Pristupio: 10.05.2009.
Poruka: 17.696
29. kolovoza 2011. u 16:55

bravo podravka, lijepo je vidjeti da su ispred budućnosti predvođenom popović i cvijić, zaječara u kojoj igraju hr petorka, krima, metalurga...

a vidi male kako brani, stvarno podravka ne treba brinuti što se tiće vratarske pozcije
cayman
cayman
Mali dioničar
Pristupio: 31.05.2010.
Poruka: 7.712
29. kolovoza 2011. u 17:58
Gledal sam ih protiv ruske Zvezde gdje je trojac Zovko-Matijević-Šola i ugodno sam iznenađen ovogodišnjom Podravkom!
Damnjanović je fakat veliko pojačanje, možda u rangu Penezić kad je dolazila, golmanice brane na fakat visokoj razini, a i ostatak je ekipe odlično posložen. Iskreno, nisam se nadal tako iznenađujuće dobroj Podravci pod vodstvom Hrupeca!
Naravno, tu je i Horvat koja je duplo bolja igračica nego prije odlaska iz Podravke!
Komandant Mark
Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 1.772
30. kolovoza 2011. u 03:05
Prvi sastav stvarno izgleda obećavajuće.. ali mislim da je ogromna razlika u kvalitet između prve šestorke i klupe..

Čestitke Marti.. Nadam se da ćemo je ove sezone imati priliku česće vidjeti na golu
01. rujna 2011. u 18:32
Bepo 2010: pobjednice Budućnost i Podravka Vegeta // snimio Goran Čičin-Mašansker

Šesti memorijalni turnir Josipa Samaržija Bepo, u spomen legendarnog trenera, zaslužnog za razvoj rukometa u Koprivnici, Hrvatskoj i u Europi, održat će se u petak i subotu, 2. i 3. rujna. Na turniru sudjeluju tri sudionika Lige prvakinja, Hypo Nö (Beč, Austrija), Krim Mercator (Ljubljana, Slovenija), Podravka Vegeta (Koprivnica, Hrvatska) i jedan kvalifikant za LP, Metalurg (Skoplje, Makedonija).

Prvog dana turnira, u petak u 9,30 sati, grob Josipa Samaržije na Gradskom groblju u Koprivnici posjetit će delegacija RK Podravke.

U petak će biti odigrane dvije utakmice. U 17 sati igraju Hypo Nö - Krim Mercator (sutkinje Helena Crnojević i Emina Kostecki, Hrvatska), a u 19 sati Podravka Vegetea - Metalurg (suci Ferenc Bonifert i Viktor Olah, Mađarska).

U 18,45 sati, između dviju utakmica, predviđeno je otvaranje turnira. Pozdravne riječi, očekuje se, uputit će koprivničko-križevački župan Darko Koren i koprivnički gradonačelnik Zvonimir Mršić, a turnir će otvoriti predsjednik Upravnog odbora RK Podravke Krunoslav Bešvir.

Josip Samaržija pred koprivničkim hotelom početkom osamdesetih // snimio Ivo Čičin-Mašansker

U subotu se igra prije i poslije podne. U 10 sati igraju Podravka Vegeta - Krim Mercator (Bonifert-Olah), a u 12 sati Kypo Nö - Metalurg (Crnojević-Kostecki).

Poslije podne program počinje u 16 sati, kada igraju Krim Mercator - Metalurg (Crnojević-Kostecki). Zadnju utakmicu, u 18 sati, igraju Podravka Vegeta i Hypo Nö (Bonifert-Olah). Ova utakmica bit će u tzv. odgođenom prijenosu na Varaždinskoj televiziji VTV.

Nakon zadnje utakmice bit će proglašenje rezultata i dodjela priznanja i pehara. Bit će, kao i dosad, proglašena najbolja igračica turnira, najbolja vratarka i najbolji strijelac.

Donosimo poredak i najbolje pojedinca na dosadašnjih pet turnira. Dosad je, uz domaćina, sudjelovalo i osam europskih ekipa.

Prvi memorijalni turnir 2006. godine

Poredak: 1. Podravka Vegeta, 2. Krim Mercator, 3. DVSC Debrecen, 4. Györi Audi ETO, 5. Cornexi Alcoa, 6. TVIN Trgocentar

Najbolja igračica Anita Görbicz (Györi Audi ETO), najbolja golmanica Barbara Stančin (Podravka Vegeta), najbolji strijelac Andrea Hrg (TVIN Trgocentar) 26 golova.

