Kod nas je, generalno, problem taj što imamo jako puno trenera i dužnosnika kojima odgovara što nakaradniji sustav, od toga da je što manje utakmica, što manje obaveza i treninga, a za to vrijeme neka pinkica kapa uredno. I tu oni imaju većinu.
Ostali koji se sa pravom bune za što bolji tretman djece, za što više utakmica, za što bolje sustave natjecanja i prvenstava i nekakvih aktivnosti za njih, su odmah etiketirani kao buntovnici, gunđala i slično. Onda se još i tome nadovežu lokalni povjerenici koji su zaostali u nekim davnim godinama i vremenima, kojima je također u interesu da je njihovih obaveza što manje i onda imamo to što imamo.
Dojam ostaje da je samo cilj da se sve što prije ODRADI, da netko kaže "Eto imali smo to i to ove godine", udari netko pečat na kraju da se nešto dogodilo i tako odgovara svima. Ovo govorim isključivo kada su u pitanju mlađe kategorije, jer, složit ćete se svi, Premijer liga i seniorska reprezentacija su najbitnije i tu sve mora biti kako treba. Ovo sve ostalo je živo ODRAĐIVANJE, bez previše smisla, bez previše konzultacija sa ljudima "sa terena" i onima koji su u tom poslu svakodnevno.
[uredio Kapetan17 - 10. lipnja 2026. u 09:00]