Hrvatska nogometna reprezentacija

Zapadni Mostar
Zapadni Mostar
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.06.2021.
Poruka: 823
25. svibnja 2026. u 14:19

Ako je pozvao tako malo bekova,znači da ne misli igrati puno s 4 pozadi..S englezima idemo 3-4-3..Ako se pokaze uspješno,neće mijenjati formaciju,iako će Panama stajati puno defanzivnije..Na Ganu opet idemo s 3-4-3 najvjerojatnije..

Ante
Ante
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.12.2020.
Poruka: 3.855
25. svibnja 2026. u 14:31

ARIZIN je napisao/la:

Mislim da je jedna od važnijih stavki uspjeha u bilo čemu mirnoća i razumnost kod donošenja odluka, ne nužno trčanje za trendom. Da je netko Jakira spomenuo pred godinu dana dobio bi ban na forumu i bio ismijan. Sad je doživio velik uspjeh i odmah ga se uzdiže, a ako opet posrne će ga se blatiti. 

Za Olića sam mislio da je trenerski neznalica i netko koga se uporno gura da bude nešto za što nema talenta, u CSKA-u je brzo odletio nakon samo par utakmica, a bome nije se proslavio ni na početku mlade reprezentacije. 

Međutim, gledajući zadnje utakmice baš me impresionirao kako dečki igraju. Ta reprezentacija je sastavljena od hrpe momaka koji su imali ozljede ili su odabrali krive transfere te tek kreću sa dobivanjem minutaže. Čak mislim da je iz startne 11 samo 2 ili 3 imena maksimalno u prvom sastavu neke momčadi. Jagušić, Mlačić, Prpić, Topić, Zvonarek, Šotiček, Krivak itd. Vušković je u A selekciji, a ima dosta ozljeđenih od Grgića, Matkovića, Barišića itd. 

Uzmite sad primjer te momčadi i one koju je imao Gračan na raspolaganju gdje su neki igrači bili dio Dinamove povijesne ekipe u EL. I opet zadnja utakmica protiv Turske glatkih 3:0.

U zadnjih 10-ak utakmica ima 8 pobjeda i 2 remija. U zadnje četiri utakmice imamo gol razliku 10-0 gdje smo dobili uz već spomenutu Tursku još Mađarsku, Ukrajinu i Litvu. Možda to nisu protivnici najvišeg ranga, ali što smo sve znali gledati u tim under selekcijama ovo su ok rezultati. 

Treba pustiti Olića da se razvija, uz Budimira svakako pokazuje najveći potencijal od trenera tih mlađih reprezentacija. Neka ovako nastavi, a onda uz Jakirovića, Leku, Tudora, Bilića, Jurića tko zna možda i Terizića te Petkovića koji su također naši imamo zaista širok izbor naših trenera, možda kao nikad do sada. 

 

Vidi cijeli citat


Uz sve pohvale Jakiroviću (i meni je on dobar trener), sad se opet malo ide u drugu krajnost, kao da je otkaz koji je dobio u Dinamu bio epska nepravda. Na stranu sad Bayern, takav poraz uvijek se može dogoditi, ali nekako se zaboravljaju Sparta, PAOK, Lokomotiva, oni Albanci... Letjeli su treneri iz Dinama i za manje.

DayVee
DayVee
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.11.2003.
Poruka: 1.466
25. svibnja 2026. u 14:39

Zapadni Mostar je napisao/la:

Ako je pozvao tako malo bekova,znači da ne misli igrati puno s 4 pozadi..S englezima idemo 3-4-3..Ako se pokaze uspješno,neće mijenjati formaciju,iako će Panama stajati puno defanzivnije..Na Ganu opet idemo s 3-4-3 najvjerojatnije..

Vidi cijeli citat


Očito, jer tada Perišić i Marco Pašalić ulaze u bočne, pa ih je 5, s mogućnošću po potrebi i promjene formacije.

Belgija će biti dobar test za 3 iza je motorična i ima brza krila Doku, Trossard, Saelemakers, Lukebakio da vidimo stvaraju li nam probleme s ubacivanjem iza bočnih i kako naši bočni stoperi djeluju protiv njih na širem prostoru. I kako kad njihovi bek i krilo napadaju zajedno u suradnji, i kako branimo brzu tranziciju.

[uredio DayVee - 25. svibnja 2026. u 14:45]
Sad tambura šuti,
puška priča priču.
Ne dajte se Šokci,
pradjedovi viču!
Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.208
25. svibnja 2026. u 14:40

Ante je napisao/la:

ARIZIN je napisao/la:

Mislim da je jedna od važnijih stavki uspjeha u bilo čemu mirnoća i razumnost kod donošenja odluka, ne nužno trčanje za trendom. Da je netko Jakira spomenuo pred godinu dana dobio bi ban na forumu i bio ismijan. Sad je doživio velik uspjeh i odmah ga se uzdiže, a ako opet posrne će ga se blatiti. 

Za Olića sam mislio da je trenerski neznalica i netko koga se uporno gura da bude nešto za što nema talenta, u CSKA-u je brzo odletio nakon samo par utakmica, a bome nije se proslavio ni na početku mlade reprezentacije. 