Drugi memorijalni turnir 2007. godine

Poredak: 1. Podravka Vegeta, 2. Hypo Nö, 3. Krim Mercator, 4, Budućnost

Najbolja igračica Svitlana Pasičnik (Podravka Vegeta), najbolja golmanica Ivana Jelčić (Podravka Vegeta), najbolji strijelac Tanja Oder (Krim Mercator) 22 gola.

Treći memorijalni turnir 2008. godine

Poredak: 1. Podravka Vegeta, 2. Budućnost, 3. Fehérép Alcoa, 4. Krim Mercator

Najbolja igračica Miranda tatari (Podravka Vegeta), najbolja golmanica Paula Claudia Ungureanu (Podravka Vegeta), najbolji strijelac Kristina Franić (Podravka Vegeta) 25 golova.

Četvrti memorijalni turnir 2009. godine

Poredak: 1. Otlchim R. Vîlcea, 2. Podravka Vegeta, 3. Krim Mercator, 4. Györi Audi ETO

Najbolja igračica: Ionela Stanca (Oltchim), najbolja golmanica Paula Claudia Ungureanu (Oltchim), najbolji strijelac Andrea Penezić (Podravka Vegeta) 26 golova.

Peti memorijalni turnir 2010. godine

Poredak: 1. Budućnost, 2. Podravka Vegeta, 3. Krim Mercator, 4. Hypo Nö

Najbolja igračica Bojana Popović (Budućnost), najbolja golmanica Jelena Grubišić (Krim Mercator), najbolji strijelac Alexandra Do Nascimento (Hypo Nö) 30 golova.

cayman
cayman
02. rujna 2011. u 23:31
110902-covic

Andrea Čović bila je odlična // Foto: Robert Šoštarić

Podravka Vegeta je u drugoj utakmici 6. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo pobijedila makedonske prvakinje, skopski Metalurg s 27:23 (15:12).

Bio je to njihov drugi susret u šest dana, jer su obje ekipe igrale polufinale na turniru u Metkoviću.

Metalurg se ozbiljno priprema za drugi krug kvalifikacija za ulazak u Ligu prvakinja. Grupa u kojoj je Metalurg igra u Skoplju, a u Final Four sistemu (kup) suparnik mu je španjolska Elda Prestigio. Drugi par je Byasen i kvalifikant iz prvog kruga. Samo pobjednik turnira ulazi u Ligu prvakinja.

Metalurg je u dobroj formi, na turniru u Metkoviću pobijedio je i Krim Mercator i Budućnost i u borbi za 3. mjesto Zaječar, iako je bio desetkovan želučanim virusom (sedam igračica nije moglo ni na parket).

VIROZNA TATARI

Kad smo već kod virusa, od utorka ga ima i kapetanica Podravke Vegete Miranda Tatari. Zato nije nastupila u petak navečer. Nije bilo ni Vesne Milanović Litre, kojoj je trener odredio mirovanje zbog ramena.

Mali su izgledi da bi ih trener izložio naporima u jutarnjoj utakmici memorijala s Krim Mercatorom, ali se očekuje njihovo pojavljivanje popodne u utakmici s Hypom.

No, zato druge igračice ''grabe'' priliku. Najveselija je bila Andrea Čović koja je zamijenila Milanović Litre na pivotu i dala pet golova.

NEPOGREŠIVA GAĆE

Igračice u vanjskom redu dosta su se mučile, Tatari je trenutno najbolja Podravkina igračica i nedostaje i kad ode na klupu, a kamoli kad je nema cijelu utakmicu. Jer ni Kožnjak, ni Havić, ni Damnjanović nemaju tu moć razigravanja kao Tatari, mada Damnjanović zna dodati krasne lopte (samo da nam se ne pretvori u dodavačicu: treba ''derati'' po golu).

Gaće je na krilu igrala nepogrešivo, a Žderić je po starom receptu u jednom trenutku bljesnula i obranila nekoliko zicera koji su vrijedili pobjede.

