Supersport premijer liga 26/27

123
...
131415
mosa darza
mosa darza
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2013.
Poruka: 7.514
25. lipnja 2026. u 10:44

Gle, ja samo navodim kako to rade u državama čiji klubovi uspješnije plove europskim natjecanjim, nego naši. Mi štitimo naše prvenstvo, dajmo mu primat i to se ne pokazuje kao dobro riješenje.

ronihr
ronihr
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.03.2015.
Poruka: 2.206
25. lipnja 2026. u 10:45

U nasem drustvu je najlakse negiranjem svega pokusati dokazati svoju tezu kao neoborivu.Vec sam pisao o ovome.Vec ovo ljeto se mogla Premijerka prosiriti na 14 klubova.Dati pojas za spasavanje Sibeniku.Raditi u buducnosti na jacanju centara,Pule,Osijeka..tu dati podrsku...Tako razvijati kosarku.Grcki sustav...14 ekipa,26 kola.I da svi igraju od prvog do zadnjeg kola...Dok HKS sikanira klubove,koji su nositelji kvalitete,tu nema napretka...U Europi samo Endesa ima vise kola od Premijerke,34 kola.Nama trebaju novi centri,omasovljenje kosarke.Nama ne treba "tramvaj liga",gdje gotovo pola klubova dolazi iz Zagreba i okolice.

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.465
25. lipnja 2026. u 10:53

mosa darza je napisao/la:

Dokle god HKS bude tvrdoglavo tražio da svi igraju sve od listopada, naši će klubovi u Europi služiti kao kanta za napucavanje jer na utakmice dolaze potpuno iscrpljeni.

Hks mora biti fleksibilniji prema abaligašima, kao što su ostali nacionalni savezi prema svojima.

Ili potpuno preskakanje prvog dijela sezone za one koji igraju eurokup/ligu prvaka uz aba ligu (kao npr cedevita, cluj), ili ako baš inzistiraju da igraju i domaće prvenstvo od starta, onda je potrebno smanjenje broja klubova u ligi i potpuna fleksibilnost i podređenost rasporedu tim klubovima koji državu predvode u Europi i regiji (iako to nema više veze s regijom samo)

Ako hks bude i dalje radio u inat abaligašima, nikad se naša košarka neće vratiti na stare staze slave.

Vidi cijeli citat

O cemu pricas? Cedevita ove imala prakticki dobivenu protiv bosne u gostima, ciboni da se nije ozljedia sisko bi vrlo vjerovatno prosla tesku grupu, dubrava na loptu od izbacivanja finalista enbla... koji nacionalni savezi? Ti konstantno gledas prema nakaradnim ligama u susjedstvu i zazivas da se ugledamo na njih pa prvak postaje nakon tri cetri utakmice, pa ko tu koga? Tu je najveci problem sto dva tri kluba igra aba ligu, da igraju europu umisto abe tu problema nebi bilo

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.465
25. lipnja 2026. u 10:55

mosa darza je napisao/la:

Gle, ja samo navodim kako to rade u državama čiji klubovi uspješnije plove europskim natjecanjim, nego naši. Mi štitimo naše prvenstvo, dajmo mu primat i to se ne pokazuje kao dobro riješenje.

Vidi cijeli citat

Uspjesnije plove? Daj nasim klubovima po 5-6 miljuna sa drzavne sise pa onda mozemo vuci paralele... ti imas skroz krivu percepciju ocigledno, nmz nacionalna liga biti podredena jednom ili dva kluba tj njihovim navijacimq. Ima klub i u sinju/zaboku/samoboru/rijeci..., tamo isto ljudi vole  pogledat dobru kosarku, ovo sto vi zazivate bi doslovno ubilo hrvatsku kosarku a sad je realno nasa liga u dobrom trenutku i sve pokazuje da ce to jos ici na gori po pitanju kvalitete na terenu. Sto se tice sirenja lige, nije to nemoguce a niti nerealno jer ti bi sad s sibenkom ima 13. konkurentnih klubova, znaci fali samo jos jedan klub za zaokruzit pricu al problem su ovi iz ncaa, da nije toliko igraca poslo tamo to bi se dalo izrealizirati, medutim to je manje bitno jel u ligi 10, 12 ili 14 klubova

[uredio xxx01 - 25. lipnja 2026. u 11:04]
sportskiznalac
sportskiznalac
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.10.2025.
Poruka: 906
25. lipnja 2026. u 10:59

ronihr je napisao/la:

U nasem drustvu je najlakse negiranjem svega pokusati dokazati svoju tezu kao neoborivu.Vec sam pisao o ovome.Vec ovo ljeto se mogla Premijerka prosiriti na 14 klubova.Dati pojas za spasavanje Sibeniku.Raditi u buducnosti na jacanju centara,Pule,Osijeka..tu dati podrsku...Tako razvijati kosarku.Grcki sustav...14 ekipa,26 kola.I da svi igraju od prvog do zadnjeg kola...Dok HKS sikanira klubove,koji su nositelji kvalitete,tu nema napretka...U Europi samo Endesa ima vise kola od Premijerke,34 kola.Nama trebaju novi centri,omasovljenje kosarke.Nama ne treba "tramvaj liga",gdje gotovo pola klubova dolazi iz Zagreba i okolice.

