Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
15. kolovoza 2007. u 18:37
 Hendikep ... itekako ... mada je dobro za repku jer ce jos jednom vise morati
pokazati igru na terenu a ne samo dubinske lopte na zigica!
(skoti sinoc pokazase da moze i tako)

Ovoga puta bih jedino umijesto Pantelica pustio Lazovica od pocetka!



PS: zna li neko sta se desava sa Vukicem?? taj me je covijek odusevio u proslim kvalifikacijama i nakon povrede jedonstavno potonuo!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
15. kolovoza 2007. u 21:21
Bez braće Marinković
M. MARKOVIĆ, 15. avgust 2007
U sklopu priprema pred nastavak kvalifikacija za EP u Švedskoj i mečeva protiv Belorusije (8. septembar - Beograd) i Mađarske (12. septembar - Budimpešta) selektor mlade reprezentacije Srbije Slobodan Krčmarević u sredu je odredio 20 igrača za Memorijalni turnir "Valerij Lobanovski".
Naš tim će 21. avgusta u Kijevu igrati protiv Moldavije, a drugi polufinalni par je Ukrajina - Izrael. Dva dana kasnije igraju se finale i meč za treće mesto.
- Ovog puta hoću da proverim grupu mlađih igrača, pošto je procena da u 1986. godišu nemamo potreban kvalitet. Ima dosta interesantnih momaka rođenih 1988. godine, koje predvodi Gulan iz Fiorentine (1989.). Smiljanić je ovog puta u najboljem timu, Rajković iz PSV je trenutno povređen, dok na Bosančića i Sulejmanija mogu da računam samo na prvoj utakmici - ističe Krčmarević.
Na spisku nema braće Marinković i Veselinović (pošto ne igraju za Partizan), a u kombinaciji nije ni talentovani napadač Crvene zvezde Đorđević.
- Tu je Tomović, igrač Zvezde na pozajmici u Radu. Filip je sada počeo da igra i ako bude standardan, ponovo će biti u ekipi. Na drugoj strani OFK Beograd uvek kupuje najbolje klince i zato imaju najviše igrača - objasnio je Krčmarević.

KVARTET "ROMANTIČARA"
GOLMANI: Stefanović i Brkić (Vojvodina). ODBRANA: Obradović (Partizan), Petković (Genčlerbiligi), Jovanović (Partizan), Skopljak (OFK Beograd), Tomović (Rad), Kačar (Vojvodina). SREDINA: Tošić (Partizan), Radovanović (Smederevo), Bosančić (Boavista), Fejsa (Hajduk K.), Babović (OFK Beograd), Gulan (Fiorentina), Tadić (Vojvodina), Sulejmani (Herenven). NAPADAČ: Perić (Hajduk K.), Marjanović (OFK Beograd), Kaluđerović (OFK Beograd), Đurđić (Voždovac).
--------------------------------------
Najgori sastav u zadnjih 6 godina.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
15. kolovoza 2007. u 21:23
Schintor je napisao/la:
 Hendikep ... itekako ... mada je dobro za repku jer ce jos jednom vise morati
pokazati igru na terenu a ne samo dubinske lopte na zigica!
(skoti sinoc pokazase da moze i tako)

Ovoga puta bih jedino umijesto Pantelica pustio Lazovica od pocetka!



PS: zna li neko sta se desava sa Vukicem?? taj me je covijek odusevio u proslim kvalifikacijama i nakon povrede jedonstavno potonuo!
Vidi cijeli citat

Ti si izgleda zaboravio da Zigic nije igrao protiv Finske?!

Ocekujem isto kao i na toj utakmici. Pantelic sam u napadu. U drugo ulaze Lazovic i Jovanovic.

Slazem se da bi lazovic treba da igra ispred invalida/padalice/molitvenika.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
15. kolovoza 2007. u 23:36
Vojislav je napisao/la:
Schintor je napisao/la:
 Hendikep ... itekako ... mada je dobro za repku jer ce jos jednom vise morati
pokazati igru na terenu a ne samo dubinske lopte na zigica!
(skoti sinoc pokazase da moze i tako)

Ovoga puta bih jedino umijesto Pantelica pustio Lazovica od pocetka!



PS: zna li neko sta se desava sa Vukicem?? taj me je covijek odusevio u proslim kvalifikacijama i nakon povrede jedonstavno potonuo!
Vidi cijeli citat

Ti si izgleda zaboravio da Zigic nije igrao protiv Finske?!