NEMA PREDAJE

Jer, Metalurg je susretu pristupio ozbiljno i svom snagom. Podravka Vegeta prvi puta je izjednačila tek u 13. minuti (6:6), a u 40. minuti Metalurg je defintivno smanjio veliku razliku koja se pokazivala na semaforu tijekom susreta i poveo s 18:19. No, karakteristika ovog sastava Podravke Vegete je da se ne predaje, da ide dalje, da se trudi, muči, griješi, ali i zabija i na kraju dovede rezultat u sigurne vode.

Ako je to i bilo (prisilno) slabije izdanje Podravke Vegete, publika je bila sasvim, da ne velimo jako zadovoljna. Pa onda čestitke i Metalurgu i Podravki Vegeti na borbenoj utakmici. Metalurg od ovih utakmica može imati samo koristi, a i Podravka je isprobala tzv. rezerve.

110902-besvir

Predsjednik RK Podravke Krunoslav Bešvir otvorio je šesti Bepov memorijal

SOBOTA I BEŠVIR OTVORILI TURNIR

Prije druge utakmice 6. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo održana je mala svečanost otvaranja. Gledateljima se obratio zamjenik župana Darko Sobota i s ponosom istaknuo da je ove godine Koprivničko-križevačka županija zajedno s Gradom Koprivnica suorganizator turnira te da će idućih godina također biti uz turnir i rukometašice. Izrazio je ekipama najbolje želje za sportski uspjeh i ugodan boravak u županiji i gradu.

Predsjednik RK Podravke Krunoslav Bešvir, koji je otvorio turnir, istaknuo je da je Josip Samaržija Bepo najbolji stručnjak kojeg smo imali, on je utro put vrhunskom rukometu u Koprivnici i najzaslužniji za najveće njegove uspjehe. Danas su drugačija i teža vremena pa je zamolio gledatelje da i danas budu uz cure. Zaželio je da Podravka bude jedan od najuspješnijih klubova u Ligi prvakinja i izrazio nadu da će to idućih godina i uspjeti.

KRIM I HYPO BEZ POBJEDNIKA

Prva utakmica 6. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo završila je bez pobjednika. Hypo Nö i Krim Mercator odigrali su neriješeno 32:32 (15:14), iako su Bečanke veći dio utakmice dominirale i vodile, sve do 42. minute, kada je Krim izjednačio (22:22).

I na samom kraju Hypo je imao prednost, ali Krim je dostizao uglavnom golovima Kristine Franić, a izjednačujući pogodak pola minute prije kraja dala je Andrea Penezić.

Malo se gledatelja okupilo u toploj dvorani, nije se osjetilo korištenje klime. Nisu mogli uživati u lijepom rukometu, ali su moglo vidjeti dobre igračice na obje strane.

Tako se u odličnom izdanju predstavila lijeva vanjska Hypa Rodrigues (9 golova), dobro se priključila Da Silva (8), a i Srenhart na golu (11 obrana) dala je svoj doprinos.

S druge strane prvo ime Krima i spasiteljica od sigurnog poraza bila je Grubišić sa 17 obrana, Franić se nije iskazala u 1. poluvremenu, ali je na kraju preuzela stvar u svoje ruke i donijela zapravo neriješeno. No, pravo pojačanje Krim je dobio u desnom krilu, Dankinji Kristini Bille Hansen. Opasna je skrila, sa crte, ubrzava igru i na nju će suparnici morati dobro pripaziti.

MEMORIJALNI TURNIR „JOSIP SAMARŽIJA BEPO", 1. KOLO

PODRAVKA VEGETA - METALURG 27:23 (15:12)

KOPRIVNICA - Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 150. Suci: Ferenc Bonifert i Viktor Olah (Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (5), Jelčić (7), Kapitanović; Čović 5, Kožnjak 3, Pongrac 2, Šenvald, Petković 1, Gaće 5, Damnjanović 4, Dragišić, Vidak, Havić, Horvat 5, Pušić-Koroljević 2. TRENER: Neven Hrupec.

METALURG: Antikj, Andrejeva (11); Mečevska 3, Grozdanovska, D. Gjorgijevska, Bajramovska 6, Mladenovska 1, E. Gjorgijevska 2, Noveska 2(2), Krpež 5, Trifunović, Liščević 3(1), Savko, Mitrova 1. TRENER: Krsto Petruševski.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(0), Metalurg 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min. (Čović, Damnjanović, Kožnjak), Metalurg 8 min. (Liščević, Mitrova, Mladenovska, Noveska).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Čović (Podravka Vegeta).

