod pratitelja NBA, u kojemu se pljuca po meni danas jako dobrom Fournieru, koji je presao dobar put i imao fenomalnu trajektoriju prema gore s obzirom na potencijal i put koji je prosao iz Denvera, Vucevicu koji je naravno deficitaran u obrambenom dijelu, ali napadacki ima materijala za pokazati, itd ...
Orlando je imao dobru bazu, međutim, nitko od njih nije nositelj relevantne ekipe, najbliže tome su zapravo i bili oni koje su poslali dalje.
. Isto tako, upravo je paralelno razvijanje tolikog broja mladih igrača izuzetno teško jer praktički moraš ih sve skupa istrpit da bi onda ubirao plodove, a ja stvarno ne znam kako je treneru trenirati ekipu u kojoj skoro pa nikoga ne može mijenjati ili maknuti iz rotacije jer su eto svi mladi i treba ih razvijati.
.