Ocekujem isto kao i na toj utakmici. Pantelic sam u napadu. U drugo ulaze Lazovic i Jovanovic.

Slazem se da bi lazovic treba da igra ispred invalida/padalice/molitvenika.
Vidi cijeli citat


Big%20smile
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
19. kolovoza 2007. u 23:42

Počinje okupljanje reprezentacije

Umesto u Kovilovu, gde se po tradiciji okuplja reprezentacija Srbije za kvalifikacione utakmice, ovog puta baza Srbije naredna četiri dana biće „gostujući teren“ u Briselu. U centar Evrope u subotu su doputovali selektor Havijer Klemente i njegov prvi pomoćnik Risto Vidaković iz Španije, a ostali članovi stručnog štaba, na čelu sa direktorom reprezentacije Zoranom Mirkovićem, preko Beča su im se u subotu uveče pridružili u hotelu...

" Ova situacija je specifična, pa smo se odlučili da duže budemo na okupu u Belgiji, pošto većina igrača odmah posle utakmica u klubovima, može da dođe i kolima do Brisela. Bez obzira na to što nećemo biti kompletni do ponedeljka, za nedelju je zakazan prvi trening. Iskreno, bolji smo od Belgije, pa je logično što očekujemo tri boda koja bi nas ostavila u trci za jedno od dva prva mesta koja vode na EP u Švajcarsku i Austriju" otkriva planove rada Zoran Mirković.

Belgija je izvršila smenu generacija, ali prema Mirkovićevim rečima, ta činjenica ne olakšava posao Srbiji:

"Imaju čak devet igrača koji su rođeni 1984. godine i znamo da je kod njih došlo do smene generacija. Svesno žele da se oslone na mlade, pošto nemaju šanse za plasman na Evropsko prvenstvo. Svakako nam ova činjenica donekle ne olakšava posao, pa očekujem uspešnu briselsku epizodu" zaključio je na kraju Mirković.

UEFA je upozorila Fudbalski savez Srbije, da naši navijači moraju na utakmici u Briselu da poštuju pravila, pa su već odštampani leci na srpskom jeziku koji će se deliti pred početak utakmice (20.45) na ulazima stadiona „Kralj Boduen“.

Igrači Srbije, koji će ovom prilikom igrati u belim dresovima, nosiće pre susreta i majice sa natpisom „Stop rasizmu“...

Nikola Žigić, zbog povrede zgloba desne noge, neće ni putovati u Belgiju.

"Izostanak Nikole je za nas veliki problem. Ipak, niko neće biti naknadno pozivan, pošto imamo još tri klasična napadača: Pantelića, Lazovića i Jovanovića" objašnjava Mirković postignuti dogovor sa selektorom Klementeom.

Nedolazak je potvrdio i sam Žigić.

" Doktori mi ne dozvoljavaju da treniram, a kamoli da igram utakmice. Ostaću na terapijama u Valensiji i skoro je izvesno da ću propustiti i susret prvog kola španskog šampionata" poručio je visoki centarfor Valensije i Srbije.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.04.2005.
Poruka: 4.798
20. kolovoza 2007. u 15:13
Shaban je napisao/la:
Basa je pozvan u CG reprezentaciju i prihvatio je poziv. Danas sam procitao u novinama.
 