110902-grubisic

Hrvatska reprezentativka Jelena Grubišić sjajno je branila protiv Hypa // Foto: Robert Šoštarić

HYPO NÖ - KRIM MERCATOR 32:32 (15:14)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Helena Crnojević i Emina Kostecki (obje Hrvatska).

HYPO NÖ: Arenhart (11+0), Blažek (3+0); Do Nascimento 5, Rocha 1, Piedade 1, Goričanec, Rodrigues 9(2), N. Stumvoll, Pinheiro, S. Stumvoll, Da Silva 8, Soos 5, Cararo 1, Kaiser 1, Temes 1. TRENER: András Nemeth.

KRIM MERCATOR: Grubišić (16+1), Stefanišin (-); Guberinić. Mavsar 1, Šon, Šerić 2, Bodnieva 1, Hansen 8, Koren, Janković, Gregorc, Penezić 5, Franić 10(1), Aćimović 5(1). TRENER: Tone Riselj.

SEDMERCI: Hypo Nö 3(2), Krim Mercator 3(3)

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 2 minute (Rdrigues), Krim Mercator 2 minute (Penezić).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Grubišić (Krim Mercator).

Podravka Vegeta - Krim Mercator 25:24

Podravka Vegeta nastupila je bez kapetanice Mirande Tatari i pivota Vesne Milanović Litre, ali je i takva uspjela smoći snage da pobijedi kompletan Krim, koji je, kao i Podravka Vegeta, u fazi priprema i nisu još sasvim svoje, kako nam je rekla Andrea Penezić.
cayman
cayman
03. rujna 2011. u 15:11
Preduhitril si me, odlične igre Kokica...Evo ful izvještaj!

110903-horvat

Lidija Horvat nije uspjela postići pogodak protiv Krima, ali je Podravka ipak ostvarila pobjedu

Podravka Vegeta - Krim Mercator 25:24 (13:11). Pobjedonosni pogodak postigla je Ivana Petković u zadnjoj sekundi utakmice na asistenciju mlade Andree Čović, koja je sa šest golova bila najefikasnija igračica Podravke Vegete.

No, i Podravka je imala svoje brige, a igrala je bez dvije najbolje.

Za Podravku Vegetu igra jedna strankinja (Damnjanović), u Krimu su u prvoj sedmorki četiri Hrvatice, Dankinja i Austrijanka. Toliko o priči u koju se sumnja: koliko para, toliko glazbe. Ne kuka Podravka, hrabro se nosi i bez raskoši. I platila je sav porez državi, za razliku...

110903-podravka-krim3

Sanja Damnjanović u akciji

U prvoj četvrtini utakmice, u 15. minuti Podravka Vegeta vodila je 8:5. Deset minuta poslije zbog dopuštenog šetališta za Penezić u 25. minuti bilo je 10:10, a u 42. minuti 17:17, uz već 11 golova Penezić! Krim je preuzeo inicijativu u 52. minuti, kada je poveo s 21:22.

Izjednačenje donosi djevojka iz sjene, Iva Pongrac na lijevom krilu, u 55. minuti je 24:24. U 60. minuti prtljanje na lijevoj strani napada kod neriješenog rezultata 24:24, Krim griješi u napadu, Čović asistira za zadnji udarac Petković i gol. Doslovice iščupana pobjeda.

Kod Krima upečatljivu partiju već drugi dan zaredm imala je Jelena Grubišić na golu te Penezić u polju. Kod Podravke Vegete samo pet golova vanjskih, Horvat učinak 5-0. Kad Podravka Vegeta zabije manje od 30 golova, zna se gdje je problem. Zato su krila odradila svoje, a na čelu je opet bila pivot Andrea Čović.

Nakon tri utakmice Podravka Vegeta ima 4 boda, Hypo i Krim po 1, Metalurg je bez boda.

