Da razjasnim odmah u startu, nisam nikakav zagadur ni išta slično. Nikad bio nit ću bit. Uz Hajduka uvik i zauvik!
Pratim ovo šta pišete oko pada broja pretplatnika i imam potrebu reć da potajno navijam (ustvari ne potajno nego evo i javno) da nam padne broj pretplatnika, a sad ću objasniti i zašto to priželjkujem.
Prošle sezone Hajduk je imao 18.200 pretplatnika. Kapacitet Poljuda je cca 33.800 šta znači da je oko 15.600 pojedinačnih ulaznica bilo u prodaji za svaku domaću utakmicu.
Sada se priča mijenja: ove sezone ćemo imat, ajmo reć, 10.800 pretplatnika ukupno. U prijevodu to znači da ćemo za svaku utakmicu moći prodavati po cca 23.000 ulaznica. To je, otprilike, oko 7.000 pojedinačnih ulaznica više naspram prošle sezone koje će se naći u prodaji za svaku utakmicu. I sada, u kombinaciji s ovim većim cijenama pretplata, i tom činjenicom da ćemo značajno veći broj ulaznica moći prodavati (npr. po cijenama za europske utakmice, barem ove dvije koje imamo osigurane: Sjever 30, Istok 50, Zapad 70 eura), eto tko ima volje neka se uhvati digitrona i računa :-)
Suma sumarum: Hajduk će u sezoni 2026./2027., zbog povećanja cijena pretplata i zbog većeg broja pojedinačnih ulaznica koje će se nalaziti u prodaji, zaraditi značajno više novaca nego u prošloj sezoni. A s obzirom da mi je to najvažnije, da klub zaradi šta je više moguće, iz tog razloga bih i volio da nemamo više 18.200 pretplatnika nego da ih bude 10-ak iljada.
Znam da će se to odrazit i na posjećenost na stadionu, posebno u drugom dijelu sezone kad u nekom travnju budemo 20 bodova iza Dinama, ali ako mi ne budemo u igri za naslov prvaka, a nećemo, mi ćemo na stadionu u proljetnom dijelu sezone svakako imat 8, 9 ili 10 iljada ljudi. Bez obzira imali mi 11, 12 ili 18 iljada pretplatnika.
Tako da, još jednom, puna podrška Hajduku za potez povećanja cijena pretplata i puna podrška svima onima koji ju ne žele kupit.