Vidi cijeli citat


DEFANZIVAC LE MANA NIJE SE POJAVIO NA OKUPLJANJU REPREZENTACIJE

Zbogom Baša


Podgorica - Marko Baša nije se juče pojavio na okupljanju reprezentacije, čime je najvjerovatnije i stavljena tačka na priču koja traje od marta.
- Baša je dobio poziv, ali se nije nikome javio. Ko hoće da nosi dres Crne Gore tu je, a ko neće, nećemo ga prisiljavati. Mislim da je ovo Baši posljednji poziv - kazao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare trener golmana reprezentacije Zoran Lemajić.
Lemajić je kazao da će stručni štab danas odlučiti ko će zamijeniti povrijeđenog Igora Burzanovića...
- Još razmišljamo koga da pozovemo. Sigurno je samo da oni koji nijesu pozvani za Sloveniju nijesu otpisani - kazao je Lemajić.
On je istakao da je stručni štab već obavio analizu protivnika.
- Slovenija je u stagnaciji od nastupa na Svjetskom prvenstvu 2002. godine, po kvalitetu i u igračkom potencijalu, ali su, u svakom slučaju, nezgodan protivnik - rekao je Lemajić.
Napadač Odenzea Srđan Radonjić prvu utakmicu za reprezentaciju odigrao je na Kirin kupu protiv Japana, a debi pod Goricom imaće 22. avgusta.
- Svi koji su došli sa ponosom će nositi dres, a navijačima koji će nas bodriti sa tribina trebalo bi da uzvratimo pobjedom. Zbog povrede lože počeo sam prije 10-ak dana sa treninzima, ali sam ulazio u igru u posljednje tri utakmice. Spreman sam da istrčim u srijedu i očekujem da ću po povratku u Dansku zauzeti mjesto u prvom timu - rekao je Radonjić.
Prvi golman reprezentacije Vukašin Poleksić sa Tatabanjom odigrao je pet utakmica u šampionatu, a iako je primio 10 golova kaže da je u dobroj formi.
- Ekipa je dosta slaba, a iako smo zabilježili sve poraze u dobroj sam formi. Nadam se da sam u petak posljednji put stajao na golu Tatabanje - rekao je Poleksić.
O ponovnom okupljanju reprezentacije i utakmici sa Slovenijom 24-godišnji golman je kazao:
- Ovo je novo iskustvo za sve nas. Treba da natopimo dres znojem, izgaramo na terenu i uvjeren sam da ćemo još više napredovati - kazao je Poleksić.


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 15:26
shorty1 je napisao/la:
Shaban je napisao/la:
Basa je pozvan u CG reprezentaciju i prihvatio je poziv. Danas sam procitao u novinama.
 
Vidi cijeli citat


DEFANZIVAC LE MANA NIJE SE POJAVIO NA OKUPLJANJU REPREZENTACIJE

Zbogom Baša


Podgorica - Marko Baša nije se juče pojavio na okupljanju reprezentacije, čime je najvjerovatnije i stavljena tačka na priču koja traje od marta.
- Baša je dobio poziv, ali se nije nikome javio. Ko hoće da nosi dres Crne Gore tu je, a ko neće, nećemo ga prisiljavati. Mislim da je ovo Baši posljednji poziv - kazao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare trener golmana reprezentacije Zoran Lemajić.
Lemajić je kazao da će stručni štab danas odlučiti ko će zamijeniti povrijeđenog Igora Burzanovića...
- Još razmišljamo koga da pozovemo. Sigurno je samo da oni koji nijesu pozvani za Sloveniju nijesu otpisani - kazao je Lemajić.
On je istakao da je stručni štab već obavio analizu protivnika.
- Slovenija je u stagnaciji od nastupa na Svjetskom prvenstvu 2002. godine, po kvalitetu i u igračkom potencijalu, ali su, u svakom slučaju, nezgodan protivnik - rekao je Lemajić.
Napadač Odenzea Srđan Radonjić prvu utakmicu za reprezentaciju odigrao je na Kirin kupu protiv Japana, a debi pod Goricom imaće 22. avgusta.
- Svi koji su došli sa ponosom će nositi dres, a navijačima koji će nas bodriti sa tribina trebalo bi da uzvratimo pobjedom. Zbog povrede lože počeo sam prije 10-ak dana sa treninzima, ali sam ulazio u igru u posljednje tri utakmice. Spreman sam da istrčim u srijedu i očekujem da ću po povratku u Dansku zauzeti mjesto u prvom timu - rekao je Radonjić.
Prvi golman reprezentacije Vukašin Poleksić sa Tatabanjom odigrao je pet utakmica u šampionatu, a iako je primio 10 golova kaže da je u dobroj formi.
- Ekipa je dosta slaba, a iako smo zabilježili sve poraze u dobroj sam formi. Nadam se da sam u petak posljednji put stajao na golu Tatabanje - rekao je Poleksić.
O ponovnom okupljanju reprezentacije i utakmici sa Slovenijom 24-godišnji golman je kazao:
- Ovo je novo iskustvo za sve nas. Treba da natopimo dres znojem, izgaramo na terenu i uvjeren sam da ćemo još više napredovati - kazao je Poleksić.


Vidi cijeli citat

Ovaj Basa je ocigledno los covjek. Trebao bi javno da se izvine navijacima Srbije a pogotovo Crne Gore, jer ih vuce za nos vec dugo. Ponasa se kao da je klinac.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 29.07.2004.
Poruka: 815
20. kolovoza 2007. u 16:31
Belgijanci oslabljeni protiv Srbije
Ponedeljak, 20. avgust 2007. 13:18

Standarni reprezentativci Belgije Filip Klement i Jele van Dame izostaće sa predstojeće utakmice protiv Srbije, koja se u sredu igra u Briselu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008, godine, saopšteno je na zvaničnom sajtu Fudbalske federacije Belgije.