110903-podravka-krim1

Podravka je nakon 2. kola u vodstvu sa četiri boda iz dvije utakmice

UTAKMICA 2. KOLA 6. MEMORIJALNOG TURNIRA JOSIP SAMARŽIJA BEPO

PODRAVKA VEGETA - KRIM MERCATOR 25:24 (13:11)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Ferenc Bonifert i Viktor Olah (obojica Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (5), Jelčić (4+1), Kapitanović; Čović 6, Kožnjak 4, Pongrac 4, Šenvald, Petković 3(1), Gaće 2, Damnjanović 2, Dragišić, Vidak, Havić, Horvat, Pušić-Koroljević 4. TRENER: Neven Hrupec.

KRIM MERCATOR: Grubišić (16+1), Stefanišin; Guberinić, Mavsar 2, Šayon, Šerić 1, Bodnjeva 2, Bille Hansen 2, Koren, Janković 1, Gregorc, Penezić 12(3), Franić 4, Aćimović. TRENER: Tone Tiselj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Krim Mercator 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 14 minuta (Havić 2+2, Horvat 2+2, Gaće, Pušić-Koroljević, Damnjanović po 2), Krim Mercator 14 minuta (Šon 2+2, Šerić, Bille Hansen, Aćimović, Bodnjeva, Guberinić po 2).

110903-podravka-krim2

Andrea Čović i drugu je utakmicu turnira odigrala odlično

Preostali par 2. kola, u subotu 3. rujna, u 12 sati Hypo Nö - Metalurg.

Parovi 3. kola, u subotu 3. rujna, u 16 sati Krim Mercator - Metalurg, u 18 sati Podravka Vegeta - Hypo Nö.

Strijelci: 1. Penezić 17, 2. Franić (Krim Mercator) 14, 3. Čović 11, 4. Hansen (Krim Mercator) 10, 5. Rodrigues (Hypo Nö) 9, 6. Da Silva (Hypo Nö) 8, 7-8. Kožnjak i Gaće 7, 9. Bajramoska (Metalurg) 6, 10-12. Do Nascimento i Soos (Hypo Nö), Aćimović (Krim Mercator), Horvat (Podravka Vegeta), Krpež (Metalurg) 5 13. Damnjanović, Pušić-Koroljević, Pongrac (Podravka Vegeta) 6, itd.

cayman
cayman
03. rujna 2011. u 19:01
Inače, na drugoj utakmici, chick fight!

110903-hypo-metalurg

Incident na utakmici Hypa i Metalurga

Nakon što je Hypo Nö pobijedio Metalurga s 27:21 (15:10) i osvojio 2 boda, jasno je da u 3. kolu Podravka Vegeta (4 boda) i Hypo (3) boda igraju za 1. mjesto, dok Krim Mercator (1 bod) i Metalurg (bez bodova) igraju za plasman. U 43. minuti došlo je do tučnjave na terenu, ankon čega su isključene Mečevska iz Metalurga i Temes iz Hypa Nö.

Hypo je u početku krenuo vrlo dobro, gotovo da je pitanje pobjednika bilo riješeno, ali žilave Makedonke nisu se dale i u korektnoj borbi u 38. minuti dosegnule 16:15.

U 42. minuti rezultat je bio 19:16 za Bečanke, a onda je eskaliralo. Makedonske rukometašice padale su i bacale (bacakale) se kod svakog dodira, bilo je pomalo provokantno, a najviše je provocirala Mečevska, koju je nakon jednog nasrtaja gurnula Temes, a onda je došlo do sveopće gužve, valjda je pao i poneki udaraca. Sukob je za koprivničke rukometne prilike trajao neuobičajeno dugo, u pomoć su priskočili i Podravkini treneri Hrupec i Golub, Makedonke se nisu htjele smiriti, a rezultat svega bilo je isključenje, tj. crveni karton za Mečevsku i Temes. Analiza će pokazati da su sutkinje trebale djelovati energičnije i prije sukoba.

Ispucavši se u srdžbi, Makedonke su potpuno pale, a Hypo ih je na kraju pobijedio sa šest razlike. Jer je igrao mirnije i racionalnije. I jer je stvari rješavao u igri. Tuči i provokacijama nije mjesto na terenu. U nekim drugim prigodama Mečevska bi dobila visoku ocjenu, ali za ponašanje sigurno ne. Golmanica Aremhart dolično je branila vrata Bečanki, ali i Savko iz Metalurga obranila je nekoliko Vrlo teških udaraca. Hypo brži i organiziraniji. Metalurg s previše adrenalina, koji je rezuckao kvalitetu. Konstantno dobra kod Hypa je Rodrigues.

