Mario Hezonja

promatrac67
promatrac67
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.12.2010.
Poruka: 1.938
28. studenog 2016. u 14:16
iguala je napisao/la:
promatrac67 je napisao/la:
Orlando je imao vrsnu bazu mladih igraca, svaku na svoju stranu talentiran.

Fournier, Payton, Gordon, Vucevic, Hezonja, Harris, Oladipo su potencijali svako u svom dijelu.
Meni je apsolutno nejasan bio trade Oladipa, koji je prosle godine imao bljeskove koje niti jedan od ovih nije imao.
Branio je najbolje suparnicke bekove, dodao dribling, unaprijedio sut, i cak pokapao druge timove u zavrsnicama utakmice, uz to, jos je bio na razini veoma mladog igraca. Tu je jos trebao u cijeloj ovoj prici biti Sabonis.
Prvo se pokopati tradeom Harrisa za Ilyasovu i Jenningsa, nakon toga priznati da si pogrjesio i ici zacijeliti rane s tradeom svog trenutno najisklesanijeg i najsvijetlijeg projekta, Oladipa, uz njega prakticki ostaviti nistavilo s obzirom da dajes i Ilyasovu koji je bio jedan od glavnih djelova bivseg tradea , za jednogodisnji rental Ibake, koji je u ponoru, i koji po svim relevantnim podacima, je stariji nego na papiru, je eksponencijalni korak unazad za svoju fransizu. Potpis Biyomba bi imao smisla da vec nemas iznadprosjecnog centra kojeg si godinama razvijao, Vucevica.

Tu debelo fali jedan kapitalac. Bez obzira bio to HOF igrac, allstar, ili sl.

Sad kad bi aktivirao svu svoju mastu, s obzirom na ono sto su imali prije cca godinu dana, i kartama koje bi mjesali drukcije, gledajuci u buducnost, filozofski gledano, na trade deadlineu negdje oko veljace 2017. komotno bi mogli imati nesto slicno ovome lineupu.

Dellavedova - Oladipo - Gay - Gordon - Cousins.

Vucevic, Harris, Hezonja/Payton, i filleri bi vjerojatno zaigrali mastu u Divcu, i vlasniku indijcu.

Ovako, Hennigan nema druge nego pokusati dovrsiti svoj proces, a to je napad na playoff ove i sljedece godine, sto uspjesnije i sto bolje. I njega logicno ne zanima iskljucivo razvoj mladih, pogotovo dok je zaposlio operativca s istoka Vogela, koji se isto tako zeli vratiti sto prije na pobjednicke vode.

Volio bih da Hezonja uspije, ali me uzasno zivcira subjektivnost kod pratitelja NBA, u kojemu se pljuca po meni danas jako dobrom Fournieru, koji je presao dobar put i imao fenomalnu trajektoriju prema gore s obzirom na potencijal i put koji je prosao iz Denvera, Vucevicu koji je naravno deficitaran u obrambenom dijelu, ali napadacki ima materijala za pokazati, itd ...

Vidi cijeli citat


Orlando je imao dobru bazu, međutim, nitko od njih nije nositelj relevantne ekipe, najbliže tome su zapravo i bili oni koje su poslali dalje. Otvorili su trejdovima prostor Gordonu i Hezonji, a ovi nisu pokazali nikakav napredak i sad su tu gdje jesu. Isto tako, upravo je paralelno razvijanje tolikog broja mladih igrača izuzetno teško jer praktički moraš ih sve skupa istrpit da bi onda ubirao plodove, a ja stvarno ne znam kako je treneru trenirati ekipu u kojoj skoro pa nikoga ne može mijenjati ili maknuti iz rotacije jer su eto svi mladi i treba ih razvijati. Ako ne pokupiš na 3 drafta za redom Duranta, Westbrooka, Hardena i Ibaku, obično to ne završi dobro.
Vidi cijeli citat


Slazem se sa vecim djelom, sa malom razlikom.
Treba imati struku da finisira talent koji su imali Westbrook, Harden, ajde i Ibaka, s obzirom da bi vrlo vjerojatno zavrsio u Europi da ga nije OKC draftala u takvo okruzje i unaprijedila u stretch obrambenu 4orku.

Nije slucajno da iz godine u godinu fransize poput Indiane, OKC, Spursa dovrsavaju i nadodaju ono nesto na igrace.
Kao da je procesom drafta sve to gotovo. A zapravo draftom tek u neku ruku zapocinje proces klesanja i finisiranja produkta.

Nesto sto Orlandu apsolutno fali, a sigurno se nece rjesiti tako da se mjenja struka i glavni trener iz godine u godinu.
... eγώ θα φύγω ...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 31.05.2012.
Poruka: 665
28. studenog 2016. u 14:22
promatrac67 je napisao/la:


Slazem se sa vecim djelom, sa malom razlikom.
Treba imati struku da finisira talent koji su imali Westbrook, Harden, ajde i Ibaka, s obzirom da bi vrlo vjerojatno zavrsio u Europi da ga nije OKC draftala u takvo okruzje i unaprijedila u stretch obrambenu 4orku.

Nije slucajno da iz godine u godinu fransize poput Indiane, OKC, Spursa dovrsavaju i nadodaju ono nesto na igrace.
Kao da je procesom drafta sve to gotovo. A zapravo draftom tek u neku ruku zapocinje proces klesanja i finisiranja produkta.

