09. rujna 2011. u 17:59
Ne bude ravnih ove sezone Podravkašicama u domaćoj ligi(ko i obično), a sad fakat vjerujem i u mogućnost europskog iskoraka!

110908-damnjanovic

Sanja Damnjanović bila je najbolja pojedinka protiv Sesveta // Foto: RK Podravka - Ivo Čičin-Mašansker

Podravka Vegeta - Sesvete Agroproteinka, 1. kolo 1. HRL, pobjeda domaćih 43:25 (22:12). Iz rezultata ne treba izvlačiti nikakve zaključke, osim da je Podravka Vegeta bila premoćna.

Ravnopravnu minutažu imale su i rukometašice prve sedmorke, kao i one s klupe. Dapače, nekima iz drugog plana vrijeme za nastup bilo je dodano i u 1. poluvremenu.

Sjajno igra Sanja Damnjanović, sigurna je Nikica Pušić-Koroljević na krilu, Anita Gaće u odličnoj je formi. Da su golmanice bile malo koncentriranije (jedna igračica dala je 9 golova, Franković) i da se u napadu dobroj golmanici Bešen više pucalo visoko, a ne sve nisko, gdje je, relativno niska, gotovo sve obranila, semafor bi pokazivao drugačiju sliku.

Minutažu koju su dobile kod Podravke Vegete već u prvom poluvremenu i cijelo drugo Čović, Pongrac, pa i Havić, a kasnije i rutinerke Kožnjak i Petković, pa mlada Dragišić i druge, dobro je iskorištena kao ''pokazna vježba'' za trenera Nevena Hrupeca. Zgusnuta je sezona, puno će se igrati i snage treba rasporediti. Ovako je bilo dobro, a pruža i suparniku prostor za igru i utakmica je ujednačenija, svatko može dati gol, svatko može igrati.

Zato utakmicu ocjenjujemo dobrom i za ekipe i za gledatelje (''prijatelji stari gdje ste...''), jer uz Franković i Bešen, Sesvete imaju i Gordanu Pavlek na krilu, Petru Stopić i druge djevojke. Igralo se dva dana ranije, jer će u subotu sve Sesvećanke na svatove svojoj dosadašnjoj suigračici Janković.

UTAKMICA 1. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA - SESVETE AGROPROTEINKA 43:25 (22:12)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci Damir Barić (Čakovec) i Igor Rendulić (Kutina). Nadzornik HRS-a: Vladimir Sokol.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (10+-), Jelčić (4+1), Kapitanović (0+-); Čović 4, Kožnjak 3, Pongrac 3, Petković 3, Gaće 6, Damnjanović 7(2), Milanović Litre 1, Dragišić 2, Vidak 1, Havić 1, Tatari 4, Horvat 2, Pušić-Koroljević 6. TRENER: Neven Hrupec.

SESVETE AGROPROTEINKA: Tomić (-), Karaula (2+0), Bešen (9+1); JakaraPa. Stopić, Pavlek 5, Pe. Stopić 3, Pejčić 2, Kranjec 1, Franković 9(1), Bezjak 2, Benić 1(1), Vuković 2(1). TRENERICA: Elena Nemaškalo.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Sesvete Agroproteinka 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Tatari), Sesvete Agroproteinka 4 minute (Kranjec, Franković po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Sanja Damnjanović (Podravka Vegeta).

galileo_77
galileo_77
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2011.
Poruka: 541
09. rujna 2011. u 18:13
Ništa čudno jer je Podravka ove godine dosta kvalitetnija.
No žao mi je za našu 1.HRL koja je doslovno pala na najniže grane.
cayman
cayman
09. rujna 2011. u 18:32
Pa na samom početku sezone nisam očekival takve dobre igre, ekipa je dosta pomlađena i osim Damnjanović sve su ostale igračice iz Lijepe Naše. Promovirali su par mlađih igračica, Čović potvrđuje potencijal, Pongrac se otvara dosta prostora odlaskom Zebić, bude to jako dobro na kraju, mada, i dalje sumnjam u sposobnosti trenera!
cayman
cayman
15. rujna 2011. u 12:42
110914-buducnost

Vesna Milanović Litre i Sanja Damnjanović zaustavljaju Draganu Cvijić // Foto: Mirko Lukavski - Glas Podravine

Dobri odnosi između crnogorskih rukometnih prvakinja Budućnosti i hrvatskih prvakinja Podravke Vegete otvorili su ovoga tjedna mogućnost zajedničkih treninga i zatvorene trening utakmice. U srijedu navečer bez gledatelja: Podravka Vegeta - Budućnost 26:27 (10:16).

Budućnost je doputovala iza ponoći, ali je prije podne trenirala u gimnazijskoj sportskoj dvorani. Tom prigodom lakše je ozlijedila gležanj najbolja crnogorska, a ne tako davno, i svjetska rukometašica, Bojana Popović, pa nije nastupila navečer.

