sportskiznalac je napisao/la:
ronihr je napisao/la:
U nasem drustvu je najlakse negiranjem svega pokusati dokazati svoju tezu kao neoborivu.Vec sam pisao o ovome.Vec ovo ljeto se mogla Premijerka prosiriti na 14 klubova.Dati pojas za spasavanje Sibeniku.Raditi u buducnosti na jacanju centara,Pule,Osijeka..tu dati podrsku...Tako razvijati kosarku.Grcki sustav...14 ekipa,26 kola.I da svi igraju od prvog do zadnjeg kola...Dok HKS sikanira klubove,koji su nositelji kvalitete,tu nema napretka...U Europi samo Endesa ima vise kola od Premijerke,34 kola.Nama trebaju novi centri,omasovljenje kosarke.Nama ne treba "tramvaj liga",gdje gotovo pola klubova dolazi iz Zagreba i okolice.
Vidi cijeli citat
O cemu pricas ti? Ti bi sirio ligu, a skoro svi klubovi u Prvoj ligi nemaju niti za papar niti ambicije ici u Premijerku. Sibenka je imala valjda 6-7 budzet po jacini i ispadne iz lige i ti bi ih spasavao?? Cak i kad bi se liga sirila, opet bi vecinom ulazili ZG klubovi ili okolica jer u Slavoniji i Istri je kosarka totalno nebitna.
Vidi cijeli citat
Slažem se, nije dobra postavka. Kakav pojas za spašavanje onome koji ispada? Šibenka je tamo di je zaslužila svojim rezultatima, odnosno manjkom istih. I prije san napisa, treninzi, logistika, menadžment klubova, plan, strategija...nema veze sa savezom nego sa samim klubom. I to kažen ko navijač Šibenke. Nije bitna u toj priči Šibenka, nego je bitno to da ne mogu 3 kluba kojima je kao liga slaba određivat ostalima šta će i kako će, tu se mora postić neki konsenzus među svim klubovima.
Opet pitan, šta ako se pojavi neko četvrti, osvoji PH i "plati" ulaznicu za Abu za 2 sezone, jel i taj onda postaje nositelj kvalitete?
@mosa darza...Šta ako Zadar s novim vodstvom bude toliko loš da dogodine ispadne iz Abe i Jurlina kao sposoban direktor kaže da nema novaca za platit pozivnicu sezonu iza, jel onda Zadar prestaje biti nositelj kvalitete u hr košarci?
@vakula...Split ne igra ove godine Abu i nema novaca za platit pozivnicu...zašto bi ima zaštićen status u prvom dijelu prvenstva? Zbog nekih uspjeha prije 30 godina? 2 osvojena kupa u zadnjih 10 godina? Po kojem kriteriju zaslužuje direktni plasman u playoff hr lige? I ne samo Split, nego i Zadar i Cibona.
Evo prijedlog...neka te 3 ekipe ako žele biti povlaštene i nositelji kvalitete (šta realno jesu!) iskeširaju svakom preostalom klubu po 10 keka eura na godišnjoj razini pa neka budu oslobođene prvog dijela prvenstva. Mislim da bi svi klubovi pristali na to, a nositeljima kvalitete ne bi triba bit problem naći 90 tis eura na godišnje budžete od mil eura.