Hrvatska nogometna reprezentacija

Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.215
19. svibnja 2026. u 17:11

U zadnjoj kvalifikacijskoj utakmici je u prvih 11 bio Ivanović, kojeg sad nije pozvao na prvenstvo. Još je na klupi bio Oršić.

To su dva igrača. Koliko bi trebao promijeniti igrača? 10?

Prozor prije toga su tu još bili Majer i Smola.

Dakle, 4 igrača su otpala u relativno kratkom roku. 

Meni je to sasvim ok, s obzirom na našu relativno usku bazu 

[uredio pasha77 - 19. svibnja 2026. u 17:11]
HerojUlice25
HerojUlice25
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.04.2026.
Poruka: 763
19. svibnja 2026. u 17:21

Trajanje odstranjenja vučnog žapca ishlapljelom metodom osmoze.. 

[uredio HerojUlice25 - 06. lipnja 2026. u 14:06]
vjesu
vjesu
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.04.2015.
Poruka: 2.064
19. svibnja 2026. u 17:41

ZB10 je napisao/la:

Avtomatiq je napisao/la:

osveta meksiku za 2014 na njihovom terenu ne bi bila na odmet

Vidi cijeli citat

A 2002 ništa?

Taj mi je poraz daleko teže sjeo, eh Živkoviću Borise...

Vidi cijeli citat

2002. to je bila prva tekma i mi smo se pobjedom protiv Italije vratili u turnir. 2014. je bila zadnja tekma, nije bilo popravnog zato razumijem kolegu da se na prvu sjetio ove mlađe tekmu.

Uz to moram reci da smo 2014. po meni imali ipak bolju ekipu nego 2002. a odigrali smo kriminalno losu utakmicu u kljucnom trenutku. Ali sjecam se i 2002. isto smo odigrali bas lose sa onda vec Veteranima.

[uredio vjesu - 19. svibnja 2026. u 17:41]
krasnodarinho
krasnodarinho
Željan dokazivanja
Pristupio: 21.05.2010.
Poruka: 570
19. svibnja 2026. u 17:52

Sve je to li - la, Beljo i Stojković i Musa / Matanović i Fruk, neće nam to biti presudan faktor na SP.

Mene puno više mori jedno drugo ime - Luka Sučić.

Teško mi je dokučiti čime je on zaslužio status neupitnog?

Imao je dosta prilika za pokazati što zna, puno više od onih Beljinih par minuta ili Stokovićevih 0 minuta i sve što mi je ostalo u pamćenju je onaj asisist za promašeni penal Modrića protiv Italije na Euru 2024.

I to je to.

U Real Sociedad-u dugo nije ni igrao, sada nešto igra, ali to je prosjek prosjeka, nema nikakvog bitnog napretka koji je pokazao. 

Kada se stavi u omjer sa napretkom još mlađih igrača, npr. Petra Sučića, Baturine i Stojkovića ; nebo i zemlja.

Da ne govorim da igra sličnu poziciju kao i 6-7 drugih naših igrača.

Drugi čovjek viša je Erlić. Svima jasno da ga Dalić vodi jer je dobar i miran dečko koji je dugo tu i spreman je stati na klupi zauvijek ako treba. Ali mi uz Stanišića i Gvardiola - koji možda budu samo bekovi - imamo još 4 stopera koji su ispred njega i nema teorije da odigra ni minutu u nekoj odlučnoj utakmici.

Tu se je trebalo staviti malog Smolčića iz Como-a, to je jasno kao dan.

Možda ni to ne bude odlučno ali je nelogično voditi nekoliko igrača koji neće ni okusiti SP-o.

"Ovo je bila prava prvenstvena utakmica, dali smo 110% naših mogućnosti, zahvaljujem vjernoj poblici koja je bila naš 12. igrač svih 90 minuta, valja se pripremiti za uvijek neugodnu xyz u slijedeću subotu..."
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.073
19. svibnja 2026. u 18:22

Ako Dalic vodi pet sest veznjaka "istog profila" valjda neki od njih mogu igrati i nesto drugo od "centralnog veznog".

 

Sucic Luka cesto igra desno u vezi a Baturina u Comu odlicno lijevo. Ili Dalinjo zna samo pobacati veznjake na krila i bekove a u vezi sto bude bude.

Ako je gledao ove sezone klubove gdje mu igraju reprezentativci, vidio je da Baturina odlicno izgleda lijevo a Petar Sucic centralno.

Iako mozda je ovo sve u prazno, poznavajuci Dalica krecu Modric Kovacic od pocetka a ispred njih Kramaric "lutajuci nesto" desno krilo glumi Mario Pasalic dok Budimir samuje u napadu i pokusava ometati engleski pocetak izgradnje napada. Perisic se muci lijevo nesto pokusava sam jedan na 3.

Ko pridje engleskom golu, nece igrat sljedecu.

 

Dabrić
Dabrić
Mali dioničar
Pristupio: 18.08.2017.
Poruka: 5.244
19. svibnja 2026. u 18:47

krasnodarinho je napisao/la:

Sve je to li - la, Beljo i Stojković i Musa / Matanović i Fruk, neće nam to biti presudan faktor na SP.