HYPO NÖ - METALURG 27:21 (15:10)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Sutkinje: Helena Crnojević i Emina Kostecki (obje Hrvatska).

HYPO NÖ: Arenhart (10+0), Blažek (-); Do Nascimento 2, Rocha 4, Piedade 2, Goričanec, Rodrigues 5(2), N. Stumvoll, Pinheiro 1, S. Stumvoll 1, Da Silva 3, Soos 4, Cararo 4, Kaiser, Temes 1. TRENER: András Nemeth.

METALURG: Antikj (-), Andrejeva (1+-), Savko (7+0); Mečevska 5, Grozdanovska 1, D. Gjorgijevska 1, Bajramoska 3, Mladenovska 2, E. Gjorgijevska 2, Noveska 1, Nikolovska, Krpež 2, Trifunović, Liščević 2(2), Mitrova 1, Pecevska 1, Milačić. TRENER: Krste Petruševski.

SEDMERCI: Hypo Nö 2(2), Metalurg 2(2).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 8 minuta (Goričanec 2+2, Soos 2, Temes 2 + isključenje u 43. minuti), Metalurg 12 minuta (Mečevska 2+2 + isključenje u 43 minuti, Najramoska 2+2, Noveska i Liščević po 2).

CRVENI KARTONI: Mečevska (Metalurg) i Temes (Hypo Nö) u 43. minuti (tučnjava).

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Paula Rodrigues (Hypo Nö).

Parovi 3. kola, subota 3. rujna, u 16 sati Krim Mercator - Metalurg, u 18 sati Podravka Vegeta - Hypo Nö.

Strijelci (neslužbeno): Penezić 17, Franić (Krim Mercator) i Rodrigues (Hypo Nö) 14, Da Silva (Hypo Nö) 12, Čović (Podravka Vegeta) i Soos (Hypo Nö) 11, Hansen (Krim Mercator) 10, Bajramoska (Metalurg) 9, Do Nascimento (Hypo Nö), Krpež (Metalurg), Kožnjak i Gaće (Podravka Vegeta) 7, Damnjanović, Pušić-Koroljević, Pongrac (Podravka Vegeta) 6, Aćimović (Krim Mercator), Horvat (Podravka Vegeta) 5 itd.

Obrane vratarki: Grubišić (Krim Mercator) 34, Arenhart (Hypo Nö) 21, Andrejeva (Metalurg) 12, Jelčić (Podravka Vegeta) 11, Žderić (Podravka Vegeta) 10, Savko (Metalurg) 7, Blažek (Hypo Nö) 3.

cayman
cayman
03. rujna 2011. u 21:09
Na kraju dana valja čestitati ''kokicama'' na još jednom jakom osvojenom turniru!
Sam tak cure....

110903-podravka-bepo

Zajednička fotografija Podravke Vegete nakon osvajanja šestog Memorijala Josip Samaržija Bepo // FOTO: Robert Šoštarić

Podravka Vegeta po treći puta osvojila je memorijalni turnir Josip Samaržija Bepo: prva dva i sada i to pobjedama nad Hypom, Krimom i Metalurgom.

U utakmici 3. kola, a zapravo finalnoj, pobijedila je bečki Hypo Nö s 32:31 (16:14) u utakmici u kojoj je neizvjesnost traja do samoga kraja.

Za Podravku Vegetu nastupile su i oporavljenice Tatari i Milanović Litre, no ton igri u prvom dijelu, do 18. minute, do kad je igrala, dala je Lidija Horvat sa sjajnim udarcima iz vana i jednim ulaskom s krila. Ukupno pet golova. Na drugoj strani Soos je imala ''slobodan prolaz'' pokraj lijeve strane obrane domaćih. Probleme je zadavala i Piedade (4 gola) no i Rocha (3) s lijevog krila.

Vrlo solidna Gaće, ostale koliko treba, a Tatari očito nije sasvim ozdravila. Utakmica je bila ozbiljna, igralo se taktički dobro, ali i s grešakama karakterističnim za pripremno razdoblje, u što spada i ''prodavanje'' lopti. Podravka Vegeta otišla je na poluvrijeme s prednošću od dva gola, 16:14, a dva do tri puta suci su donijeli odluke koje joj nisu išle u korist, ili bolje reći, ocijenili smo to drugačije od njih. No, nema ni govora o utjecaju na rezultat ili namjeri. Mađari su ovaj turnir odsudili profesionalno.

