bojangles je napisao/la:
Kajboje,što bi se desilo u Čemerici da te,dok mirno šećeš ulicom,iz nekog vrta zaskoči i napadne divlja džukela?
Za ozbač te pitam kako bi ti postupio,iz pozicije oca,i iz pozicije nekog tko je donedavno imao psa...??
Vidi cijeli citat
Ako bi se to dogodilo u The Gradu, vlasnik bi u startu morao da plati $100 zato što pseto nije bilo na "leash-u" . Ovisno od toga koliko bi još ti bio u stanju odglumiti "duševnu bol" (odn. koliko dobrog advokata bi imao uza se), vlasnik bi lagano mogao ostati bez dodatnih 50-250 tisućica! Ne daj bože da te je još ujeo!!! Pas, ne vlasnik. To bi onda moglo ići i do pola miliona...
E, zato ovde nikada nećeš videti psa da slobodno trenira strogoću i izleće izvan svog prostora. Takodje, ne počistiš li fekalije iza svog mezimca sledi ti kazna od 100 do negde i čitavih 300 zelenih.
Za
Iana i Moiru: ne ne i ne! Moja strvina priredi onakvo sranje , rekoh već, možda jednom u 6 meseci i zaista tom uzvišenom činu ne prethodi ama nikakva "promena", "stres", hebemligaštaveć. Analiziro ja to i seciro milion puta. Imam je već 13 godina uz sebe i 100% sam ubedjen da je ona "
cat with issues", odn. da je zrela za nekog
vet-shrinka. Ima tu još sijaset "simptoma" koji je prate otkako je došla kod mene i ne bih sad da raspredam jer bismo uzurpirali DPK ne baš zanimljivom temom za veliku većinu "poeta".
@
MM: Zašto bi neko imao mačku? Recimo, biješ bojnu sa miševima!!! Ja sa zaista imao taj problem u starom stanu na Manhattanu. Po noći su te male beštijice bukvalno kolo vodile po stanu! Najozbiljnije ti ovo govorim. Ne znam koliko ti je poznat taj osećaj kad pokušavaš zaspati i svako malo čuješ Mikija kako juri Mini od kuhinje do dnevne, pa po spavaćoj... uz obavezni "skviiiik" ... a onda im se još pridruži i šira familija koja je buila tu u okolici, pa su, eto, svratili malo na meze i piće. I onda ujutro, prvo što radiš nije više tuširanje i pranje zuba, već
čišćenje sitnih govanaca 
... Bilo je postalo NE-SNO-SNO. A opet, da ih ubijam onim surovim glue-traps (jednom i samo jednom probao i navukao traumu za do kraja života) ili bilo kojim drugim mišolovkama ja jednostavno nisam bio u stanju. I tako dsam, kao poslednju kartu, preuzeo 3-mesečno mače koje je - gle čuda - od prvog dana odradilo posao baš onako kako sam ja to zamišljao u idealizovanim snovima: nije ubila nijednog miki mausa, ali je samo njeno prisustvo delovalo kao ozbiljan "
deterrent" (btw, koja je naša reč za to?). Posle mi se uvukla pod kožu i to ti je to...
A sve to može i mnogo prostije: jednostavno,
voliš životinje, posebno mačke ili pse (ja sam u principu K-9 osoba, ali pošto sam živeo sam u stambenoj zgradi pas nije dolazio u obzir)... U principu, mislim da se "samci" mnogo lakše odluče da nabave neko živo biće, pa makar to i ribica u bokalu bila. Ono, dobijaš frenda za život... samo što se meni zalomio frend
seronja.