Vidi cijeli citat

O cemu pricas ti? Ti bi sirio ligu, a skoro svi klubovi u Prvoj ligi nemaju niti za papar niti ambicije ici u Premijerku. Sibenka je imala valjda 6-7 budzet po jacini i ispadne iz lige i ti bi ih spasavao?? Cak i kad bi se liga sirila, opet bi vecinom ulazili ZG klubovi ili okolica jer u Slavoniji i Istri je kosarka totalno nebitna. 

gogsi30
gogsi30
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.11.2024.
Poruka: 1.757
25. lipnja 2026. u 13:17

sportskiznalac je napisao/la:

ronihr je napisao/la:

U nasem drustvu je najlakse negiranjem svega pokusati dokazati svoju tezu kao neoborivu.Vec sam pisao o ovome.Vec ovo ljeto se mogla Premijerka prosiriti na 14 klubova.Dati pojas za spasavanje Sibeniku.Raditi u buducnosti na jacanju centara,Pule,Osijeka..tu dati podrsku...Tako razvijati kosarku.Grcki sustav...14 ekipa,26 kola.I da svi igraju od prvog do zadnjeg kola...Dok HKS sikanira klubove,koji su nositelji kvalitete,tu nema napretka...U Europi samo Endesa ima vise kola od Premijerke,34 kola.Nama trebaju novi centri,omasovljenje kosarke.Nama ne treba "tramvaj liga",gdje gotovo pola klubova dolazi iz Zagreba i okolice.

Vidi cijeli citat

O cemu pricas ti? Ti bi sirio ligu, a skoro svi klubovi u Prvoj ligi nemaju niti za papar niti ambicije ici u Premijerku. Sibenka je imala valjda 6-7 budzet po jacini i ispadne iz lige i ti bi ih spasavao?? Cak i kad bi se liga sirila, opet bi vecinom ulazili ZG klubovi ili okolica jer u Slavoniji i Istri je kosarka totalno nebitna. 

Vidi cijeli citat


Slažem se, nije dobra postavka. Kakav pojas za spašavanje onome koji ispada? Šibenka je tamo di je zaslužila svojim rezultatima, odnosno manjkom istih. I prije san napisa, treninzi, logistika, menadžment klubova, plan, strategija...nema veze sa savezom nego sa samim klubom. I to kažen ko navijač Šibenke. Nije bitna u toj priči Šibenka, nego je bitno to da ne mogu 3 kluba kojima je kao liga slaba određivat ostalima šta će i kako će, tu se mora postić neki konsenzus među svim klubovima.

Opet pitan, šta ako se pojavi neko četvrti, osvoji PH i "plati" ulaznicu za Abu za 2 sezone, jel i taj onda postaje nositelj kvalitete?

@mosa darza...Šta ako Zadar s novim vodstvom bude toliko loš da dogodine ispadne iz Abe i Jurlina kao sposoban direktor kaže da nema novaca za platit pozivnicu sezonu iza, jel onda Zadar prestaje biti nositelj kvalitete u hr košarci? 

@vakula...Split ne igra ove godine Abu i nema novaca za platit pozivnicu...zašto bi ima zaštićen status u prvom dijelu prvenstva? Zbog nekih uspjeha prije 30 godina? 2 osvojena kupa u zadnjih 10 godina? Po kojem kriteriju zaslužuje direktni plasman u playoff hr lige? I ne samo Split, nego i Zadar i Cibona. 

Evo prijedlog...neka te 3 ekipe ako žele biti povlaštene i nositelji kvalitete (šta realno jesu!) iskeširaju svakom preostalom klubu po 10 keka eura na godišnjoj razini pa neka budu oslobođene prvog dijela prvenstva. Mislim da bi svi klubovi pristali na to, a nositeljima kvalitete ne bi triba bit problem naći 90 tis eura na godišnje budžete od mil eura.

 

Velbor
Velbor
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.05.2024.
Poruka: 437
25. lipnja 2026. u 14:58

Ja se slažem s gogsijem, 50k svatko (kao Cedevita Olimpija u Sloveniji) i ne morate igrati prvi dio prvenstva, lova se dijeli svim ostalim klubovima koji igraju taj prvi dio na jednake dijelove. To je tim klubovima dovoljno za pokriti 2-3 vrlo solidna igrača. 

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.465
25. lipnja 2026. u 15:05

jeste vi normalni? ima si prvenstvo ove sezone u kojem je dubrava skoro tukla cibonu koja je na kraju osvojila, znaci nije ti situacija ni priblizno ko u slovveniji da je ogromna razlika izmedu najbolje i šeste/sedme ekipe

Velbor
Velbor
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.05.2024.
Poruka: 437
25. lipnja 2026. u 15:42

xxx01 je napisao/la:

jeste vi normalni? ima si prvenstvo ove sezone u kojem je dubrava skoro tukla cibonu koja je na kraju osvojila, znaci nije ti situacija ni priblizno ko u slovveniji da je ogromna razlika izmedu najbolje i šeste/sedme ekipe

Vidi cijeli citat


Zadar skor 29-4 (uz igranje aba lige, jedan poraz je bio bez prve petorke) 

Cibona skor 25-8 (većina poraza za vrijeme igranja fiba ec) 

 

Zabok i Dubrava (na tablici šesti i sedmi) skor 15-18

 

Ja bih rekao da je to prilično velika razlika.

Uostalom, koliko puta je u doigravanju kod nas u četvrtfinalu prošao taj šesti/sedmi? 

Toni kukoč
Toni kukoč
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 15.06.2026.
Poruka: 30
25. lipnja 2026. u 21:20

Zbilja ti je logika jača strana pa real Madrid je imal 26-8 , a tenerife 18-16 pa je real ispal u 3. tekmi,skoro pa  glatko, dubrava je izgubila za 1 loptu, a Split dobil zaboka uz obilato pomoć sudaca u oba 2 tekme .poanta priče je da uvjetno rečeno manji klubovi polako dižu proračuna a veliki 3 stagnira sa proračunima i tu se razlika polako smanjuje , sad će opet cibona sa većim proračunom napravit razliku.

123
...
131415
  • Najnovije
  • Najčitanije