Međutim, gledajući zadnje utakmice baš me impresionirao kako dečki igraju. Ta reprezentacija je sastavljena od hrpe momaka koji su imali ozljede ili su odabrali krive transfere te tek kreću sa dobivanjem minutaže. Čak mislim da je iz startne 11 samo 2 ili 3 imena maksimalno u prvom sastavu neke momčadi. Jagušić, Mlačić, Prpić, Topić, Zvonarek, Šotiček, Krivak itd. Vušković je u A selekciji, a ima dosta ozljeđenih od Grgića, Matkovića, Barišića itd. 

Uzmite sad primjer te momčadi i one koju je imao Gračan na raspolaganju gdje su neki igrači bili dio Dinamove povijesne ekipe u EL. I opet zadnja utakmica protiv Turske glatkih 3:0.

U zadnjih 10-ak utakmica ima 8 pobjeda i 2 remija. U zadnje četiri utakmice imamo gol razliku 10-0 gdje smo dobili uz već spomenutu Tursku još Mađarsku, Ukrajinu i Litvu. Možda to nisu protivnici najvišeg ranga, ali što smo sve znali gledati u tim under selekcijama ovo su ok rezultati. 

Treba pustiti Olića da se razvija, uz Budimira svakako pokazuje najveći potencijal od trenera tih mlađih reprezentacija. Neka ovako nastavi, a onda uz Jakirovića, Leku, Tudora, Bilića, Jurića tko zna možda i Terizića te Petkovića koji su također naši imamo zaista širok izbor naših trenera, možda kao nikad do sada. 

 

Vidi cijeli citat


Uz sve pohvale Jakiroviću (i meni je on dobar trener), sad se opet malo ide u drugu krajnost, kao da je otkaz koji je dobio u Dinamu bio epska nepravda. Na stranu sad Bayern, takav poraz uvijek se može dogoditi, ali nekako se zaboravljaju Sparta, PAOK, Lokomotiva, oni Albanci... Letjeli su treneri iz Dinama i za manje.

Vidi cijeli citat


To točno. Mogao je i Kova letjeti bez probleme. Tako je to kod nas, ko na Planici. 

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.177
25. svibnja 2026. u 15:52

Ciferšlus je napisao/la:

I dalje, Jakic je priuceni bek, Smolcicu je to primarna pozicija.

 

Jakic isto tako moze odigrati i lose na turniru, recimo, jer nije bek. I sta onda, recimo pocne sa Englezima i curi na sve strane, sta je plan B za sljedecu utakmicu? ako je recimo Stanisic nuzan lijevo.

Vidi cijeli citat


Pa ovo sa rotacijom na bekovima sam i napisao stranu prije 

 

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.095
25. svibnja 2026. u 16:22

Nema rotacije, ali svejedno i da ne namjeravas igrati puno sa 4 nazad, Smolcic je valjda zasluzio ici jer je dovoljno dobar i u odlicnom klubu cesto igra.

 

Ja iskreno ne vidim logiku da na SP idu i Moro i Jakic a ne idu Smolcic i recimo Nejasmic. Niti probao ih nije. Moro cesce klupa nego teren u klubu, u prilicno nejakoj Bolonji.

 

Bas cudni izbori.

AdamMalysz
AdamMalysz
Željan dokazivanja
Pristupio: 09.11.2025.
Poruka: 401
25. svibnja 2026. u 16:27

Ne znam, meni je pozivanje Jakica komedija. Ok, par puta je bio solidan, ali sto ce on igrati? U vezi jedino da svi ostali otpadnu zbog ozljeda, na stoperu slicno, a na beku je Smolcic bolja opcija.

Covjek skuplja mrvice u Augsburgu.

Avtomatiq
Avtomatiq
Mali dioničar
Pristupio: 09.06.2014.
Poruka: 5.349
25. svibnja 2026. u 16:40

neces ubacivat novog igraca tri tjedna prije pocetka svjetskog, jel to tak cudno

RealnoStanje2211
RealnoStanje2211
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2025.
Poruka: 564
25. svibnja 2026. u 16:41

Znan da san konzervativan, i s obziron kakvih sve igrača ima u drugim reprezentacijama, mislin da je naša poprilično normalna, al kad vidin ovog Kotarskog s ovon tetovažon na vratu, pametnom čoviku ne triba puno da shvati o kakvom se profilu čovika radi.

Radije bi da je Zeleniku ili Malenicu zva nego njega....redikul

#PodrškaGarciji - Navijan srcen, gledan glavon. Pišen kako objektivno vidin stvari, nekad u manjini, nekad u većini - HŽV
Avtomatiq
Avtomatiq
Mali dioničar
Pristupio: 09.06.2014.
Poruka: 5.349
25. svibnja 2026. u 16:49

o kakvom se to tocno profilu covjeka radi?

aj sto si konzervativan, al sto si licemjer

brozoviceva bomba ti nije smetala? kovacicevi religijski motivi ti nisu problem? po livajinim tetovazama se ne vidi koji je profil covjeka? rakiticeve tetovaze po rukama su ok?

gvardiolove tetovaže su kul? pola repke nam ima tetovaze

[uredio Avtomatiq - 25. svibnja 2026. u 16:54]
  • Najnovije
  • Najčitanije