U 2. poluvremenu umjesto Žderić na gol je stala Jelčić, što je i inače rutinska izmjena u pripremnom razdoblju. Damnjanović i Horvat davale su ton svojim golovima iz skoka, a odlično je odigrala Gaće (dva sedmerca, pet golova). Horvat je briljirala - 12 golova iz 15 pokušaja! Europski postotak.

Nakon neizvjesnosti i neriješenog rezultata (25:25, 26:26) do 50. minute na dva razlike povisivale su Kožnjak, Gaće na asistenciju Horvat, Čović, pa opet Horvat, u 58. minuti Podravka povisuje na 31:28 cepelinom Tatari-Gaće, S igračicom manje.

I Horvat nastavlja, također s igračicom manje i zabija za 32:29. Dva gola Hypa, ali i premalo vremena za nešto više. Uostalom, Podravka Vegeta mogla je odigrati i neriješeno, opet bi bila prva. Uslijedilo je veliko slavlje, a Podravka Vegeta je u manje od mjesec dana osvojila tri europska turnira.

Na vrhu tribina bio je i izbornik ženske rukometne reprezentacije Vladimir Canjuga, koji je promatrao drugi dan turnira i ujedno bio sukomentator za Varaždinsku televiziju. Utakmica je snimljena i emitira se na VTV-u danas u subotu u 21 sati i sutra u nedjelju, sutra dakle, u 12,20 sati.

UTAKMICA 3. KOLA 6. MEMORIJALNOG TURNIRA JOSIP SAMARŽIJA BEPO

PODRAVKA VEGETA - HYPO NÖ 32:31 (16:14)

KOPRIVNICA - Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 300. Suci: Ferenc Bonifert i Viktor Olah (Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (5), Jelčić (6), Kapitanović; Čović 1, Kožnjak 4, Pongrac, Šenvald, Petković 2(1), Gaće 5, Damnjanović 5, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 1, Horvat 12(1), Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.

HYPO NÖ: Arenhart (5), Blažek (6+1); Nascimento 7(1), Rocha 3, Piedade 7, Goričanec, Rodrigues 2, N. Stumvoll, Pinheiro, S. Stumvoll, Da Silva 1, Soos 7, Cararo, Kaiser, Temes 4. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Hypo NÖ 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Milanović Litre i Havić 2+2, Damnjanović 2), Hypo NÖ 4 minute (Goričanec, Da Silva).

IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Podravka Vegeta).

U prvoj utakmici 3. kola 6. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo ljubljanski Krim Mercator svladao je skopski Metalurg 23:16 (10:10). Dosta dugo igra i rezultat bili su izjednačeni, ali je prevagnula individualna kvaliteta Krimove golmanice Jelene Grubišić, koja je imala fenomenalne 23 obrane.

Kod Ljubljančanki najviše su pridonijele Franić (8 golova) i Penezić.

U Metalurgu samo je Tanja Andrejeva na golu pokazala kvalitetu više (11 obrana i jedan postignuti gol).

UTAKMICA 3. KOLA 6. MEMORIJALNOG TURNIR JOSIP SAMARŽIJA BEPO

KRIM MERCATOR - METALURG 23:16 (10:10)

KRIM MERCATOR: Grubišić (23+0), Stefanišin (-); Guberinić, Mavsar 4(2), Šon, Šerić, Bodnieva 1, Bille Hansen, Koren 2, Janković 2, Gregorc, Penezić 5(1), Franić 8(2), Aćimović 1(1). TRENER: Tone Tiselj.

METALURG: Antikj (-), Andrejeva 1 (10+1), Savko (-); Mečevska 2, Grozdanovska 3, D. Gjorgijevska 1, Bajramoska, Mladenovska 1, E. Gjorgijevska 1, Noveska 1, Nikolovska, Krpež, Trifunović, Liščević 5(3), Milačić, Mitrova 1. TRENER:Krste Petruševski.

SEDMERCI: Krim Mercator 7(5), Metalurg 3(3).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 6 minuta (Janković, Franić, Aćimović po 2), Metalurg 2 minute (D. Gjorgijevska).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Grubišić (Krim Mercator).