Mene puno više mori jedno drugo ime - Luka Sučić.

Teško mi je dokučiti čime je on zaslužio status neupitnog?

Imao je dosta prilika za pokazati što zna, puno više od onih Beljinih par minuta ili Stokovićevih 0 minuta i sve što mi je ostalo u pamćenju je onaj asisist za promašeni penal Modrića protiv Italije na Euru 2024.

I to je to.

U Real Sociedad-u dugo nije ni igrao, sada nešto igra, ali to je prosjek prosjeka, nema nikakvog bitnog napretka koji je pokazao. 

Kada se stavi u omjer sa napretkom još mlađih igrača, npr. Petra Sučića, Baturine i Stojkovića ; nebo i zemlja.

Da ne govorim da igra sličnu poziciju kao i 6-7 drugih naših igrača.

Drugi čovjek viša je Erlić. Svima jasno da ga Dalić vodi jer je dobar i miran dečko koji je dugo tu i spreman je stati na klupi zauvijek ako treba. Ali mi uz Stanišića i Gvardiola - koji možda budu samo bekovi - imamo još 4 stopera koji su ispred njega i nema teorije da odigra ni minutu u nekoj odlučnoj utakmici.

Tu se je trebalo staviti malog Smolčića iz Como-a, to je jasno kao dan.

Možda ni to ne bude odlučno ali je nelogično voditi nekoliko igrača koji neće ni okusiti SP-o.

Vidi cijeli citat

To se i ja pitam... a imao je super alibi ne zvati ga.  Napuštanje repke zbog svadbe (čime je uzeo mjesto drugom), ništa nije igrao pola godine i duže... a onda nešto na kapaljku.

Dobar je igrač, ali je na njegovoj poziciji konkurencija prevelika. A krilnog veznog ne može igrati, svaki put kad je Dalić to probao, bilo je užasno.

...

A Erlić je ispao iz svih kombinacija u Italiji, solidno igra, niš posebno, čak nije ni igrao puno u tom Mitilandu (ozljede ili?) a stopera ima dovoljno. Za nuždu i Jakić I Stanišić to odigraju (Stanišić je odgajan za stopera izvorno).

Imaš Sutala, Gvardiola, Vuškovića, Cara, Pongračića... i čemu i Erlić?

A mogao si ubaciti Smolčića I još jednog dinamičnog igrača.

[uredio Dabrić - 19. svibnja 2026. u 18:54]
Brz i okomit nogomet
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.352
19. svibnja 2026. u 18:51

Ako je netko u obrani višak pa to je valjda prije svih i iznad svih Pongračić.

Fascinantno koliko je očajnih predstava skupio tijekom godina ali i dalje ima zagarantirano mjesto. Erlić je klasa iznad njega a ostali valjda 2 klase.

Nešto slično kao Moro u vezi, čim primi loptu jednostavno vidiš da je kvalitetom debelo ispod ostalih.

Dabrić
Dabrić
Mali dioničar
Pristupio: 18.08.2017.
Poruka: 5.244
19. svibnja 2026. u 18:55

ZB10 je napisao/la:

Ako je netko u obrani višak pa to je valjda prije svih i iznad svih Pongračić.

Fascinantno koliko je očajnih predstava skupio tijekom godina ali i dalje ima zagarantirano mjesto. Erlić je klasa iznad njega a ostali valjda 2 klase.

Nešto slično kao Moro u vezi, čim primi loptu jednostavno vidiš da je kvalitetom debelo ispod ostalih.

Vidi cijeli citat

Ako ćemo igrati s 3 u obrani, njegova brzina bi nam mogla dobro doći. Najbrži je igrač reprezentacije.

Brz i okomit nogomet
Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.148
19. svibnja 2026. u 19:17

Pongračić je u posljednjoj provjeri (ili predposljednjoj) bio isproban kao lijevi bek sa 4 iza. Zbog brzine a i dobar je sa loptom.

Vjerovatno ga tu Dalić vidi. Ili u obrani sa trojicom iza. 

[uredio Lukass - 19. svibnja 2026. u 19:18]
zgembo
zgembo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.02.2015.
Poruka: 1.320
19. svibnja 2026. u 19:30

pasha77 je napisao/la:

U zadnjoj kvalifikacijskoj utakmici je u prvih 11 bio Ivanović, kojeg sad nije pozvao na prvenstvo. Još je na klupi bio Oršić.

To su dva igrača. Koliko bi trebao promijeniti igrača? 10?

Prozor prije toga su tu još bili Majer i Smola.

Dakle, 4 igrača su otpala u relativno kratkom roku. 

Meni je to sasvim ok, s obzirom na našu relativno usku bazu 

Vidi cijeli citat

Nijednog, 0, zero, ako ćemo se voditi logikom (koja seobdje gura) da moraju igrati svi koji su iznjeli kvalifikacije, jer se inače kvari kemija, atmosfera... 

  • Najnovije
  • Najčitanije