U saopštenju se ističe da su fudbaleri povredjeni tokom vikenda igrajući prvenstvene utakmice za svoje klubove i da im je neophodan odmor.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 21:58
Finski recept
za - tri boda
V. V., 20. avgust 2007
Od specijalnog izveštača


FINSKA taktika za uspeh i protiv Belgije! Predstava reprezentacije Srbije u Helsinkiju (2:0), treba da bude model i sutra na stadionu "Kralj Boduen (20.45), kako bi se stiglo do nove pobede, koja može bitno da olakša posao u nastavku kvalifikacija. "Orlovi" su kompletirali tim (stigli Vidić, Dragutinović i Kovačević), a imaće samo dva dana da se uigraju.

- Dobro se poznajemo i vreme do utakmice iskoristićemo da podrobno analiziramo selekciju Belgije - uvek je oprezan Nenad Kovačević, vezista Lansa. - Znamo da je za nas ulog ogroman, dok domaćin igra rasterećeno i priželjkuje da nam pomrsi konce.

Narednih 90 minuta može da bude ključno za konačan rasplet u grupi "A".
- Portugal je favorit broj jedan, a za mene nema dileme, da smo u ovom trenutku igrački kvalitetniji od Poljske i Finske i da smo u prednosti.

Kovačević je standardno dobar na poziciji zadnjeg veznog, a s njim se dobro uklopio i mladi Zdravko Kuzmanović.
- Mlađi, uz pomoć nas starijih, treba da steknu samopouzdanje i sigurnost, i da uz kvalitet koji poseduju budu uporni i jaki u duelima. Izostanak Žigića i Stankovića jeste minus, ali hoćemo, da pojedinačan učinak posvetimo kolektivu.

Jedan od najboljih igrača Lansa, očekuje otvorenu igru sa obe strane.
- Nama odgovara da se nadigravamo, da imamo slobodnog prostora za napadačke akcije. Belgija, svakako, ima dobrih igrača, a naša šansa je činjenica da smo u zaletu, bez obzira što ovaj termin nije povoljan jer je sezona tek počela.

Srbija ima imperativ pobede, a najavljena je žestoka podrška sa južne tribine.
- Verujem da su navijači svesni situacije u kojoj se nalazimo i da će nas sportski način bodriti, po pravilima UEFA, da nam neki detalji van terena ne bi pokvarili planove. Ova generacija je svesna da treba da izbori plasman na završnicu prvenstva Evrope, ali, samo svi zajedno, možemo da ispunimo cilj.

Posle Brisela bliži EP ili ...
- Nemamo izbora, ako ne bude po planu, kockaćemo se i dati sve od sebe da pobedimo. Naša jedina ružna epizoda bila je u Kazahstanu, ali važno je da posle kiksa Poljske u Jermeniji, ipak o svojoj sudbini sami odlučujemo.
Selektor nema mnogo dilema oko startnog tima, a očekuje se da će napad, posle otkaza Nikole Žigića, predvoditi tandem - Marko Pantelić - Milan Jovanović.


"ĐAVOLI" SE VEĆ PREDALI?

STANDARDNI reprezentativci Belgije Filip Klement i Jele Van Dame izostaće sa predstojeće utakmice protiv Srbije koja se u sredu igra u Briselu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008, godine - saopšteno je juče na zvaničnom sajtu Fudbalske federacije Belgije.
Klemet i Van Dame su se povredili tokom vikenda igrajući prvenstvene utakmice za svoje klubove i sigurno neće biti sanirane do sutrašnjeg duela sa reprezentacijom Srbije.
Što se tiče belgijskih medija, duel sa našom selekcijom kao da ne postoji! Kao da su domaćini već digli ruke od dalje borbe za EP. Naime, udarna fudbalska vest u svim novinama je da je Vesli Sonk potpisao ugovor sa Brižom, a posle nje slede informacije iz tenisa, biciklizma, čak i odbojke, dok osim kratke vesti da su Klement i Van Dame povređeni, o predstojećoj utakmici "crvenih đavola" nema skoro ništa.
Štaviše, u listu "Sport Vereld" istaknuta je velika priča o najboljem defanzivcu Belgije, Vinsenu Kompaniju, u kojoj on u par rečenica priča isključivo o - političkim problemima u zemlji!
Ako su i fudbaleri nastrojeni za duel sa Srbijom, kao što su belgijski mediji, onda nema zime za pulene Havijera Klementea

TV PRENOS NA "PINKU"

NAVIJAČI u Srbiji moći će da u sredu u direktnom TV prenosu na televiziji "Pink" prate utakmicu između Belgije i Srbije (20.45). Takođe, već su otkupljena TV prava za utakmicu protiv Finske (8. septembar) u Beogradu (RTS) i derbi grupe, Portugal - Srbija (12. septembar), koja se igra u Lisabonu na stadionu Sportinga ("Pink").

