Supersport premijer liga 26/27

mosa darza
mosa darza
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2013.
Poruka: 7.514
24. lipnja 2026. u 12:51

80 utakmica je zadar odigra ove sezone. Di bi vi tu uglavili još jedno natjecanje ? Tjedno se igralo i po 4 utakmice. Sve dok postoji redikulozni trokružni sistem prvenstva, nema nikakve šanse za Europom. Cibona će kihniti ove godine ka što je kihnila onda cedevita kad su igrali 3 natjecanja.

GrunfZd
GrunfZd
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.07.2014.
Poruka: 10.098
24. lipnja 2026. u 12:52

RealLabel19

 

Iskorak se radi povećanjem budžeta, a ne promjenom natjecanja. 

Dok sva EU natjecanja garantiraju utakmica toliko da sezonu možeš završiti u 11-om ili 12-om mjesecu, ABA liga ostaje jedini normalan izbor. U ABA ligi se igra protiv ekipa koje igraju Euroligu i Eurocup, tako da ne vidim ni kako je po jačini bolje ići u Fibino natjecanje. Jel to sve dovoljno činjenica za ABA ligu? 

Nothing changes nothing
RealLabel19
RealLabel19
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2024.
Poruka: 184
24. lipnja 2026. u 12:53

Gossip Tesar je napisao/la:

RealLabel19 je napisao/la:

Ok jasno. Ali to je problem vodstva, ne objektivnog gledanja putanje kluba. Onda ljudi ocito podsvjesno pravdaju vodstvo i tjese se da ne treba ici prema ovim jacim europskim natjecanjima? Ne vidim drugi razlog, koliko vidim samnom se ne slazu fanovi zadra, svi objektivni promatraci slozit ce se..

Vidi cijeli citat

Ajmo ponoviti za ekipu iz zadnje klupe - kad je Zadar tražija načina da igra paralelno Abu i Fibu, od saveza je dobija odbijenicu i za financiranje i za određivanje termina, a da ne govorim o kasnijem uključenju u prvenstvo ili igranju prvog dijela van konkurencije. Sami nisu bili, a i dalje nisu, sposobni to sve isfinancirati. Time je klub doveden u situaciju ili-ili i u toj je situaciji Aba debelo bolji i kvalitetniji izbor.

Vidi cijeli citat


Ne vjerujem u te price, ako je mogla cibona to organizirati, ne vidim zasto nebi i zadar. Kao da je tih 6 utakmica BCLa presudan visak koji se ne moze isfinancirati. Zvuci mi kao prica za djecu pustena u novine iz redova vodstva zadra

[uredio RealLabel19 - 24. lipnja 2026. u 12:53]
Gossip Tesar
Gossip Tesar
Željan dokazivanja
Pristupio: 11.01.2026.
Poruka: 467
24. lipnja 2026. u 12:56

RealLabel19 je napisao/la:


Ne vjerujem u te price, ako je mogla cibona to organizirati, ne vidim zasto nebi i zadar. Kao da je tih 6 utakmica BCLa presudan visak koji se ne moze isfinancirati. Zvuci mi kao prica za djecu pustena u novine iz redova vodstva zadra

Vidi cijeli citat

Što onda uopće pitaš kad ti ionako najbolje znaš i ne viruješ kad se kaže kako stvari stoje? A to kako je cibona izorganizirala ćemo tek viditi, sezona još nije počela.

RealLabel19
RealLabel19
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2024.
Poruka: 184
24. lipnja 2026. u 12:59

Ok shvacam vas pogled na situaciju. Jos jedna stvar, cisto iz navijacke perspektive, sta ne zafali ljudima utakmice u europi protiv spanjolaca, turaka, francuza, grka... malo nekog dodatnog naboja, zato se i sport igra.

mosa darza
mosa darza
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2013.
Poruka: 7.514
24. lipnja 2026. u 13:02

Naravno da bih radije gledao spanjolce francuze itd nego 3 puta u sezoni samobora zaboka itd

Velbor
Velbor
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.05.2024.
Poruka: 437
24. lipnja 2026. u 13:13

Prvi i osnovni problem svega je sustav natjecanja premijer lige. Imati trokružni sistem u ligi od 12 klubova je suludo zato što te isti tjera na igranje više kola tokom sezone preko tjedna, nešto što nema niti jedna druga ozbiljna nacionalna liga u Europi. Zbog toga imamo redovno odlaganje utakmica koje onda poslije dolazi na naplatu.

Druga stvar je playoff od 8 klubova gdje imamo situacije da jedna pobjeda radi razliku između playoffa i razigravanja za ostanak u ligi što je isto suludo.

Stavi dvokružni sistem, skrati broj playoff ekipa i stavi polufinale na tri pobjede, dignut će se kvaliteta lige i dobit će se na neizvjesnosti te ćeš izbjeći slučajeve poput Kvarnera koji u playoff zaluta sa skorom 12-21 i unaprijed kupuje avionske karte Amerikancima dan nakon druge utakmice četvrtfinala. 

[uredio Velbor - 24. lipnja 2026. u 13:16]
RealLabel19
RealLabel19
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2024.
Poruka: 184
24. lipnja 2026. u 13:22

Gossip Tesar je napisao/la:

RealLabel19 je napisao/la:


Ne vjerujem u te price, ako je mogla cibona to organizirati, ne vidim zasto nebi i zadar. Kao da je tih 6 utakmica BCLa presudan visak koji se ne moze isfinancirati. Zvuci mi kao prica za djecu pustena u novine iz redova vodstva zadra

Vidi cijeli citat

Što onda uopće pitaš kad ti ionako najbolje znaš i ne viruješ kad se kaže kako stvari stoje? A to kako je cibona izorganizirala ćemo tek viditi, sezona još nije počela.

Vidi cijeli citat

Ukoliko sve bude ok ove sezone, cibona je napravila putokaz ... i klubovima a i hksu kojim putem ici...

Gossip Tesar
Gossip Tesar
Željan dokazivanja
Pristupio: 11.01.2026.
Poruka: 467
24. lipnja 2026. u 13:34

RealLabel19 je napisao/la:

Ukoliko sve bude ok ove sezone, cibona je napravila putokaz ... i klubovima a i hksu kojim putem ici...

Vidi cijeli citat

Istina. Kako se samo nitko do sad nije sjetio uzeti privatnog investitora iz bankarskog sektora??

RealLabel19
RealLabel19
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2024.
Poruka: 184
24. lipnja 2026. u 13:44

Gossip Tesar je napisao/la:

RealLabel19 je napisao/la:

Ukoliko sve bude ok ove sezone, cibona je napravila putokaz ... i klubovima a i hksu kojim putem ici...

Vidi cijeli citat

Istina. Kako se samo nitko do sad nije sjetio uzeti privatnog investitora iz bankarskog sektora??

Vidi cijeli citat


Eto, investitor pao s nebesa sam od sebe, nema sanse da je netko radio i obilazio sponzore/investitore i zasukao rukave...

  • Najnovije
  • Najčitanije