DPK,6.Avenija

coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
03. svibnja 2012. u 11:46
Miha, evo ti za avatar...

[uredio coobah - 03. svibnja 2012. u 11:47]
Ceterum censeo HNLem esse delendam
coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
03. svibnja 2012. u 11:49
bojangles je napisao/la:
dimnjacar je napisao/la:
Cekaj, ti si sa 17 ili 18 godina pio kokakolu i drzao predavanje ekipi o stetnosti alkohola odnosno piva?


Bojane, jesi li ti ikada bio mlad, lud, zaljubljen, ili si jos u pubertetu postao Arsen Dedic, godina 50?

Vidi cijeli citat


Ne,ja sam sa 18 pio Coca Colu,ganjao ženske,gledao svoja posla i aktivno se bavio sportom...Tko je pio-pio je,i mene to nije bilo briga...No mene je jako smetalo što su-dakle ti koji su pili;stalno meni postavljali pitanje:pa zašto ne piješ,i zašto nisi nikad pijan!?-dakle čudan sam ( s aspekta društveno-prihvatljivog ponašanja) bio ja.A zašto sam bio čudak,nije mi jasno ni danas,a ni onda mi nije bilo jasno.

I da pojasnim,nisam zbog odbijanja alkohola propustio baš ništa u životu.

Biti lud,zaljubljen,otkačen i spontan-ZAŠTO sve to u balkanskom poimanju mladosti neizostavno uključuje i učestalo opijanje?
Zašto ljudi misle da se mlad i lud ne može biti ako si trezvenjak?

Može mi to netko pojasniti?
Vidi cijeli citat


Lako je tebi bilo biti poseban kad si sa Bastom glumio Batmana i Robina.

Ceterum censeo HNLem esse delendam
miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.483
03. svibnja 2012. u 11:50
Nema potrebe za sprdanjem, samo kažem da mi nije jasno zašto to mora biti tako.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.12.2005.
Poruka: 5.608
03. svibnja 2012. u 11:54
Možda si Bojane birao loše društvo, evo kod mene je obrnuti slučaj, od cijele ekipe samo sam se ja učestalo opijao. Možda su zato oni kojekakvi menadžerčići, a ja nezaposleni novinar, jbg ne mogu staviti ruku u vatru  
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.09.2011.
Poruka: 4.823
03. svibnja 2012. u 11:56
Pijem da je zaboravim, a želja se veća stvara... 
Zašto drugi piju to ne bih znao.
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.624
03. svibnja 2012. u 11:58
Dolazim iz Međimurja,  tamo se pije ujutro, popodne, navečer. Pilo se uvijek, pit će se uvijek. Početkom srednje se većinom počinje izlazit, pa većinom tad i krenu prve pivice. Išao sam u gimnaziju Čakovec, jednu od najboljih i najstrožih srednji u Hrvatskoj. Vjerujte mi, imali smo na mjesečnoj bazi predavanja o štetnosti alkohola i cigareta. Fala bogu nitko se nije drogirao, pa to potrebno bilo nije. Dakle, mogli su oni nama trubiti danima, mi bi pili i dalje. Po parku, po gradu, za vikend. Zašto? Jer nam je bilo zabavno, novo, zanimljivo. U biti najtočnije, tad nam nije bilo DOSADNO.  Ne pričam sad o razbijanju i triježnjenju po hitnoj, ali par pivica tjedno se sigurno popilo. I pili sigurno nismo zbog reklama. 

Kad pogledam na tu svoju, ali i stariju i mlađu generaciju, nitko baš nitko nema nikakve probleme a alkoholom, dapače, 90% su najizvrsniji studenti. Mislilo bi se da kad ti studenti dođu u Zagreb, bez ikakve kontrole, staraca da će bit svaki drugi dan pod Savskim mostom. Našli smo druge zanimacije, knjige, cure, kazališta. I tu bi se vratio na ono prije, kad si mulac mladi, pije se da ti nebude dosadno. Bez obzira na ikakve PREVENTIVNE  akcije, ti kad imaš 18, ne želiš jednu stvar, dosadu. 

A sad, malo se kontekst proziva pive promijenio na početnu raspravu. Ipak mislim da je malo veće ekonomsko zlo nezaposlenost, inflacija, nemogućnost plaćanja računa, hrane od reklama za pivu na tv-u 
I'm not mean, you're just a sissy.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
03. svibnja 2012. u 12:01
vako-'nako...pije se previše,zapravo-LOČE SE...a prevencije nikakve i nigdje,svih zabole neka stvar.

tako da je naše društvo bolesno mentalno ali je bolesno i fiziološki,a kako ne bi bilo bolesno ako je opijanje već od 15g normalni i prihvatljivi modus vivendi...

da se razmemo-nisam nikako protiv dobrog vina ili piva,no u mjeri u kojoj mi godi,a to je jedna čaša uz dobar ručak.

sve ostalo-nezdravo o nepotrebno,čak vrlo štetno...no opet,tko voli nek loče,i nek ždere,i nek puši...
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
03. svibnja 2012. u 12:02
opet ispada da piju samo Balkanci


vani nitko ziv ne pije, svi su dobri, trijezni i gledaju svoja posla. Samo nas je grozna sudbina i geografija natjerala da pijemo... steta sto se nisam rodio u Sheffieldu ili Lahtiju, nikad alkohola ne bih vidio
[uredio ian wright - 03. svibnja 2012. u 12:02]
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.624
03. svibnja 2012. u 12:03
bojangles je napisao/la:
vako-'nako...pije se previše,zapravo-LOČE SE...a prevencije nikakve i nigdje,svih zabole neka stvar.

tako da je naše društvo bolesno mentalno ali je bolesno i fiziološki,a kako ne bi bilo bolesno ako je opijanje već od 15g normalni i prihvatljivi modus vivendi...

da se razmemo-nisam nikako protiv dobrog vina ili piva,no u mjeri u kojoj mi godi,a to je jedna čaša uz dobar ručak.

sve ostalo-nezdravo o nepotrebno,čak vrlo štetno...no opet,tko voli nek loče,i nek ždere,i nek puši...
Vidi cijeli citat


Konačno si potvrdio ono što sam napisao u prvom postu. 
I'm not mean, you're just a sissy.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
03. svibnja 2012. u 12:05
dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
Bez obzira na ikakve PREVENTIVNE  akcije, ti kad imaš 18, ne želiš jednu stvar, dosadu. 

Vidi cijeli citat


DOSADA u teenagerskoj dobi?

a sport,a ?

x 12 985!

jebateled,meni pored treninga,škole i žena alkohol ne bi pao na pamet...
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
  • Najnovije
  • Najčitanije