Budućnost će u četvrtak prije podne imati zajednički trening s Podravkom Vegetom, a onda se vraća u Podgoricu. Obje ekipe spremaju se za Ligu prvakinja, a nije lako pronaći primjerene suparnike, pa daljina u tom slučaju ne predstavlja prepreku. Budućnost je trebala sudjelovati i na Bepovom turniru, ali je svadba jednog od dužnosnika spriječila dolazak.

Ekipe su od početka igrale vrlo žustro, brzo, izjednačeno, Nakon početnog vodstva domaćih oko 20. minute bilo je 7:7, a onda je koncentriranija i brža Budućnost u 21. minuti povela 7:10, doduše u vremenu kad je Podravka igrala s igračicom manje. Šest minuta kasnije, već je bilo plus 6 za Budućnost, 8:14.

Na poluvrijeme se otišlo s istom razlikom, s rezultatom 10:16. U tom razdoblju, a odnosi se i na kasnije, primijetili smo da sutkinje nisu htjele oštetiti gošće, ali povlačenja, rušenja, za kaznu su, pa malo ujednačenijeg pristupa ekipama ne bi bilo na domet.

Treneri Adžić i Hrupec isprobavali su razne igračice i razne varijante. Adžić je inzistirao na čvrstoj obrani, Hrupec je imao problema s igračkom disciplinom, nerezonskim završavanjem napada... Petković nije dobro zamjenjivala Horvat, koja je dala tri gola iz igre, solidno su odigrala dva krila, Pušić-Koroljević i Gaće, a Damnjanović je dala 8 golova iz igre plus 4 iz sedmeraca. Na jačim utakmicama i Horvat i Tatari moraju biti ''svoje'', jer ne može čitav teret ležati na jednoj pucačici i dva krila.

Iako nije važno, ali u službenim utakmicama moglo bi biti, u predzadnjoj minuti, kod vodstva Budućnosti 25:27, Kožnjak puca nekakav odbijanac od poda i preko gola. Da uvijek treba ići punom snagom i do gola pokazala je Damjnanović nakon sirene. Izvodila je deveterac i pogodila mrežu u samom uglu gola za smanjenje razlike i konačni rezultat 26:27. I u zadnjoj minuti moguć je preokret. Tako je Podravka Vegeta dobila turnir u Metkoviću, a slično je bilo i na Bepu.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA - BUDUĆNOST 26:27 (10:16)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Zatvorena utakmic, bez gledatelja. Sutkinje: Maja Vajdić i Lorena Jurenec (obje Koprivnica).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-+1), Jelčić (7+1), Kapitanović (-); Čović, Kožnjak, Pongrac, Šenvald, Petković, Gvoić, Gaće 5, Damnjanović 12(4), Milanović Litre, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 1, Horvat 4(1), Pušić-Koroljević 4. TRENER: Neven Hrupec.

BUDUĆNOST: Woltering (12+1), Barjaktarović (2+0), Vukčević (-); Miljanić 1, Đokić 4, Radović 4, A. Bulatović 2, Nikolić, Savić 1, Jovetić 4(2), Tacalie 5(5), K. Bulatović 1, Cvijić 1, Knežević 3(1), Mehmedović 1, Števin, Božović. TRENER: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(5), Budućnost 10(9).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Damnjanović, Tatari po 2), Budućnost 12 minuta (A. Bulatović, Savić, Jovetić, Cvijić, Mehmedović, Števin po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Clara Woltering (Budućnost).

Filip Jicha
Filip Jicha
19. rujna 2011. u 20:54
cayman je napisao/la:
bude to jako dobro na kraju, mada, i dalje sumnjam u sposobnosti trenera!
Vidi cijeli citat

zašto? nema iskustva?

eto i viborga u skupini, znači dva puta u skandinaviju na gostovanja
GRUPA B: Larvik, Krim Mercator, Podravka Vegeta, Viborg.
riki08
riki08
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.09.2008.
Poruka: 1.092
20. rujna 2011. u 13:27

Final: Byasen (NOR) vs. WHC Metalurg Skopje (MKD) 20:17 (12:8)

Seven goals of Marta Tomac, the saves of goalkeeper Terese Pedersen and a strong defence performance were the bases for the qualification of Byasen Trondheim for the Group Stage in the final against the champions of FYR Macedonia.

Ne znam gdje bi ovo stavio, pa evo tu gdje se priča o ženskoj ligi prvakinja. Mislim da je i Marta Tomac zaslužila da se za ovo zna, jer nigdje u medijima nisam vidio da je netko spomenuo ovaj učinak potencijalne hrvatske reprezentativke.

[uredio riki08 - 20. rujna 2011. u 13:27]