RUKAVINA STANDARDAN

ODRADIO je uspešno posao na poziciji desnog beka protiv Finske i Antonio Rukavina će u drugom meču u dresu Srbije ponovo biti starter. Selektor Havijer Klemente ima puno poverenje U mladog kapitena Partizana.
Postoji mogućnost da u prvi tim uskoči i Ognjen Koroman, koji je na startu sezone najbolji igrač Crvene zvezde. Ipak, za sada se "džokeri" - kriju.

STRAH OD JOVANOVIĆA

NEKOLIKO puta je u dresu Standarda prošle sezone bio koban za Briž i reprezentativnog golmana Belgije Stjernena, koji je u medijima istakao, da je Srbija veoma kvalitetna ekipa i da njegovi igrači iz odbrane, moraju da obrate posebnu pažnju na Milana Jovanovića.
- Neka se plaše, a mogu samo da im poručim da će Srbija pobediti, pošto smo bolji tim - rekao je kroz osmeh Jovanović.

TRENING I ANALIZA

PREMA planu Klementea, reprezentativci su juče dva puta izlazili na teren, a večeras će na stadionu "Kralj Boduen", srpski tim raditi oko 60 minuta.
Na dan utakmice u karantinu, predviđeno je gledanje najvažnijih detalja sa nekoliko utakmica Belgije u Briselu, a kod kuće su poraženi od Poljske (2:0) i Portugala (2:1).

KRASIĆ SPREMAN

NAPUSTIO je EP u Holandiji zbog ozbiljne povrede lože, koji je uspeo u potpunosti da sanira. Miloš Krasić je spreman za nove izazove protiv Belgije.
- Osećam se dobro, ušao sam posle kraće pauze u takmičarski ritam i imam dovoljno snage - kaže Krasić, koji je po novinskim ocenama najbolji igrač šampionata Rusije.
Plavokosi vezista je i dalje na meti Verdera i Juventusa, pa postoji mogućnost da na zimu napusti CSKA.


ŽIGIĆ ČEKA FINCE
NIKOLA Žigić neće moći zbog povrede zgloba desne noge da pomogne reprezentativnim drugovima u susretu sa Belgijom. Ovoletošnje pojačanje Valensije se nalazi u fazi rehabilitacije i još nije ni debitovao za klub sa "Mestalje".
Srpski internacionalac bi danas, paralelno sa odlaskom na fizioterapiju, trebalo da počne smanjenim intenzitetom sa treninzima. Žigić će preskočiti susret 1. kola na "Mestalji" protiv Viljareala, ali se očekuje da će biti spreman za meč protiv Almerije, kao i za dva sledeća reprezentativna izazova: 8. septembra protiv Finske i četiri dana kasnije u Portugalu.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 21:59
Betis ili Rasing?
VN, 20. avgust 2007
Danijel Ljuboja, povremeni srpski reprezentativac, i dalje je bez kluba. Zvanično je na platnom spisku Štutgarta, ali u redovima nemačkog šampiona ne računaju na njegove usluge.
Na početku prelaznog roka je bio na meti nekoliko francuskih prvoligaša, pre svih PS Žermena, Lansa i Marselja, tražila ga je i Crvena zvezda, bio je na korak od italijanske Sijene, ali dogovor nije postignut.
- Trenutno sam najbliži Španiji. Imam interesantne ponude od Rasinga i Betisa - rekao je za francuske medije Danijel Ljuboja.- Ne poznajem dobro špansku ligu, ali ne zvuči loše.
Spominjala se i Herta...
- I ja sam kao i svi drugi za tu varijantu saznao iz nemačkih novina.
Ljuboja ima i dodatni motiv da uskoro pronađe novi klub.
- Hoću da ponovo igram, da pokažem da imam mesto i u reprezentaciji Srbije - zaključio je Ljuboja.
  • Najnovije
  • Najčitanije