DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.09.2011.
Poruka: 4.823
03. svibnja 2012. u 20:42
Ajd izvuko si se
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.645
03. svibnja 2012. u 20:44
Alkoholičar je onaj koji dok se ustane prvo pomisli na čašu, dok ide spavat zadnje na to pomisli, po danu jedva čeka da popije. Sad dal je on  u međuvremenu, slikar, nogometaš ili krovopokrivač nema nikakve veze. Samo zato jer neko zna sklepati par pristojnih stihova ili ima ljepše poteze kistom nebi trebalo imati nikakve veze. Definicija boema nije nužno bila povezana s alkoholom u početku, to se nekako prikrpalo. 

A sad činjenica je da je velika većina raznih umjetnika, stvaralaca, kreativaca radila  i napravila neka od najznačajnijih djela pod utjecajem raznih opijata, alkohola. Možda bi trebao potegnuti koju više 
[uredio dajmituprijavuvecjednom - 03. svibnja 2012. u 20:52]
I'm not mean, you're just a sissy.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
03. svibnja 2012. u 20:46
Dulles,nekako mi se čini da je boemština stvar prošlosti,kako u Parizu ili Londonu,tako i u Metropolisu ili Prestonici.
Sva ta mitska boemska mjesta (greenwich,Montmartre,Latinska četvrt,...) naprosto su izraubana nekim drugim sadržajima,i brutalno komercijalno pregažena,prije svega u neke turističke svrhe.Možda danas postoje neka druga mjesta gdje se bohemi okupljaju,no vjerojatnijim mi se čini da bohemi kao vrsta naprosto izumrijeli. Pokušavam zamisliti boemsko društvo koje bi danas moglo ispuniti neku zagrebačku kafanu,...no ne pada mi ih na pamet dovoljno ni da popune telefonsku govornicu...

Arsen Dedić,Rade Šerbedžija i Igor Mandić.I to je to.

[uredio bojangles - 03. svibnja 2012. u 20:48]
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.488
03. svibnja 2012. u 20:47
To isto govore i za drogu...

A jedno od glavnih obilježja alkoholičara je da negiraju da su alkoholičari. 
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.645
03. svibnja 2012. u 20:51
boris je napisao/la:


 kolega.
Mi smo redovito konzumirali ogromne kolicine alkohola ispred te Gimnazije (u kojoj su nam drzali predavanje o stetnosti istoga) i bilo nam je odlicno. Ne vidim da je ikome to skodilo. Jedino se bas ne slazem da je to bas tako dobra i stroga Gimnazija (doduse nemam nista za usporedbu).

Ne bih ulazio u dublju raspravu samo bih spomenuo dvije dobre strane alkhola koje su tu zapostavaljenje.
Prvo, alkohol jako dobo ide uz sport. Nema nicega ljepsega, nego popiti dvije-tri (ili kolko vec) pive nakon sporta. Mislim da je to nerazdvojno, tj. bez komentrianja upravo zavrsenog susreta uz pivce - dosta se gubi.
Takodjer, alkohol jako pase uz intelektualni i kreativni rad. Neke od najboljih ideja/rasprava sam imao u pivicu. Nista, ljudi, idem se na doruckovati, otvoriti pivo i na posao. 
Vidi cijeli citat


Ma ja uvijek taj opis Gimnazije izrečem s dozom ironije, uvijek smo se smijali kad smo dobijali prodike da omalovažamo čast i ponos naše drage škole   Ravnateljici je to bio uvijek govor kad su nas primili s pivom u ruci. 

Ali da je od 250 ljudi u mojoj generaciji, valjda oko 240 upisalo smjer koji je htjelo je činjenica, ne znam koliko se srednjih može pohvaliti time. 

Od pive, pogotovo nakon odigranog sporta, nema boljeg, raj na zemlji. Također potvrđena činjenica. 
I'm not mean, you're just a sissy.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.11.2003.
Poruka: 6.000
03. svibnja 2012. u 20:51
@dajmituprijavu - u pravu si, naravno. Alkoholizam je alkoholizam, alkoholicara ima medju svim profesijama, nebitno da li je rec o piscu ili moleru. Ali niti je svaki boem alkoholicar, niti je svaki alkoholicar boem.
coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
03. svibnja 2012. u 20:55
@miha

Ne sprdam se, ali ozbiljno se bojim da bi se netko kraj tebe mogao propiti od muke dok mu drobiš o štetnosti alkohola.
Ceterum censeo HNLem esse delendam
miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.488
03. svibnja 2012. u 20:56
Kod nas se sve gimnazije ponose nekakvim ugledom, samo što je školstvo kao i sve ostalo doživjelo propast, pa i u te gimnazije ide sve i svašta.

Moja škola je bila u susjedstvu zagrebačke pete gimnazije koja uz bivši MIOC slovi valjda za najugledniju gimnaziju u Zagrebu i šire. I dođeš tamo, a ono divljina...

miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.488
03. svibnja 2012. u 20:58
coobah je napisao/la:
@miha

Ne sprdam se, ali ozbiljno se bojim da bi se netko kraj tebe mogao propiti od muke dok mu drobiš o štetnosti alkohola.
Vidi cijeli citat

Oko mene se opijaju i bez da im ja išta govorim.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.912
03. svibnja 2012. u 21:01
Boem jest od Bohemia... radi se o klasicnom srednjovjekovnom brkanju pojmova, ljudi i zemalja, jer se radi o francuskom nazivu za Cigane, a koji su po njihovom tumacenju dosli "tamo negdje iz Bohemije"... otud i bo(h)em kao covjek nekonformistickih zivotnih shvacanja


srednjovjekovno poimanje zemalja i geografije me uvijek znalo nasmijat do suza...


tako su Cigani navodno dosli iz Egipta (postoji i danas u engleskom Gypsies = Egyptians, u spanjolskom Gitano = Egitano)


jos je zanimljvija pricica kad su se skupili seljaci sirom sjeverne Francuske da krenu u prvi krizarski rat... dakle, skupila se vojska, marsirala kroz zemlju par tjedana dok nisu dosli do Rajne, pa su presli rijeku, vidjeli veliki grad (Koln), ljude koji pricaju cudnim jezikom i malo se drukcije oblace, pa su odlucili da je to sigurno taj Jeruzalem koji traze i da su lokalni stanovnici zapravo nevjernicki Turci... pa su poceli s opsadom i oslobadjanjem Jeruzalema
[uredio ian wright - 03. svibnja 2012. u 21:06]