Nesto sto Orlandu apsolutno fali, a sigurno se nece rjesiti tako da se mjenja struka i glavni trener iz godine u godinu.
Vidi cijeli citat

U pravu si, ali ipak Oklahoma nakon tih igrača nije toliko uspješna i Lamb, Pery Jones, a i neki za koje su draftirali, tipa Waiters, ipak nisu postali što su se nadali. Adams s druge strane je, ali možda nije dobro u toj mjeri osvježavati ekipu putem drafta, naslov uglavnom osvajaju veteranske ekipe.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.11.2016.
Poruka: 91
28. studenog 2016. u 14:24
Kajser je napisao/la:
@Swagzim Puno bolja opcija je bila da se igra više pomera preko Vučevića , koji je prošle sezone igtrao jako dobro ofanzivno, nego prema Fournier-u. Šta je sa njim ove sezone , stvatno mi nije jasno.   Meni  Fournier čak i nije loš kao igrač , ali ni slučajno opcija br.1 ofanzivno. 
Nije da branim Hezonju, ali mlad igrač 2ga sezona , zaledjen na klupi , a ekipa gubi li gubi..... 
A Vogel je totalno izgubio kompas. Traži petorku , menja startere i opet ne ide..... Zadnjih 3-4 utakmica, meni igledaju kao čista panika Vogela i ekipe oko njega ( mislim na pomočnike). Nisam siguran da ima veliku podršku GM-a koji je sam po sebi usr.ao stvar .
Nije ružičasta budučnost za Magic ni slučajno.

Vidi cijeli citat


Slazem se da je Vucevic bolji igrac, ali svakoj ekipi treba netko tko moze kreirati iz driblinga. Dok Mario ne popravi dribling nece moci biti ozbiljna konkurencija za Fournierove minute i ovlasti.

I naravno da Fournier nije kvaliteta za biti prva opcija ozbiljne ekipe. Medutim, boljeg beka trenutno nemaju.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.11.2016.
Poruka: 91
28. studenog 2016. u 14:30
Kajser je napisao/la:
@joke1505

U biti i tome je jedan veliki zajeb.
Sto je GM potpisao igraca tipa Green za 15 miliona za sezonu hebote gde im je pamet.
Pa se sad trebaju opravdati novci koji je GM angazirao od vlasnika .....pa mora da igra.
Prevelik rizik u svakom slucaju.
Vidi cijeli citat


Pa previse su ga platili bas zato da pristane na taj jednogodisnji ugovor. Nije to los potez. Posto se pokazao kao promasaj, na ljeto ga se mogu rijesiti i loviti drugog Free Agenta. Bolje je nego da su mu recimo dali 3/27 ugovor.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 19.08.2016.
Poruka: 2.677
28. studenog 2016. u 14:31
promatrac se potrudio ... vecina je jako dobro napisala... al nemozes sastavit post koji je prilicno dobro utemeljen na cinjenicama i onda na vrh svega stavit da bi u tom i tom i tom stlucaju sastavili trade za cousinsa.... jer to cjelom postu daje smisao .. gle stvarno sad je to bas prava ekipa al sanse za taj trade su realno jako male... samo jedna od 29 ekipa ce ga dobit a svi bi ga rado uzeli i to ako se kraljevi odluce na taj korak...
ustvari imas i na foxsports.com zaajebanciju o tome kao 29 ekipa sastavlja paket za njega
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.11.2016.
Poruka: 91
28. studenog 2016. u 14:36
joke1505 je napisao/la:


Kada je Hezonja u pitanju nije jasno što on pokušava postiči s ovim njegovim DNP, očajno mu nedostaje takav tip igrača

Vidi cijeli citat


A sta mu to ocajnicki nedostaje? Sut za 3 od 15%, stajanje na trici i lutanje u obrani?

Slazem se da Mario mora igrati, ali nemojmo pretjerivati.

[uredio Swagzim - 28. studenog 2016. u 14:36]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 19.08.2016.
Poruka: 2.677
28. studenog 2016. u 14:38
a tebi je bas toliki gust stvarno ponavljat damario ima 15 posto za tri....
daj mi reci kolko je Vogel dobio od zadnjih dvojice koji su igrali SF poziciju zajedno 0-21 mozda?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 19.08.2016.
Poruka: 2.677
28. studenog 2016. u 14:49
pardon pardon krivo sam zapamtio
0-12
3-9
0-7
pa sam zbrajaj ak ti se da
Jotojoto
Jotojoto
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 18.075
28. studenog 2016. u 14:51
Potapenko_09 je napisao/la:
satko je napisao/la:
Potapenko_09 je napisao/la:
Ovaj post promatrača je najbolji post napisan na ovoj temi, barem što sam ja pročitao, i preporučam svim "fanovima" hezonje, da ne iskoristim malo težu ali i točniju riječ pa da ne dođe joto i počne mi pizdit, svi oni/vi bi trebali par puta ga pročitat. Pa možda ova tema i počne sličit na nešto više od deponija.
Vidi cijeli citat

Nisam vidio da itko pljuje po igračima "koji uzimaju mjesto Hezonji", a pogotovo ne Fournieru koji je doduše jedna od najvećih grešaka Orlandovog GM. Apsolutno preplaćen za ono što daje.
Vidi cijeli citat

Gle, covjek je napisao hrpu teksta, i stoji mu 99 posto ko sveto pismo. ako se oces vatat za slamke, i natezat oko konteksta i onih mozebitnih 1 posto, nadji drugu adresu.

jos jednom skidam kapu promatracu. i za ovaj dodatni dio, vezan uz cousinsa.
Vidi cijeli citat

Čitao si dugi post?
obećao sam adminu da ću biti dobar
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2014.
Poruka: 36.574
28. studenog 2016. u 14:53
Jotojoto je napisao/la:

Čitao si dugi post?
Vidi cijeli citat

U jednom dahu
  • Najnovije
  • Najčitanije