Michael Ruzic

123
...
91011
Waiter
Waiter
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2018.
Poruka: 7.635
12. lipnja 2026. u 08:59

Mihael19 je napisao/la:

Ja bi ga volio vidjeti ovo ljeto u U20 EP u Sloveniji, čisto me zanima kako bi izgledao, dali može biti vođa repke i ostvariti barem solidan rezultat protiv top Europskih repki svog godišta, nikada ga nisam gledao u glavnoj ulozi pod pritiskom di je on taj koji treba povući...

Vidi cijeli citat


Pa povukao je kad je igrao za repku, mene je oduševio onu jednu utakmicu, a i u klubu sam ga gledao par puta, šteta što ide u SAD.

Lionel Mandrake
Lionel Mandrake
Mali dioničar
Pristupio: 10.06.2011.
Poruka: 7.779
12. lipnja 2026. u 09:20

Meni je on jako sviđa kao igrač i vidim u njemu ogroman potencijal. Nadam se da nije pogriješio sa odlaskom u Ameriku. Mada, kad malo bolje razmislim i unatoč činjenici da mu povijesni kontekst hrvatskih igrača na američkim sveučilištima nikako ne ide u prilog, kod njega je situacija ipak malo drugačija i više naginjem tome da će isplivati, nego da će doživjeti istu sudbinu kao i ostali HR sveučilištarci

Prva stvar, on tamo dolazi već kao pravi seniorski igrač. Većina onih prije njega odlazila je u NCAA nakon juniorskog staža ili iz domaće lige, dok mali Ružić iza sebe ima ozbiljne seniorske minute u najjačoj europskoj ligi. On već ima izgrađene taktičke temelje i radnu etiku.

Druga stvar, njegov najveći minus u Europi bila je snaga i masa, a američki sveučilišni programi imaju superiorne uvjete za rad i individualni razvoj tijela. Za NBA ligu, njemu su prijeko potrebni mišići i eksplozivnost. To može dobiti tamo.

Treća stvar, negov LSU trener stvara ekipu krcatu europskim igračima, pa Ružić tamo neće biti izoliran u sustavu koji ne razumije europsku košarku. Navodno ovaj traži upravo košarkaški pismene Europljane, tako da će Ružić imati dovoljno minuta za pokazati se.

Četvrto, prilično je jasno da plan s Ružićem nije četverogodišnji studij, već one and done sezona. Ideja je da kroz veliku minutažu i ovlasti na koledžu podigne svoje dionice te se lansira izravno u prvu rundu idućeg drafta. U Joventutu bi vjerojatno ostao u statusu pomoćnog igrača.

Financijski aspekt ne treba spominjati, ne postoji klub u Europi koji može dati toliki novac 19-godišnjaku iz Joventuta. 

Potez je, s igračke strane, visokorizičan, ali mislim da je u njegovom slučaju ipak dugoročno ispravan. Odlazi na kultno Shaqovo sveučilište, ima mogućnost raditi na svom tijelu u najboljim uvjetima na svijetu, a on sam je previše talentiran i već dovoljno profesionalno izgrađen da bi ga NCAA upropastio na način na koji je to činio manje spremnim igračima u prošlosti.

Mislim da će on postati NBA igrač.

Blast
Blast
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.07.2018.
Poruka: 2.349
12. lipnja 2026. u 10:33

Meni je malo neukusno reći da NCAA uništava igrače. Iz tog sistema su izašli Jordan, Magic, Shaq, Duncun, Olajuwon, Bird itd. Ružić ako vrijedi neće ga NCAA uništiti.  

 

Isto tako vidim da nitko ne piše o njegovim manama. A ima ih koje bi ga mogle limitirati. Nije on baš savršen za modernog visokog. Ima spor šut koji bi mogao biti limitirajuć na NBA razini, spore noge, jako malo skokova po utakmici i upitno je dali m njegov ball handling ide usporedno sa razvojem košake. To su neke stvari koje nema i mora popraviti

Lionel Mandrake
Lionel Mandrake
Mali dioničar
Pristupio: 10.06.2011.
Poruka: 7.779
12. lipnja 2026. u 11:08

Blast je napisao/la:

Meni je malo neukusno reći da NCAA uništava igrače. Iz tog sistema su izašli Jordan, Magic, Shaq, Duncun, Olajuwon, Bird itd. Ružić ako vrijedi neće ga NCAA uništiti.  

 

Isto tako vidim da nitko ne piše o njegovim manama. A ima ih koje bi ga mogle limitirati. Nije on baš savršen za modernog visokog. Ima spor šut koji bi mogao biti limitirajuć na NBA razini, spore noge, jako malo skokova po utakmici i upitno je dali m njegov ball handling ide usporedno sa razvojem košake. To su neke stvari koje nema i mora popraviti

Vidi cijeli citat

Naravno da ima mana, da ih nema onda bi bio generacijski talent, ruku na srce - on to nije. On je specifičan projekt, koji može postati vrhunski sistemski igrač. Njegov spas leži u tome da u Americi nauči koristiti pamet i duge ruke u obrambenom pozicioniranju te da maksimalno ubrza izbačaj šuta. Složio bih se sa svime, nije sporno. Ako ne ubrza izbačaj, drastično smanjuje svoje napadačke dionice u pick and popu. Spore noge i lateralna nepokretljivost čine ga metom na vrhu reketa nakon preuzimanja. Njegov dribling je izrazito visok i nesiguran, a njegova kreacija se svodi na dodavanje iz mjesta - što predstavlja opasnost da bez napretka u ovom segmentu on postaje jednodimenzionalan igrač tj. isključivo finišer akcija. Za skok se manje bojim, u Americi će izdrilati agresivni nagon za građenje reketa. Barem bi trebao.

Jasno je da on ima ozbiljne strukturne i motoričke nedostatke koji be, ako ih ne kompenzira, od njega u NBA ligi mogle napraviti tweenera. No, on ima mekanu ruku i fini šuterski potencijal, ima visok košarkaški IQ, ima seniorsko iskustvo, fluidan je i koordiniran i najbitnije - ima top radnu etiku i nema problema sa egom.
 
Jotojoto
Jotojoto
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 18.075
12. lipnja 2026. u 11:15

Blast je napisao/la:

Meni je malo neukusno reći da NCAA uništava igrače. Iz tog sistema su izašli Jordan, Magic, Shaq, Duncun, Olajuwon, Bird itd. Ružić ako vrijedi neće ga NCAA uništiti.  

 

Isto tako vidim da nitko ne piše o njegovim manama. A ima ih koje bi ga mogle limitirati. Nije on baš savršen za modernog visokog. Ima spor šut koji bi mogao biti limitirajuć na NBA razini, spore noge, jako malo skokova po utakmici i upitno je dali m njegov ball handling ide usporedno sa razvojem košake. To su neke stvari koje nema i mora popraviti

Vidi cijeli citat

Nemam sigurno utrenirano oko poput nekih na forumu, ali tvrdnja da Ružić ima jako malo skokova...

Možda statistički prosjek upućuje na takav zaključak (ne znam, nisam provjeravao), ali ako je nešto njegova konstanta - govorim na temelju više idgledanih utakmica od Tomićeve ozlijede - onda je to "lov" na odbijance, u napadu i obrani. Koliko je drugih napada omogućio svojoj momčadi. Ali, ako statistika govori drugačije, povlačim svoju argumentaciju.

obećao sam adminu da ću biti dobar
123
...
91011
  • Najnovije
  • Najčitanije