DPK,6.Avenija

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.010
01. lipnja 2012. u 09:08
i Mt.Everest je postao polupansionska masovna destinacija za svakog tko ustedi par tisuca eura... ekipa ceka na uspon


Everest climbers form a long snaking line up the mountain as they strive to reach the summit

http://www.guardian.co.uk/world/2012/may/30/everest-mountaineer-crowding-hobby-tragedy#
[uredio ian wright - 01. lipnja 2012. u 09:17]
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
01. lipnja 2012. u 10:06
Hvala ti Ian na ovom. Pročitao sam i članak o planinaru Dujmovitsu (pitat ću svog najdražeg kolegu u VL-u je li mu u rodu ) i njegovim lamentacijama. Dobra tema za jutarnju meditaciju.
To je današnji svijet. Dujmovits tu i tamo postaje kontradiktoran, pa tako kaže da je on inače "anti-regulation" momak, ali bi ipak želio da Nepalci pristup Mont Everestu malo strože - što - reguliraju. Ne ide bez regulacije. Zapravo, na djelu je nova regulacija. Briga Nepalce koliko će se njih gore pothladiti i završiti u bolnici s ozeblinama, opet će lova ostati Nepalu i od bolničkih računa. Nije više važno je li netko uopće alpinist i je li se prethodno uopće popeo na ijedan ozbiljan vrh, važno je da ima love za aranžman i za skupu opremu. I svi sretni. Osim Dujmovitsa i njemu sličnih koji zna koliko se namučio u životu prije nego je i pomislio da krene Mont Everest i koji toj planini pristupa s dubokim, gotovo religioznim poštovanjem. Čitava je priča upravo karakteristična za mnoga područja života na kojima više motivi, spremnost i kompetencija ne predstavljaju ama baš nikakve kriterije.
I tako će se to i nastaviti sve dok neka himalajska olujčina jednom ne pomete odjednom nekih par stotina turista, i to iz onih zemalja životi čijih turista vrijede više od nekih drugih, pa da vidiš kuknjave, pa da vidiš regulacije... sve u svemu, tužna priča.
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.010
01. lipnja 2012. u 10:24
nedavno sam citao koliko zapravo oko Everesta ima smeca... sve od turista


Nepalci nece nista regulirat jer su im takse izvor zarade, a i lokalni ljudi zaradjuju kao vodici i serpe... meni je inace nepojmljivo da se netko kome je inace najveca fizicka aktivnost potrcati za autobusom, uopce usudjuje razmisljati o penjanju na Everest, no to je nasa civilizacija... sve je dostupno i nema nedokucivih i zabranjenih zona ako imas dovoljno novaca... tu je nestala i ta religiozna povezanost s planinom koju spominjes


kao primjer kud moze otic ljudska glupost i nepostovanje osnovnih pravila "Drugoga" se uvijek sjetim kako je skupina njemackih sezdesetogodisnjakinja, sve u bikinijima, japankama i slamnatim sesirima, navalila uci u jednu dzamiju tijekom neke vazne svetkovine u petak, sve to u jednom gradicu usred tuniske pustinje... skupila se skupina od desetak buducih babaca i sad se one nesto naviruju, hrabrije ulaze u dvoriste, digitalni fotoaparati frcaju sve u sesnaest i to... MENI je doslo da ih pobijem kalasnjikovom sve ko pse... pizda im materina, da prostite na ekspresivnosti
undying
undying
Dokazano ovisan
Pristupio: 05.11.2005.
Poruka: 14.023
01. lipnja 2012. u 10:40
bojangles,  jesi gledao shame? http://www.youtube.com/watch?v=arD1Hmjlqag  poprilicno sam siguran  da je to film koji bi se tebi trebao dopasti. ako i postoji u meni zrno sumnje da to ipak nije tvoj film,  to zrno se nalazi u onom pesimizmu koji lebdi u filmu. ti ipak volis romanticne hepiendove :)
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 9.210
01. lipnja 2012. u 11:12
odličan film. i loša recenzija pavičića u jutarnjem. vidi se da je pisao preko k.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
01. lipnja 2012. u 12:20
Dejan NS je napisao/la:
a ja sa porodicom (nas 4-oro) idem za 1100 E u Grčku - 16 polupansiona!!
Putarine u Grčkoj nema, a u Makedoniji su sve ukupno valjda 3 eura (u Srbiji još valjda oko 15 eura).

Vidi cijeli citat


nije tebi lose....
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
01. lipnja 2012. u 12:29
džon vejn je napisao/la:
Dejan NS je napisao/la:
a ja sa porodicom (nas 4-oro) idem za 1100 E u Grčku - 16 polupansiona!!
Putarine u Grčkoj nema, a u Makedoniji su sve ukupno valjda 3 eura (u Srbiji još valjda oko 15 eura).

Vidi cijeli citat


nije tebi lose....
Vidi cijeli citat


Naravno...meni je najbolje....
To je nama naša borba dala...
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
01. lipnja 2012. u 15:15
undying je napisao/la:
bojangles,  jesi gledao shame? http://www.youtube.com/watch?v=arD1Hmjlqag  poprilicno sam siguran  da je to film koji bi se tebi trebao dopasti. ako i postoji u meni zrno sumnje da to ipak nije tvoj film,  to zrno se nalazi u onom pesimizmu koji lebdi u filmu. ti ipak volis romanticne hepiendove :)
Vidi cijeli citat


Gromado,hvala na preporuci...nisam gledao ali hoću svakako!

Film mi se čini sjajan!
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 9.210
01. lipnja 2012. u 15:53
Dejan NS je napisao/la:
džon vejn je napisao/la:
Dejan NS je napisao/la:
a ja sa porodicom (nas 4-oro) idem za 1100 E u Grčku - 16 polupansiona!!
Putarine u Grčkoj nema, a u Makedoniji su sve ukupno valjda 3 eura (u Srbiji još valjda oko 15 eura).

Vidi cijeli citat


nije tebi lose....
Vidi cijeli citat


Naravno...meni je najbolje....
To je nama naša borba dala...
Vidi cijeli citat


to na zakyntos? vidio sam tamo ponude i za 80 eura za 7 dana.



btw, evo ti jedan razlog zašto da promieeniš destinaciju u grčkoj :)

http://www.youtube.com/watch?v=muctw2CjWa4 


bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
01. lipnja 2012. u 16:49
ja bih volio ako mi netko,recimo susjedi dotičnog kretena,može objasniti njegov psihoprofil? 


Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
  • Najnovije
  • Najčitanije